Šis straipsnis skirtas tiems, kurie nepatenkinti savimi, nežino savo vertės, per dažnai smerkia save ir dažnai užsiima savikritika.
Kol žmogus yra susiskaldęs savo viduje, jis nuolat kritikuoja ir smerkia kitus arba save . Kai tokie žodžiai ir veiksmai būna nukreipti į išorinį pasaulį, tai vadinama agresija, o kai į save – autoagresija . Iš esmės tarp jų nėra skirtumo, skiriasi tik puolimo objektai. Nei vienas, nei kitas variantas nesuteikia žmogui nei ramybės, nei pasitenkinimo.
Paprastai toks elgesys būna būdingas savimi nepasitikintiems žmonėms . Nors iš pradžių atrodo, kad labiau savimi pasitiki tas, kuris atvirai išreiškia savo agresyvų nusiteikimą prieš kitus. Bet tai yra mitas. Agresija ir pasitikėjimas yra nesuderinami ir vienas kitą paneigiantys dalykai.
Bėda ta, kad žmonės, aktyviai reiškiantys agresiją išoriniam pasauliui, neprisipažįsta sau, kad yra nesaugūs, ir nesikreipia pagalbos. Dažniausiai jie elgiasi arogantiškai ir egoistiškai.
Tie, kurie užsiima autoagresija, tiesiog „ryja“ save. Jie nuolat mato problemas savyje, kenčia, nerimauja ir trokšta pagalbos.
Vis dėlto reikėtų prabrėžti, kad vis tiek geriau yra save šiek tiek nuvertinti nei pervertinti. Mat jei neįvertinate savęs, turite galimybę augti. Nepasitenkinimas kelia įtampos jausmą ir skatina veikti.
Norite norite, keistis, vystytis ir tobulėti. Tai reiškia, kad bent jau savo mintyse nestovite vietoje, o esate linkę augti. Žinodami tai, galite suprasti, kad judate į priekį, nors galbūt esate nepatenkinti savo raidos greičiu.
Kita vertus, jūs turite galios, jei sugebate valdyti savo emocijas, neišliedami jų ant kitų. Gerai pagalvoję, jūs galite rasti būdų, kaip panaudoti savo vidinę jėgą augimui ir tobulėjimui..
7 būdai, kaip pakeisti požiūrį į save
1. Suvokite, kad esate unikalūs ir nepakartojami.
Nėra dviejų visiškai vienodų žmonių. Tai patvirtina net pirštų antspaudai. Todėl nesistenkite būti panaš9s į kažką. Būkite savimi.
2. Sunkus darbas ir pastangos
Be darbo ir pastangų nieko gyvenime nepasieksime. Jei pradėsite daryti bent šiek tiek daugiau sau naudingų darbų pastebėsite, kad pamažu pradedate keisti požiūrį į save.
3. Nustokite lyginti save su kitais!
Tai tokia nedėkinga užduotis! Jūsų nesaugumas tik didės, kam jums to reikia? Jūs nesate geresni ir ne blogesni už kitus . Įsivaizduokite, kad žmonės Žemėje yra tarsi smėlio kruopelytės dykumoje. Kaip viena smėlio kruopelytė gali būti geresnė už kitą? Ar jos lygina save? Kiekviena smėlio kruopelytė reikalinga būtent tokia, kokia ji yra. Geriausia lyginti save šiandien su savimi vakar: ką aš padariau šiandien, kad priartėčiau prie savo svajonės rytoj?
4. Išsiaiškinkite savo stipriąsias savybes
Jei sunku teigiamai vertinti save, bandykite kasdien pastebėti bent po vieną gerą bruožą, kol įprasite įžvelgti savyje ne tik tai, kas bloga. Nėra žmonių, kurie susidėtų tik iš trūkumų ar tik iš privalumų. Pagaliau mes patys nustatome, kas laikoma trūkumu, o kas privalumu.
5. Pratinkitės į viską žvelgti filosofiškai,o ne matyti pasaulį juodai baltą.
Ne visada trūkumas yra blogas, o pranašumas – geras dalykas. Noras viską nuolat vertinti sukelia kančią. Ar užsispyrimas yra geras ar blogas bruožas? Kiekvienoje atskiroje situacijoje atsakymas bus vis kitoks. Kai reikia užsispyrimo tikslui siekti, tada tai bus privalumas, kai trukdo suprasti tiesą ir priimti teisingą sprendimą, tada bus trūkumas.
6. Kenčiame, kai būname susikoncentravę į blogį
Išmokite įžvelgti „gerą“ „blogame“ ir sujungti šias dvi puses. Tai vadinama išmintimi.
7. Jūs esate daugiau nei kūnas
Daugelis žmonių tapatina save su kūnu ir mano, kad ties kūno ribomis mes ir baigiamės. Iš čia toks didelis dėmesys išoriniam grožiui. Bet mes esame daugiau nei mūsų kūnas, nei mūsų mintys, nei mūsų jausmai. Toks suvokimas padės įveikti mirties ir vienatvės baimę.
Mūsų laimė glūdi mūsų viduje, o ne išorėje!