Požymiai, kad esate emocinis smurtautojas

Emocinė prievarta gali pasireikšti tiek iš vyrų, tiek iš moterų pusės. Svarbu laiku suprasti, kad būtent toks žmogus yra šalia jūsų, kol nenukentėjo jūsų emocinė ir fizinė sveikata. Pavojus slypi ir tame, kad emociniai prievartautojai yra puikūs aktoriai ir žino, kaip, esant reikalui, pateikti save kaip mielus, gerus žmones, kurie nepadarys jokios žalos.

Štai keletas požymių, rodančių, kad greta jūsų yra emocinis smurtautojas.

Draudimas bendrauti

Jūsų antroji pusė iš visų jėgų stengiasi neleisti jums susitikti su draugais ir artimaisiais. Į darbą paleidžiamos ir pačios įvairiausios manipuliacijos, ir tiesioginiai grasinimai. Jūsų antroji pusė nuoširdžiai nesupranta, kaip jums apskritai gali kilti mintis susitikinėti su kitais žmonėmis, juk jūs turite JĮ/JĄ!!! Tačiau bendrauti su žmonėmis yra absoliučiai normalu. Jei kažkas draudžia jums tai daryti, tai – aiškus emocinės prievartos ženklas.

Žodiniai pažeminimai

Jūsų antroji pusė dažnai jus žemina žodžiu. Kai įsižeidžiate, dar ir padaro jus kaltininku, atseit nesupratote jo pokštų ir juokų. Smurtautojas bando atsikratyti kaltės ir kaltina jus perdėtu jautrumu. Toliau gali sekti patarimai atsipalaiduoti ir „būti paprastesniam“. Tačiau jeigu jus įžeidinėja, tai visiškai nereiškia, kad esate perdėtai jautrus. Jūs paprasčiausiai žinote, kad šitaip nedera su jumis elgtis.

Kaltės perkėlimas

Jūsų antroji pusė suverčia kaltę už tai, kas nutiko, trečiosioms šalims arba jums. Žmogus niekada gyvenime ir jokiomis aplinkybėmis nepripažįsta, kad yra kaltas. Na, išskyrus nebent atvejus, kai nenuoširdžiai prašys jūsų atleidimo, kad kitą kartą vėl galėtų jus pažeminti.

Baimė

Jei jūsų antroji pusė įteigia jums baimę, reiškia, jūsų santykiai nesveiki. Tokioje poroje emocinis smurtautojas nuolat demonstruoja „kas yra namų šeimininkas“. Jis demonstruoja jėgą ir valdžią.

Priekaištai, kad leidžiate laiką be jo

Šis simptomas kilęs iš prieš tai buvusio. Jei praleidote laiką be partnerio, jis jus kankins intensyviais klausimais ir grąsinimais. Kaip tu galėjai linksmintis su kitais, o ne su juo? Kaip tu apskritai gali norėti leisti laiką be jo? Santykių aiškinimasis gali trukti kelias dienas ir neretai baigiasi netgi fiziniu smurtu.

Lūkesčiai, kad jam tarnausite

Smurtautojas elgiasi kaip karalius ir tikisi, kad jam tarnausite. Tuo pačiu metu jis pats net neketina jums kuo nors padėti.

Stiprus pavydas

Nenormaliuose santykiuose visada viešpatauja stiprus, destruktyvus, sekinantis pavydas. Jis yra visiškai nekontroliuojamas, be to, smurtautojas pavydi savo aukos ne tik žmonėms, bet ir tikslams, svajonėms.

Emocinis manipuliavimas

Emociniai smurtautojai puikiai sugeba manipuliuoti savo antrąja puse. Į darbą paleidžiami grasinimai, prašymai, maldavimai, nuoskaudos, įsižeidimai. Dažnai smurtautojai priverčia jus jaustis kaltu, kai norite pasielgti savaip. Tuo pačiu metu jie gali atsiprašinėti ir maldauti atleidimo, tačiau tai tik trumpam. Tikėtina, kad situacija vis kartosis ir kartosis iš naujo.

Emocinė prievarta, nesvarbu, ar ji kyla iš vyro, ar iš moters pusės, santykiuose yra nepriimtina. Dar blogiau, kad auka, būdama tokiuose santykiuose, pamažu pripranta ir ima tokį partnerio elgesį laikyti norma. Jei atpažįstate save bent viename iš aukščiau paminėtų punktų, laikas susimąstyti ir pasirūpinti savimi.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *