Būti moterimi

Ką reiškia būti moterimi?

Tikriausiai kiekvienas žmogus bent kartą yra pagalvojęs apie vyrų ir moterų skirtumus ir apie tai, ką reiškia būti moterimi?

Moteris yra daug sudėtingesnė, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jau pati galimybė, jog ji gali išnešioti ir pagimdyti žmogų, yra neįtikėtina, jos viduje užgimsta nauja gyvybė!

Šis skirtumas tarp moterų ir vyrų turi savo pasekmių: moteris yra emocingesnė, jautresnė, empatiškesnė. Jos organizmas priklausomas nuo hormonų (vyrų organizmas taip pat, tik kitokiu būdu).

Visuomenėje galima išgirsti daug įvairiausių juokelių, pavyzdžiui: nepastovumas – moterų likimas: įsižeidžia, nuliūsta, įsiunta, o po sekundės vėl viskas gerai.

Pamėginkime išsiaiškinti, kodėl taip atsitinka.

Priežastys

Po gimimo vaikai bręsta ir vystosi +/- vienodai iki pat lytinio brendimo amžiaus (9-14 metų). Būtent tada, kai mergaitei prasideda menstruacijos, išryškėja hormonų poveikis jos organizmui. Jos gyvenimas pradeda klotytis cikliškai, pagal menstruacijų ciklą.

1-5 diena: progesterono kiekis sumažėja, estrogenų kiekis yra žemas

Moteris jaučia silpnumą, jos nuotaika šiuo laikotarpiu gali būti labai permaininga, gali kilti noras paliūdėti ir paverkti. Priešinga lytis nekelia jokio susidomėjimo.

6-14 d.: didėja estrogenų kiekis

Šiuo laikotarpiu moteris jaučiasi patraukli, seksuali. Gamta viską sureguliavo tokiu būdu, kad ovuliacijos metu įvyktų kiaušialąsčių apvaisinimas: atsiranda erotinių fantazijų, padidėja lytinis potraukis, seksualinis elgesys ir susidomėjimas būna didžiausias. Moteris jaučiasi pasitikinti savimi, atitinkamai elgiasi ir flirtuoja.

15-28: padidėja progesterono kiekis

Didėjant progesterono kiekiui, moteris darosi nerami, atsargiai elgiasi. Erotinės fantazijos vis dar atsiranda, tačiau jų poveikis ir dažnumas mažėja, nes ji artėja prie kitos (pradinės) fazės.

PMS metu taip pat sumažėja serotonino kiekis moters organizme – atsiranda depresinė būsena, dirglumas, nuovargis, sutrinka dėmesio koncentracija, miegas ir apetitas.

Pagal šiuos periodus galime suprasti, kaip keičiasi moters nuotaika ir elgesys veikiant tam tikriems hormonams. Kuo gilesnis moters ryšys su pačia savimi, tuo geriau ji jaučia šiuos pokyčius savyje – tuo efektyviau ji gali dirbti ir gyventi, padėdama sau ir rūpindamasi savimi atitinkamais laikotarpiais.

Išvada

Vidinė biologija, giluminė moterų užduotis – jausti. Moteris suvokia pasaulį per emocijas ir pojūčius.

Būti moterimi reiškia būti šio įvairiapusio emocijų ir jausmų pasaulio vedle: apgaubti meile, papasakoti mažyliams, ką jie jaučia, ir sukurti priėmimo ir komforto erdvę. Ir kiekviena mergaitė, moteris šią erdvę kuria pagal save. Būti moterimi nelengva, bet nepaprastai gražu ir jausminga.

Vyro užduotis yra veikti – vyrai turi pagrindinį hormoną testosteroną. Jis atsakingas už pasitikėjimą savimi, agresyvumą, ryžtą – užkariauti ir nugalėti (bet apie tai, ko gero, kitame straipsnyje).

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *