Valyti butą

Penkios grubios klaidos valant butą: patyrusių namų šeimininkių patarimai

Kad ir kokie būtų šeimininkės ketinimai – išvalyti butą greitai ar kokybiškai – abiem atvejais ji kartais padaro tas pačias grubias klaidas.

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad viskas teisinga, tačiau namuose po valymo vis tiek išlieka nemalonus kvapas arba tuojau pat vėl prisikaupia dulkių.

Klaida Nr. 1

Jei kas nors perskaitė buitinių valiklių naudojimo instrukciją, ten aiškiai parašyta – užtepkite ir palaukite arba nuplaukite priemonę po tam tikro laiko.

Dažniausiai paaiškėja, kad valymo milteliai nuplaunami, kol jie dar nespėjo suveikti, o paskui šeimininkės stebisi, kad kriauklė ar vonia jau sekančią dieną vėl pasidengia apnašomis.

Klaida Nr. 2

Laikas priprasti, kad indams plauti naudojama viena kempinė, speciali šluostė – stalviršiams valyti, trečia – kitiems baldams ir t. t. Valydami netinkama šluoste galite netyčia išterlioti baldus, kurių paviršius taps drumstas ar netgi lipnus.

Klaida Nr. 3

Netepkite ant baldų poliravimo priemonės. Teisingiausia priemonę užpurkšti ant servetėlės, kuria vėliau nuvalykite paviršių. Jei priemonę iš karto užtepsite ant baldų, ji nusės storu sluoksniu vienoje vietoje, o paskui ją reikės pasistengti paskirstyti po visą plokštumą.

Be to, susidaro lipni plėvelė, ant kurios dar aktyviau kaupiasi dulkės.

Klaida Nr. 4

Indų plovikliais nereikėtų plauti pjaustymo lentelių, nes jose dažnai veisiasi patogeninės bakterijos, kurioms plovikliai nekelia grėsmės.

Medines ir plastikines lenteles reikėtų dezinfekuoti bent kartą per savaitę.

Klaida Nr. 5

Indaplovę taip pat reikia prižiūrėti, po kiekvieno ciklo būtina išvalyti filtrą, kitaip nepavyks išvengti nemalonaus kvapo. Kartą per mėnesį techniką reikėtų valyti specialiomis indaplovėms skirtomis tabletėmis arba tirpalais. Valymas atliekamas neplaunant indų.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *