Penki santykių vystymosi etapai

Psichologės Susan M. Campbell tyrimas buvo paskelbtas prieš 37 metus, tačiau mūsuose jis nelabai žinomas, nebent specialistams. Remdamasi interviu su šimtais porų, autorė daro išvadą, kad dauguma tų, kurie liko kartu, išgyveno ir įveikė 5 santykių etapus. Galbūt, tai žinodami galėsite pasiruošti būsimiems išbandymams ir sėkmingai įveikti šiuos etapus, neužstrigdami kuriame nors viename iš jų.

Romantika

Idealistinis požiūris į santykius: mano partneris yra unikalus. Įsimylėjėliai nekreipia dėmesio į skirtumus, iš visų jėgų stengiasi susilieti: „Aš negaliu be tavęs gyventi!“.

Nauda: gebėjimas pamatyti kito žmogaus grožį.

Klaida: manyti, kad svajonė išsipildys, tereikia panorėti.

Kova dėl valdžios

Pripažįstamas faktas: „Tu ne tas/ne ta, apie kurį galvojau“ arba „Mes skirtingi“. Nusivylimas ir pyktis: „Aš priversiu tave tapti tuo žmogumi, kokio man norisi!“. Lyčių karas: „Tu – nejautrus stuobrys, kaip ir visi vyrai!“; „Tu – isterikė, kaip ir visos moterys!

Nauda: „Aš esu kitoks, ir tai puiku“.

Klaida: įsitikinimas, kad gausime tai, ko norime, griebdamiesi grasinimų, smurto ar manipuliacijų.

Stabilumas

Partneriai žvelgia į vienas kitą atlaidžiai. Atsisakoma pretenzijų ir toleruojamos kito žmogaus silpnybes. Mes pripažįstame save ir mylime už tai, kokie esame. Konfliktai tampa konstruktyvūs, veda į vystymąsi, o ne į kančias. Kiekvienas atkreipia dėmesį į gyvenimą už poros ribų arba į patį save.

Nauda: realizmas meilėje.

Klaida: nežinomybės vengimas: „Pasaulį sunku užkariauti, neverta rizikuoti, mums ir taip gerai“.

Atsakomybė

Atsisakome perdarinėti partnerį ir jį tobulinti. Žvelgiame į santykius realistiškai ir pripažįstame, kad jie nėra idealūs visame kame. Sugebame mylėti kitą, nors kartais mums nepatinka tai, ką tas kitas žmogus daro. Mes mylime save, tačiau nesitikime, kad kiekvieną minutę mus kažkas malonins. Tai suteikia laisvę abejoti savimi, nesiveliant į kovą dėl valdžios. Tai taip pat leidžia kiekvienam būti atsakingam už savo veiksmus.

Nauda: atsakomybė už tai, ką darome.

Klaida: nusiraminti ir liautis rūpintis santykiais.

Naujas susivienijimas

Šiame etape mes dažnai kartu užsiimame kūryba – tai bendras indėlis į pasaulio „taupyklę”.

Nauda: ryšys su kitais žmonėmis. Noras įdėti savo indėlį į visuomenės gyvenimą. Dvasingumo ugdymas.

Klaida: sutelkti visą dėmesį į išorinį pasaulį ir pamiršti „maitinti“ meilės santykius.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *