Už ką mylime tuos niekšus?

Žodžių junginys „blogas vaikinas“ kažkodėl apgaubtas romantiška aureole. Neretai jis suvokiamas ne kaip negatyvus vertinimas, bet kaip grynų gryniausias komplimentas. Čia, žinoma, savo vaidmenį suvaidino amerikietiškas kinas, kuriame dažniausiai „bad boy“ romantizuotas iki negalėjimo ir praktiškai visuomet yra teigiamas personažas. Ar dėl kino įtakos, ar dar dėl kokių nors nežinomų priežasčių merginos savo gyvenime taip pat išsirenka blogus berniukus.

Pažįstamų dailiosios lyties atstovių atsakymai į improvizuotą apklausą taip pat neleido suabejoti. „Su jais nepanuobodžiausi!“; „Tie teigiami – jie visi tokie vienodi“; „Man patinka blogi berniukai, bet ištekėsiu už geriečio, savaime aišku“… Tai populiariausios nuomonės.

Ir čia žymioji moteriška logika vėl nuveda į aklavietę. Taip, be abejo, blogas vaikinas visada pasiruošęs žygiams, jis gali per penkias minutes suorganizuoti vakarėlį; kai blogas vaikinas išgeria (o išgerti jis paprastai mėgsta), demonstruoja humoro jausmą, o lovoje išvis išdarinėja tai, ką ir draugėms ne visada papasakosi… Lyg ir nuostabus vaizdas.

Tačiau blogas vaikinas niekad nepasiūlys tau ištekėti, jis išvis nekenčia šeimyninių santykių, blogas vaikinas gali savaitę tau neskambinti ir net negalvoti apie tai, kad visą tą laiką kankiniesi. Blogas vaikinas užmiršta atsakyti į tavo žinutę su sakraliniu klausimu. Galiausiai, blogam vaikinui ne itin reikalingi santykiai, jis lyg priklauso sociumui – pirmoje vietoje visada draugai ir karjera. Regis, merginos, besirenkančios blogus berniukus – tai lyg drugeliai, skrendantys tiesiai į liepsną…

Ši liepsna taip nudegina, kad kartais susimąstai, ar verta kurti santykius su mergina, kurios sąskaitoje – ne vienas romanas su blogais vaikinais. Akivaizdu, kad blogas vaikinas išvyks toliau papildyti savo biografijos naujais faktais, o tau geriausiu atveju teks skyrybos, blogiausiu – pašlijusi reputacija. O ir garantijos, kad to vėl nenutiks, niekas neduos.

Įdomu, kad net kai kalbama ne apie žemus jausmus, o apie pačius aukščiausius, blogi vaikinai taip pat metodiškai moterims nesuteikia laimės. Chrestomatiniai pavyzdžiai – visi tie Oneginai ir Pečiorinai. Jų kūrėjai, be visų aukštų materijų ir idėjų, regis, stengėsi gražiajai lyčiai įteigti paprastą mintį – blogas vaikinas niekuomet nepadarys moters laimingos.

Tačiau šimtmečių pamokos taip ir neišmokė merginų rinktis paprastus ir gerus. Žinoma, tokia griežta klasifikacija, kaip kad dalijimas į gerus ir blogus, yra gan sąlygiška. Galima pasakyti, kad ne visų gražiosios lyties atstovių akys sublizga, išvydus būtent tokius blogus vaikinus. Kažkas, žinoma, gali pasakyti, kad būtent iš pažiūros geri vaikinai galiausiai pasirodo paskutiniai niekšai. Kiti pateiks puikų blogo vaikino perauklėjimo į gerą pavyzdį.

Viskas suprantama. Mestis į kraštutinumus, kalbant apie blogus vaikinus, žinoma, neverta. Tačiau kai ant vienos svarstyklių lėkštės Betmenas, ant kitos – Robinas, pastarajam, nepaisant jo teigiamumo, tenka pasitraukti. Ir visiškai neaišku kodėl, nes nors Betmenas ir gelbsti pasaulį, vis dėlto nė su viena moterimi taip ir neužmezgė santykių.

O ir koks gyvenimas su žmogumi, kuris naktį yra ne šalia tavęs, o skrieja gaudyti piktadarių? Pasiteisinant galima pasakyti, kad tokiais atvejais paklūsti jausmams, o proto balso negirdi. Bet juk ir akys ne iškart apgaubiamos jausmų, o laiku išeiti iš tokios situacijos vis tiek nepavyksta…

Psichologai tokiais atvejais kartais nurodo mums labai paprastą atsakymą. Teigiamo herojaus kaip gyvenimo palydovo pasirinkimas partneriui pateikia gan griežtas sąlygas. Teigiamas herojus kovoja su savo blogais įpročiais arba jų neturi, jis mąsto blaiviai ir logiškai, demonstruoja geras manieras, yra taktiškas ne tik su artimaisiais ir taip toliau. Toli gražu ne kiekvienas gali būti šalia tokio žmogaus, tai tikrai labai sunku.

Kitas dalykas – gyventi su blogu vaikinu, kuris beveik visada linksmas, pasirengęs pamiršti rytojų dėl šiandienos. Savo moralinių principų jis iki galo nesuformulavo. O jei ir suformulavo, tai atskirais atvejais gali juos peržiūrėti. Gyventi su tokiu žmogumi paprasčiau, juk tokiuose santykiuose ir tau atsiranda daugiau veiksmų laisvės.

Štai čia ir kyla įdomi mintis. Galbūt merginos renkasi blogus vaikinus ne todėl, kad jie kažkokie ypatingi, bet tiesiog dėl to, kad bijo pasirodyti nepakankamai geros šalia „teisingo“ žmogaus?

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *