Kai kuriuos vyrus žavi moterų liūdesys, ir depresija serganti moteris jiems tampa tarsi atpirkimo ožiu. 2012 m. Teksaso universiteto atliktas tyrimas parodė, kad vyrus traukia psichologiškai pažeidžiamos moterys, kadangi jomis kur kas lengviau pasinaudoti ir patenkinti savo paties poreikius.
Viena moteris tinklalapiui Cosmopolitan.com papasakojo savo pačios istoriją. Sirgdama depresija, ji prisileisdavo vyrus, kurie elgdavosi su ja nepagarbiai. Anot klinikinės psichologės dr. Barbaros Greenberg, depresija sergantys žmonės toleruoja pagarbos trūkumą. Jie nemoka savęs apsaugoti ir taip siekia kitų įvertinimo, tad pasitenkina tuo, ką sugeba gauti. Tuo itin lengvai pasinaudoja narcisistinės asmenybės bei tie, kurie turi antisocialinį asmenybės sutrikimą.
Vienas keisčiausių minėtos moters vaikinų nuolat melavo, stokojo empatijos ir ją užgauliojo. Tai buvo nesocialus žmogus, neturintis nė lašelio empatijos. Jam rūpėjo tik jis pats.
Po daugybės nesėkmingų santykių moters pasitikėjimas savimi visiškai žlugo. Ji patyrė seksualinį išnaudojimą, išsiskyrė jos tėvai, be to, ji paliko ilgalaikį partnerį, su kuriuo gyveno kartu. Persikėlusi į kitą miestą, ji atsisakė alkoholio, tikėdamasi viską pradėti iš naujo. Deja, praradusi draugus ir sirgdama depresija, ji nesugebėjo susirasti naujų draugų, o užuot bandžiusi tai padaryti, ir vėl pasinėrė į seksualinius ir gana abejotinus santykius vyrais, kurie elgėsi su ja ne taip, kaip derėtų. Viskas sukosi tarsi užburtame rate. Nusivylusi dėl to, kad partneris ją išnaudojo tik seksui, ji ir vėl ieškodavo patvirtinimo leisdamasi į santykius su kitais vyrais, kurie taip pat ją nuvildavo.
Depresija sergančios moterys dažnai susiduria ir su dar vienu vyrų tipu – tai gelbėtojai. Įprastai jie turi gerų ketinimų ir nori padėti, tačiau kai depresija serganti moteris ima jaustis geriau ir atgauna pasitikėjimą savimi, gelbėtojai ima jaustis blogai dėl pasikeitusio galios balanso.
Žinoma, pasitaiko ir nuoširdžių vyrų, kurie iš tikrųjų nori mylėti ir būti mylimi. Deja, dauguma jų greitai pavargsta ir pasiduoda.
Tad geriausia apie tai pasakyti iš karto, vos tik susipažinus. Taip išvengsite skausmingo išsiskyrimo tuomet, kai viskas paaiškės, o žmogus supras negalintis ar nenorintis būti jūsų gyvenimo dalimi.
Be to, svarbu turėti draugų, artimųjų ar terapeutą (-ę), kurių nuomone galėtumėte pasitikėti. Depresija sergantis žmogus neretai negali pastebėti, ar kitas juo naudojasi, todėl turite išmokti pasikliauti tais, kurie jus iš tikrųjų myli.