Virtuvės reikmenų plovimas rankomis

10 geriausių virtuvės reikmenų, kuriuos geriau plauti rankomis

Indaplovė – tai technologijų stebuklas, taupantis laiką ir pastangas. Tačiau ne viskas, kas į ją patenka, iš jos išeina sveiki. Kai kurie daiktai reikalauja ypatingos priežiūros ir kategoriškai netoleruoja plovimo po stipriu karšto vandens ir agresyvių ploviklių slėgiu. Pateikiame virtuvės pagalbininkų, kurių geriau neplauti indaplovėje, sąrašą. Apie tai rašo „ Real Simple“.

Indai, pagaminti iš jautrių medžiagų

Aliuminio, vario, ketaus, anglinio plieno ir nepridegančių keptuvių indus reikia plauti rankomis. Mašinoje jie gali patamsėti, susidaryti dėmių arba prarasti savo savybes.

Plastikas ir jo jautrios dalys

Tai ypač pasakytina apie indų dangtelius – plonas plastikas lengvai deformuojasi nuo aukštos temperatūros. Jei jų tikrai reikia – dėkite juos tik ant viršutinės lentynos.

Termo puodeliai, termosai ir buteliai su dvigubomis sienelėmis

Karštas vanduo ir slėgis gali pažeisti jų sandarumą. Geriau plaukite juos rankomis, kad išsaugotumėte jų izoliacines savybes.

Mediniai indai

Medinės lentelės, šaukštai ir menteles skilinėja, praranda formą ir nuo drėgmės genda. Verta jas plauti minkšta kempine ir retkarčiais apdoroti maistiniu aliejumi, kad jos būtų atkurtos.

Nuimamos virtuvės prietaisų dalys

Ne visus ryžių virimo aparatų ir daugiafunkcinių viryklių elementus galima plauti skalbimo mašinoje. Geriausia patikrinti instrukcijas: kai kurias nuimamas dalis galima dėti į mašiną, tačiau daugumą jų geriau plauti rankomis.

Marmuriniai priedai

Iš marmuro pagaminti voleliai, lentelės ir lėkštės yra gražūs, bet pažeidžiami. Tai porėta medžiaga, kuri lengvai sugeria drėgmę ir gali būti pažeista.

Sidabriniai indai

Sidabro įrankiai (ypač sidabriniai) reikalauja subtilios priežiūros. Mašinoje jie gali patamsėti, susibraižyti arba oksiduotis.

Aštrūs peiliai ir virtuvės žirklės

Indaplovės greitai nuoblioja peilius, o medinės rankenos gali įtrūkti. Be to, peiliai gali pažeisti kitus indus arba pačią mašiną.

Puošnus porcelianas ir dekoruoti indai

Tokie indai bijo temperatūros svyravimų ir agresyvių ploviklių. Gali sutrūkinėti glazūra ir išblukti raštai.

Krištolas ir plonos stiklinės

Trapūs ir kaprizingi, jie gali lengvai drumstis arba sudužti. Geriausia juos švelniai plauti rankomis, vengiant staigių temperatūros pokyčių.

Jei norite, kad mėgstami virtuvės daiktai ilgai tarnautų, elkitės su jais atsargiai – kartais paprastas šiltas vanduo ir kempinėlė yra daug saugesni nei šiuolaikiniai prietaisai.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *