Santykių tipai. Ar patvari yra jūsų pora?

Kiekvieni santykiai kitokie. Tačiau žvelgiant iš šalies galima nesunkiai įvardinti, kokią poziciją ar vaidmenį juose atlieka vienas ir kitas partneris. Būtent pagal tai ekspertai skirsto įsimylėjėlius į tam tikras kategorijas ir netgi prognozuoja santykių patvarumą. Ar atpažinsite save?

1. Rimtuolių pora – spontaniškumui sako ne.

Tokioms poroms trūksta spontaniškumo, žaismingumo. Jų santykiai tarsi dviejų suaugusiųjų draugystė. Kai kitos poros trykšta vaikiška energija ir džiugesiu, tai ši pora atrodo stipri ir brandi. Mylimieji retai ginčijasi, o į iškilusias problemas žvelgia ramiai, paprastai ir išmintingu žvilgsniu. Konfliktus dažniausiai sprendžia konstruktyviai, neversdami kaltės vienas kitam, ramiai išklausydami. Partneriai kone nuolat atsižvelgia į antrosios pusės norus, toleruoja poreikius ir nuoširdžiai palaiko. Santykiuose nėra apsimestinumo, nes abu partneriai žino, kad kitas jį priims tokį, koks jis yra. Be to, jie suteikia vienas kitam erdvės, nepavyduliauja. Būdami kartu jie jaučiasi laimingi ir saugūs. Ideali pora? Gal. Bet tokiuose santykiuose neretai įsivyrauja monotonija, trūksta aistros žiežirbų. Todėl galiausiai gali nustoti liepsnoti ir meilės ugnis.

2. Dvynių ryšys – be aistros, kibirkštėlės ir nuobodūs.

Mylimieji linkę dalintis viskuo – pomėgiais, drabužiais, nuomonėmis, požiūriu, idėjomis. Iš šalies jie atrodo tai tarsi būtų sukurti vienas kitam. Tačiau iš tiesų jie kur kas labiau primena paauglius, kurie bijodami būti atstumti, žūtbūt stengiasi pritapti. Tokie asmenys gyvena nuolat abejodami dėl to, kas bus, jei mylimajam nepatiks tikrasis partnerio veidas. Taip užgožiama individualybė ir kuriami panašumai. Neretai taip elgiasi jaunos poros, kurios nenori prarasti to vienintelio. Visgi yra partnerių, kurie taip elgiasi nuolat. Toks santykių modelis perimamas iš vaikystės, kurioje mažylis buvo skaudžiai atstumtas ir jis susikuria tokią santykių formą, kuri leistų išvengti tų pačių skaudžių patirčių. Iš vienos pusės tame nieko blogo nėra. Bet iš tiesų šioms poroms trūksta aistros, gyvybingos kibirkštėlės, o santykiai greitai tampa nuobodūs. Mat juose nėra prieskonių ir atrodo, tarsi nuolat bendraujama su pačiu savimi.

3. Žvaigždės ir garbintojo santykiai – trumpalaikė partnerystė.

Garbinamas partneris yra linkęs keisti mylimuosius, nes jam tiesiog atsibosta nuolat girdėti tas pačias liaupses. Tuo pačiu jis sustiprina savo vertę, ypač jei aplinkui yra laukiančių naujų gerbėjų. „Aš didžiuojuosi savo mylimąją“ – sakytų garbintojo tipui priklausantis vyras. „Jis skatina mane siekti tikslo“ – atsakytų išrinktoji žvaigždė. Ši pora tarsi dvi medalio pusės. Vienas iš partnerių atlieka gerbėjo vaidmenį, kitas skęsta komplimentų ir liaupsių spinduliuose. Dažniausiai abu partneriai yra gabūs, sėkmingi, dirba tam tikrose srityse. Tačiau dažniausiai vienas pasirenka pasyvaus garbintojo vaidmenį. Žvaigždės statusą neretai priima tas partneris, kuris mažiau savimi pasitiki. Mat gražus mylimojo žodžiai sustiprina savivertę. Visgi tokios poros dažnai labai greit išsiskiria, nes nei vienas iš partnerių negali savęs realizuoti. Žvaigždei reikalingas nuolatinis dėmesys ir įtikinėjimas. Tuo tarpu antroji pusė galiausiai pradeda jaustis užgožta ir išsekinta dėl nuolatinio pataikavimo.

4. Karštakošiai partneriai – dramos aktoriai.

Rimta audra kyla tokiuose santykiuose tuomet, kai vienas iš partnerių persidirba. Tada tiesiogine to žodžio prasme prasideda karas. Ir jo pasekmės ne visada būna patrauklios. Šios poros santykiai – dramos karalystė. Partneriai, atrodo, ieško progų pasipykti tiek namie, tiek viešose vietose. Barniai mylimuosius seka lyg šešėlis. Tačiau tai jų negąsdina, nes konfliktai sukelia azartą, įžiebia aistros ugnį ir kaitina kur kas labiau nei kompromisai. Aplinkiniams, žinoma, sunku suprasti, kodėl tokie partneriai vis dar kartu. O juos paraginę išsiskirti sulaukia nuostabos kupino atsakymo – „Gal išprotėjai?“ Barniai šiai porai lyg afrodiziakas. Tokį santykių modelį partneriai neretai perima iš savo tėvų, kurie pykdavosi dėl menkiausios smulkmenos, bet nugyveno kartu visą gyvenimą. Verta paminėti ir tai, kad barniai šiai porai, nuo kurių aplinkiniai dangstosi ausis, jiems yra ramus pasikalbėjimas.

5. Juokdarių pora – nė dienos be juoko.

Karštakošiai ieško progos pasipykti, juokdariai – pasijuokti. Net ir susipykę, jie susitaiko besijuokdami. Mylimieji bet kurioje situacijoje sugeba įžvelgti šviesią pusę. Tai puiki savybė. Dėl to kompanijose tokia pora itin populiari, nes suteikia daug teigiamos energijos ir sugeba užvesti kitus. Tokiems partneriams gyventi nenuobodu. Jie kūrybiški, jų neslegia rutina ir monotonija. Jeigu tik užslenka tamsūs debesys, juos kaip mat išsklaido juokas. Vis dėlto čia slypi ir pavojus. Mat taip gali būti atidedami svarbūs porai klausimai, paliekami neišspręsti konfliktai, problemos. Visa tai atidedama ateičiai, o nuo jų vėliau vėl ginamasi juoku. Taip santykiuose problemos tik gilėja. Humoras – sveika, bet jį reikėtų naudoti su saiku. Ir geriau susilaikyti nuo ironiškų komentarų, kai tam nėra tinkamas laikas.

6. Bėglio ir persekiotojo santykiai – keistos priklausomybės gniaužtuose.

Jei nei vienas iš partnerių neužsimanys ištrūkti iš šio užburto rato ir plėtoti santykius, grįstus sveika priklausomybe, tikėtina, jog laukia ilga bendra ateitis. Šis poros tipas – priešingybė dvynių ryšiui. Vienas vaidina sunkiai prieinamą, o kitas bando įvairiais būdais jį pričiupti. Jeigu tai galiausiai įvyksta, partneriai apsikeičia vaidmenimis. Tai lyg gaudynių žaidimas. Tas, kuris bėga, mėgaujasi partnerio dėmesiu, rūpesčiu, o besivejantis – viliojimo ir aukojimosi procesu. Žinoma, po kurio laiko tai atsibosta. Todėl bėgikas, pajutęs sumažėjusį partnerio susidomėjimą, imasi iniciatyvos jį susigrąžinti. Kartais šis žaidimas būna ir vienpusis, kai tik duodama arba imama. Tokiu atveju santykiams gresia pavojus. Mat partneriai ima bijoti pasirodyti esantys pernelyg reiklūs. O ilgainiui tiesiog tampa labiau abejingi nei įnoringi.

7. Mamos ir vaiko ryšys – arba laikinai, arba visam gyvenimui.

Jeigu toks santykių tipas patenkina abiejų pusių poreikius, ryšys gali būti stiprus. Kita vertus asmenys, vengiantys „mamytės prieglobsčio“, tokiuose santykiuose gali labai greit uždusti. Greičiausiai yra tekę sutikti ne vieną porą, kurioje valdžia į savo rankas yra paėmęs vienas asmuo, kuris nurodinėjimais ir įsakymais myluoja antrąją pusę. Toks asmuo neretai jaučiasi viršesnis už savo antrą pusę. Todėl prisidengdamas gera valia stengiasi auklėti ir tobulinti kitą partnerį. Atsakomybė už mylimąjį paprastai jam suteikia gyvenimo prasmės jausmą. Pasyviam partneriui tai gali irgi būti į naudą. Mat jį priverčia pasitempti, nurodo, ko reikia ir ko nereikia daryti. Neretai tylusis partneris nepasitiki savo jėgomis, todėl nurodymai skatina jį judėti. Kartais tokį santykių tipą poros perima, kai vienam iš partnerių būna sunku. Tačiau kai kurie visgi taip elgiasi visą gyvenimą.

***

Vilma Šiaučiūnienė

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *