Požymiai, kad jūsų santykiai patikimi

Nėra konkretaus skaičiaus, po kiek laiko po pažinties santykiai tampa stabilūs. Jų patikimumas matuojamas ne drauge praleistų dienų ir naktų skaičiumi, o tuo, kiek šitas ryšys jums abiem komfortiškas. Saugius santykius sudaro trys komponentai: emocinis prieinamumas, jautrumas ir įsitraukimas. Kaipgi suprasti, kad jūsų santykiai – patikimi?

Nebijote kalbėti to, ką galvojate

Vienas iš sveikų, stabilių santykių požymių – pakantumas partnerio ypatumams. Jūs jau išmokote priimti vienas kito trūkumus ir keistenybes. Kaip ir anksčiau, jie gali kartais įkyrėti, bet apskritai jie jūsų jausmų neįtakoja. Tokie partneriai pakyla į naują komforto lygmenį, kuriame galima reikšti savo mintis be baimės, kad pasakysi kažką ne taip. Suprantama, išlieka labai svarbu, kokiu tonu bendraujate ir kokius žodžius vartojate, tačiau ilgalaikiuose santykiuose žmonės išmoksta susikurti tokį dialogo stilių, kai abu yra tikri, jog tai, kas pasakyta, nepakeis vienas kitam jaučiamų jausmų. Štai dėl ko kai reikalas prieina prie savo minčių reiškimo, jūs neturite uždraustų temų.

Leidžiate sau būti pažeidžiama

Bet kokie santykiai – tai rizika. Atsiverti žmogui, parodyti savo silpnybes – sudėtinga, dėl to nepripažįstame savo baimių, nepasitikėjimo, nerimo. Jei visiškai, iki galo įsileidžiate žmogų į savo pasaulį, o ne šiaip leidžiate pastovėti ant slenksčio – reiškia, jaučiatės su juo saugiai. Toks atvirumas leidžia suformuoti žymiai gilesnį emocinį ryšį.

Kartais būna nuobodu

Nuobodulį lengva supainioti su užgesusiais ar blėstančiais jausmais, tačiau dažniausiai nuobodulys reiškia vien tai, jog jūsų santykiai tapo stabilūs. Stabilūs = nuspėjami, prognozuojami. Daugumai žmonių saugiuose, patikimuose santykiuose pradeda trūkti tos intrigos, to naujumo, ko su kaupu būta susipažinimo etape. Šie emocijų ir konfliktų amerikietiški kalneliai, beje, yra viena iš priežasčių, dėl kurių mums taip patinka romantiškos komedijos. Tačiau sveiki santykiai nekuriami ant nuolatinio, sekinančio nestabilumo pamatų. Užuot liūdėjus, kad santykiams trūksta dramų, geriau pagalvokite apie tai, kad greta yra žmogus, kuris palaikys jus bet kokiose gyvenimo audrose.

Nukreipiate daugiau energijos į kitas gyvenimo sferas

Meilė surasta, dabar galima susikoncentruoti į kitus malonius dalykus. Jeigu su partneriu nustojote būti vienas kitam visatos centru – ‘prisitrynimo” etapas baigtas, pakilote į aukštesnį – stabilių santykių lygmenį. Pradedate ieškoti būdų subalansuoti gyvenimą, vėl norisi susitikinėti su draugėmis, skiriate dėmesio karjerai, sugrįžtate prie mėgstamo hobio.

Harmoningi santykiai su savimi

Kai santykiai tampa realiai patikimi, jūs vėl nukreipiate daugiau energijos į save. Nebereikia jaudintis, kad jūsų konfliktai atves į išsiskyrimą, nes jau išmokote ginčytis konstruktyviai. Jei partneriui prireiks daugiau erdvės, jums tai nereikš, kad jo jausmai atvėso. Jums jau nebūtina eikvoti visų jėgų santykiams palaikyti, juk būti drauge dabar visiškai natūralu ir lengva.

Dabar esate labiau nepriklausoma, nei santykių pradžioje

Kad ir kas ką bekalbėtų, santykiai – tai ne „dviejų puselių sąjunga”, o savarankiškų asmenybių partnerystė. Romano pradžioje, veikiami hormonų, mes pamirštame tai ir su dideliu džiaugsmu įteikiame savo laisvę partneriui, ir tai visiškai natūralu. Kai santykiai tampa patikimi, jau nebereikia niekam nieko įrodinėti, nebereikia nieko užkariauti, kiekvienam partneriui sugrįžta nuosavo „Aš” jausmas. Apie tai, kaip išsaugoti nepriklausomybę rimtuose santykiuose, mes jau sakėme. Laikui bėgant, jūs surandate idealų balansą tarp „Aš” ir „Mes”. Jau mokate leisti laiką atskirai ir nenuobodžiauti dviese. Nebejaučiate būtinybės kur nors temptis su savimi partnerio iš mandagumo. Turite tiek bendrų, tiek atskirų draugų. Įsileidžiate vienas kitą į savo gyvenimus, tačiau nesidalinate vieno gyvenimo dviem.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *