Tėvų meilės trūkumas gali turėti neigiamos įtakos visoms suaugusio žmogaus gyvenimo sritims – mokslui, darbui, draugystei, santykiams su partneriu ir t. t.
Mergaitė, kuri iš tėvų negavo pakankamai meilės, pasižymi tokiomis savybėmis.
Ieško meilės kiekviename sutiktame žmoguje
Jeigu mergaitė vaikystėje nejautė tėčio ir mamos meilės, tapusi suaugusia, ji visomis išgalėmis stengsis šią meilę pelnyti iš kitų žmonių. Dažnai – netinkamais būdais iš nelabai tinkamų žmonių.
Nuolat kovoja dėl dėmesio
Paprastai tokios merginos stengiasi visais įmanomais būdais atkreipti į save dėmesį, įskaitant ryškius drabužius ir garsų juoką, ir netgi gali atrodyti drąsios ir ryžtingos. Tačiau psichologai primena, kad pasitikintis savimi žmogus visą dėmesį nukreipia į vidų, o tas, kuriam trūksta pasitikėjimo savimi, stengiasi šio dėmesio iškaulyti ar išsireikalauti iš išorės, iš svetimų žmonių.
Elgiasi agresyviai
Aukščiau aprašytas elgesio variantas nėra vienintelis galimas: tikėtina, kad meilės negavusi dukra nuolat su kuo nors konfrontuos.
Skiriamieji tokios merginos bruožai – užsispyrimas, netgi įžūlumas ir agresyvus asmeninių ribų gynimas.
Serga depresija
Merginos, kurios yra panirusios į depresiją, nieko nesitiki ir nieko nebelaukia. Taip nutinka, kai tėvai ne tik nemylėjo savo vaiko, bet netgi nenorėjo pamėginti tai daryti, dėl to suaugęs jų vaikas jaučiasi niekam nereikalingas ir išreiškia norą palikti šį pasaulį.
Stengiasi visus išgelbėti
Gelbėtojo sindromas arba nekontroliuojamas troškimas visiems padėti – dar vienas požymis, kad žmogui vaikystėje trūko tėvų dėmesio, rūpesčio ir meilės.
Užaugęs toks žmogus stengiasi visa tai suteikti kitiems, nors iš tikrųjų trokšta tai duoti sau pačiam, tačiau nemoka ir negali to padaryti.