Vaiko isterija

Vaiko isterija: 7 patarimai tėvams

Bet kuriam tėvui vaiko pykčio priepuolis yra tikras iššūkis, su kuriuo sunku susidoroti be pasipiktinimo ar rėkimo. Tačiau psichologai rekomenduoja į situaciją pažvelgti kitaip. Net isteriškame vaiko verksme galima įžvelgti teigiamų dalykų, jei teisingai suprasite priežastis.

Norint suvaldyti mažo vaiko pykčio priepuolį, būtina nustatyti jo šaltinį. Dažniausiai vaikas negali ramiai išreikšti emocijų ir tokiu būdu bando patraukti suaugusiųjų dėmesį. Jei laikysitės vaikų psichologų rekomendacijų, užgaidas galite suvaldyti be grasinimų ir nereikalingos įtampos.

Mažo vaiko isterijos priežastys

Kūdikio verksmas ir rėkimas nekyla be priežasties. Jie dažniausiai atsiranda dėl nenoro vykdyti suaugusiųjų prašymus, atsisakymo nupirkti naują žaislą ar saldumynų. Isterijos priežastys paprastai būna nesunkiai nustatomos. Tai gali būti:

· emocinis nervų sistemos perkrovimas ir nuovargis dėl naujų įspūdžių ar didelio žmonių skaičiaus prekybos centre;

· bloga savijauta, silpnumas;

· neigiama atmosfera arba reakcija į blogą tėvų ar bendraamžių nuotaiką;

· vaikas žino, ko nori, bet negali to aiškiai išreikšti žodžiais, todėl jo emocijos virsta ašaromis ir isterija.

Prieš bardami vaiką, išanalizuokite situaciją ir išsiaiškinkite, kas sukėlė priepuolį. Tai padės elgtis ramiai ir teisingai.

Psichologai įsitikinę, kad isterija yra normali vaiko reakcija į daugelį situacijų. Taip mažas žmogus išlaisvina neigiamas emocijas ir nuovargį, nekaupdamas savyje pykčio ir susierzinimo. Suaugusieji dažnai slopina tokias emocijas, o tai gali sukelti nervinius priepuolius ar konfliktus ateityje.

Instrukcijos tėvams

Kai pradėsite ieškoti ir suprasti vaiko pykčio priepuolių priežastis, atsiras aiškus veiksmų planas. Psichologai rekomenduoja keletą metodų, kaip turėtų elgtis tėvai.

Pašalinkite pagundas

Jei vaikas parduotuvėje dažnai supyksta, kai pamato saldumynus ar žaislus, stenkitės vengti tų lentynų arba rinkitės kitą apsipirkimo vietą. Dažnai neigiama reakcija kyla dėl regos dirgiklių, todėl geriau juos pašalinti.

Perjunkite dėmesį

Pradiniame isterijos etape galite nutraukti verksmą, jei atitrauksite vaiko dėmesį įdomiu įvykiu. Nukreipkite dėmesį į kitą žaislą, žmogų ar gyvūną ir linksmai pasakykite: „Pažiūrėk, koks paukštis! Ar matai tą katę?“

Sudarykite susitarimą

Maži vaikai stipriai reaguoja į griežtą tėvų „ne“. Kad išvengtumėte isterijos, pažadėkite, kad kitą kartą tikrai išpildysite jų norą, tačiau nemeluokite – kitaip vaikas nustos jumis pasitikėti.

Elkitės pagal situaciją

Dažnai isterija kyla, kai staiga nutraukiamas įdomus žaidimas. Jei vaikas užsiėmęs, pakvieskite jį tęsti žaidimą lauke – taip mažylis natūraliai pereis prie kitos veiklos.

Nepamirškite perspėti

Mokykite vaiką planuoti laiką nuo mažens. Jei turite išeiti, įspėkite iš anksto: „Po 10 minučių eisime į darželį.“ Tai leis vaikui ramiai užbaigti veiklą ir prisitaikyti prie pokyčių.

Pasiūlykite alternatyvą

Vietoj griežto „ne“ pasiūlykite pasirinkimą: „Nori pasiimti meškiuką ar lėlę?“ Taip vaikas turės galimybę priimti sprendimą, jausis išklausytas ir sumažės konflikto tikimybė.

Pasitelkite vaizduotę

Jei vaikas nenori miegoti, pasiūlykite žaidimą: „Parodyk lėlei, kaip reikia eiti miegoti.“ Daugelį nepatinkančių veiklų galima paversti žaidimu ir taip išvengti ašarų.

Vaikų pykčio priepuoliai visada turi vaikui svarbią priežastį. Išmokite suprasti jo emocijas, neignoruokite jo jausmų. Perjunkite dėmesį, pasiūlykite kitų pasirinkimų, ir laikui bėgant mažylis išmoks reaguoti ramiau, be rėkimo ir ašarų.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *