„Sala”, „Inkaras” arba „Banga”. Koks tavo santykių tipas?

Kiekvienas iš mūsų ateina į santykius su savais norais, bendravimo maniera ir elgesio būdu. Tačiau šeimą mes kuriame, orientuodamiesi į jau žinomą mums artumo patirtį, kitaip sakant – imame pavyzdį iš tėvų. Taip sutvarkytas pasaulis ir nieko čia jau nepakeisi.

Ką daryti, jeigu judu su partneriu negirdite vienas kito ir nesuvokiate vienas kito giluminių poreikių? Be bendravimo poroje įgūdžių formavimo, sugebėjimo priimti ir palaikyti, būtų neblogai sužinoti, kokiu bendravimo stiliumi bus pagrįsti jūsų santykiai. Kurioje vietoje jūsų nuomonė apie šeimą pradeda nesutapti su partnerio nuomone, kokiais momentais vertėtų skirti daugiau dėmesio vienas kitam?

Egzistuoja trys realizacijos santykiuose stiliai:

  • Žmogus-inkaras – stabili psichika, patikimas prisirišimas prie partnerio;
  • Žmogus-sala – nestabili psichika, partnerio vengimas, polinkis į nepriklausomybę;
  • Žmogus-banga – nestabili psichika, jausmų nepastovumas, polinkis į nepriklausomybę.

Susiraskite savo tipą santykiuose: sala, inkaras ar banga?

Pirmasis tipas. Žmogus – inkaras: vienam gerai, o dviem – dar geriau!

Šio tipo žmonės užaugo sveikose, mylinčiose šeimose, dėl to santykiai jų nebaugina, jie sugeba vertinti save, būti dėkingais, lengvai adaptuojasi prie partnerio poreikių. Charakteris stiprus, valingas, nebėga nuo atsakomybės, moka rūpintis, palaikyti, atvirai kalbėti apie savo jausmus ir troškimus. Negaiš laiko tiems, su kuriais nėra abipusės simpatijos, tačiau ir nebėgs nuo santykių ištikus krizei, kol neišbandys visų prieinamų situacijos pagerinimo būdų. Patikimas ir pasiaukojantis meilėje žmogus, sugebantis pripažinti savo klaidas, laukti partnerio, jeigu to pareikalaus situacija. Tai pats sveikiausias prisirišimo variantas iš visų trijų.

Kaip suprasti, kad priklausote tipui „Inkaras”?

  • Jums vienodai gerai tiek santykiuose, tiek be jų, patinka dovanoti meilę;
  • Jūs vertinate save ir partnerį, stengiatės būti kaip lygus su lygiu, dirbate šeimos gerovė labui;
  • Lengvai reiškiate savo jausmus ir pažiūras, mėgstate taktilinį kontaktą, pasitikite partneriu pagal nutylėjimą;
  • Artimam žmogui labai sunku išmušti jus iš pusiausvyros, jūs lengvai randate su juo bendrą kalbą, pozityviai žvelgiate į ateitį.

Antrasis tipas. Žmogus – sala: noriu meilės, bet pernelyg prie manęs nesiartink

Šio tipo žmonės santykiuose elgiasi kaip atsiskyrėliai. Jiems sunku pasitikėti partneriu, jie įpratę būti nepriklausomais, viską daryti savarankiškai, artumas jiems kelia stresą, susierzinimą, baimę tapti pažeidžiamu. Laikosi distancijos, turi griežtas ribas, lengvai išgyvena išsiskyrimą ir vienatvę. Labai ilgai trunka jų atsivėrimas, gali idealizuoti partnerį, o paskui staigiai jį nuvertinti. Bijo konfliktų ir atviro santykių aiškinimosi, labiau linkę slėptis savo kiaute, teisindamiesi darbu ir reikalais: „liaukis, pamiršk”, „maniau, kad mes jau viską išsiaiškinome”, „kiek galima apie tai kalbėti?”

Kaip suprasti, kad priklausote tipui „Sala”?

  • Jums reikia daug laisvės ir asmeninės erdvės, pakęsti negalite, kai kažkas daro jums spaudimą ir kėsinasi į jūsų teritoriją;
  • Mėgstate vienumą, nesate pratę informuoti aplinkinių apie savo planus ir sprendimus, jums sunku ryžtis artumui;
  • Santykiuose daugiau imate, negu duodate, kartais esate visiškai neįnoringi. Perdėtas partnerio dėmesys ir rūpinimasis jus smaugia.
  • Jums sunku atsipalaiduoti, atsiverti, šalia esant antrai pusei. Jei iškyla kokia nors problema, paprasčiau pasislėpti savo kiaute ar apsimesti, kad nieko nevyksta, negu tą problemą spręsti.

Trečiasis tipas. Žmogus – banga: negaliu be meilės, tačiau santykiai visada teikia man skausmą

Šio tipo žmones galima palyginti su maištininkų laivu, kuris ieško ramybės audros metu. Santykiuose jie blaškosi iš vieno kraštutinumo į kitą – tai jie pasirengę viską paaukoti meilės labui, trokšdami ištirpti partneryje, tai pajaučia, kad jais naudojasi ir juos atstumia, dėl to skuba pirmieji padėti tašką… O gaunasi tritaškis. Jiems sunku išsaugoti stabilų prisirišimą. Dažnai stengiasi visu šimtu procentų, rūpinasi, būna neįtikėtinai dosnūs ir kilniadvasiški, o paskui nusivilia, negavę nieko panašaus atgal. Bijo būti palikti ir tuo pat metu daro viską, kad juos paliktų. Tai myli, tai nekenčia, jiems sunku kontroliuoti savo jausmus.

Kaip suprasti, kad priklausote tipui „banga”?

  • Santykiuose daug duodate, nesiorientuodami į atgalinį ryšį, dėl to jums atrodo, kad jumis naudojasi, jūsų nevertina;
  • Jaučiatės nepakankamai geri, neleidžiate sau atsipalaiduoti, visą laiką kažkuo užsiimate, tobulinate save, pastovūs, begaliniai pokalbiai su partneriu apie tai, kas tarp jūsų vyksta;
  • Bijote atstūmimo, dėl to stengiatės pasikliauti tik savimi, niekuo nepasitikite, pasąmoningai tikitės santykių pabaigos, net jeigu viskas gerai;
  • Nežiūrint į sudėtingumą, santykiai reikalingi jums kaip oras, tik šitaip galite jaustis svarbiu ir mylimu, jūs pražystate greta kito žmogaus.

Ką duoda informacija apie čia išvardintus tipus?

Jūs išmokstate geriau vienas kitą suprasti, sugebate pamatyti negatyvų scenarijų, dėl kurio vyksta konfliktai, galite numatyti partnerio reakciją: „salos” užsidaro savyje ir viską neigia, „bangos” perdeda problemą, privesdami situaciją iki apogėjaus, „inkarai” ramiai ieško sprendimo, nenuklysdami į kraštutinumus ir negatyvą. Svarbu išgirsti mylimą žmogų, priimti jo charakterį kaip faktą, nesistengiant nieko keisti. Tai ir yra pagarba – kai supranti partnerio jausmus, palaikai, užuot tempęs antklodę į savo pusę.

Kiekvieno žmogaus užduotis – išmokti būti tikruoju savimi, pripažinti savo silpnas puses, dirbti su savimi, o ne ieškoti pasiteisinimų stiliumi „toks jau aš žmogus, nepatinka – išeik”. Šis sprendimas – tai vaikiška pozicija. Laikas suaugti ir subręsti, prisiimti atsakomybę už tai, kas vyksta, dirbti su vaikiškomis traumomis, garsiai išsakyti savo norus ir troškimus. Tai ilgas, tačiau be galo svarbus darbas, jeigu norite tapti išties laimingi.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *