10 būdų apsaugoti santykius nuo negatyvumo

Originalas

Sveiki santykiai reikalauja nuoširdumo, sąžiningumo ir nevaržomo bendravimo. Meilė neišsilaikys ilgai, jeigu žmonės nuolat slėps ką nors vienas nuo kito ir bus užsisklendę savyje.

Jokie santykiai negali išlaikyti nuolatinio negatyvumo. Kad išsaugotų juos, partneriai turi nestokoti pasiaukojimo, savianalizės ir gailestingumo.

Kartais negatyvios emocijos gali atsėlinti nepastebimai, ir jūs net nesuvoksite, koks žalingas yra jų poveikis, kol neatsitiks ko nors rimto.

Kad apsisaugotume nuo neigiamų dalykų įsiskverbimo į jūsų santykius, įsitikinkite, jog tikrai vengiate blogų įpročių ir naikinančio elgesio tipų.

Įsidėmėkite šiuos 10 patikrintų būdų, kaip apsaugoti santykius nuo negatyvumo.

1. Būkite atviri bendraudami

Santykiai gali būti greitai sugadinti, jei vienas partneris pradeda šalintis kito ir neigti tai, kad jo antroji pusė padarė ar pasakė kažką, kas sugadino jam nuotaiką. Juk jūs kaip ir anksčiau galite racionaliai reaguoti į konfliktinę situaciją ir kaip brandus žmogus pasikalbėti su partneriu taip, kad pokalbis nesibaigtų abipusiais įžeidinėjimais ir riksmais.

Prisiminkite, kad sveiki santykiai grindžiami pasitikėjimu ir efektyvia komunikacija. Jeigu tikrai norite išvengti negatyvumo, pasistenkite išsiugdyti šias savybes.

2. Neakcentuokite svetimų trūkumų

Priekaištai dėl partnerio trūkumų ir savo nepasitenkinimo išliejimas ant jo – tiesus kelias į barnius ir santykių žlugimą. Nepamirškite, kad kiekvienas žmogus gali turėti tokių bruožų, kurie nervins kitus.

Tačiau asmenybė susideda ne tik iš erzinančių charakterio savybių. Prisiminkite, kad ir jūs tikriausiai turite bruožų, kurie gali sukelti aplinkinių pasipiktinimą ar susierzinimą. Bet jūsų draugai ir artimieji nekritikuoja jūsų dėl tų savybių. Jie priima jus tokį, koks esate, su visais jūsų trūkumais.

Jeigu iš tikrųjų daugiau nebegalite būti savo partnerio kompanijoje, išsiskirkite, nežemindami jo. Paprasčiausiai prisipažinkite jam, kokius jaučiate jausmus ir taktiškai pasakykite, kad jums abiems bus naudingiau pasukti skirtingais gyvenimo keliais.

3.  Vertinkite vienas kitą

Periodiškai sakykite žmonėms apie tai, kaip labai juos branginate. Nesvarbu, ar tai bus kolega, sutuoktinis, draugas, motina ar senelis. Mes visi norime jausti savo svarbą, nes tai suteikia mums savo reikšmingumo aplinkiniam pasauliui jausmą.

Kai nurodote kito teigiamas savybes ir giriate jį, tai skatina jį elgtis su jumis analogiškai.

Geri santykiai reikalauja meilės, dėmesio ir abipusės pagarbos. Kitą kartą, kai vėl pamatysite savo kolegą, sutuoktinį ar draugą, pasakykite jam, kaip labai jį vertinate ir branginate.

4. Mokykitės atleisti

Visi mes klystame, bet tai nereiškia, kad dėl padarytos klaidos žmogui reikia priekaištauti visą jo likusį gyvenimą. Klysti gali visi.

Žinoma, jeigu kitas tyčia mėgino jums sukelti skausmą, tai reakcija turi būti kitokia, tačiau dažniausiai žmonės nesistengia specialiai kito nuskriausti. Veikiausi kitas padarė klaidą.

Nepamirškite, kad anksčiau ir jūs klydote. Juk nenorite, kad kiti jums nuolat priekaištautų dėl senų klaidų.

5. Nepavydėkite

Kiekvienas žmogus turi savo gyvenimo kelią. Kiti gali sugebėti pasiekti daugiau už jus. Bet tai nereiškia, kad jūs galite lyginti save su kitais ir jausti menkavertiškumą tik todėl, kad jums kažko trūksta. Tačiau jūs turite kitų dalykų ar sugebėjimų, kurių trūksta tiems „sėkmingiesiems“.

Neleiskite pavydui jūsų smaugti, nes jis iškreips jūsų vertinimus ir vers jaustis nelaimingam. Prisiminkite savo nepaprastus išgyvenimus ir laimėjimus, kurių nepatyrė kiti. Tai padės jums optimistiškai žvelgti į ateitį ir džiaugtis kitų laimėjimais.

6. Nesiskųskite

Dauguma žmonių leidžia laiką kartu, kad turėtų galimybę dejuoti ir skųstis vienas kitam savo gyvenimu ir išlieti nepasitenkinimą. Tokie pokalbiai abiem pašnekovams sukelia tuštumos ir nepasitenkinimo jausmą, atverdami duris stipresniam negatyvumo srautui ateityje. Užuot aptarinėję susikaupusias problemas, verčiau pagalvokite, kaip jas išspręsti.

Priminkite vienas kitam apie gražius dalykus ir tokiu būdu pataisykite sau nuotaiką. Geri santykiai tampa puikūs, jeigu jie gerina partnerių savijautą, o ne atvirkščiai.

7. Nalyginkite savo santykių su svetimais

Visi santykiai būna savotiškai unikalūs ir ypatingi, todėl jūsų santykiai visada skirsis nuo kitų. Vertinkite tai, ką turite. Negalima sukurti gerų santykių, jeigu nuolat svajosite apie kažką geresnio ar didingesnio.

8. Neistenkite pakeisti žmogaus

Mylėkite kiekvieną žmogų už tai, koks jis yra, ir neverskite keistis dėl jūsų malonumo. Žmonės gali keistis tik tada, kai patys to nori. Verčiau susikoncentruokite į tai, kas jums jame patinka, nepriekaištaudami dėl trūkumų.

Jūs galite tik taktiškai nurodyti žmogui, kad jis gali tapti geresnis, jei pats to užsimanys. Bet jokiu būdu nepriimkite sprendimo už jį.

9. Būkite gailestingi

Jeigu demonstruosite gailestingumą ir supratimą, kiti žmonės bus labiau linkę jumis rūpintis ir mylėti. Tapkite tokie, kokius žmones norite matyti aplinkui, ir pradėsite traukti tokius žmones, jūsų santykiai bus puikūs.

10. Dažniau šypsokitės

Labai sunku išlikti neigiamai nusiteikusiam, kai yra iš ko pasijuokti. Todėl stenkitės kuo daugiau juokauti ir linksminti sus visa šeima, draugais, bendradarbiais ir mylimu žmogumi. Juokitės, šypsokitės. Taip jūs pasijusite laisvi ir laimingi, suartėsite su žmonėmis ir sumažinsite įtampą santykiuose.



Naujienos iš interneto

One thought on “10 būdų apsaugoti santykius nuo negatyvumo”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *