Klaida, dėl kurios nesuveikia skalbimo milteliai

Šią klaidą daro 90 procentų žmonių: štai kodėl skalbimo milteliai neveikia

Pakraunate skalbimo mašiną, laikotės tikslios dozės ir tikitės, kad viskas bus tobulai švaru. Tačiau po mėnesio pastebite, kad jūsų skalbiniai ima kvepėti drėgme, spalvos praranda ryškumą, o balti drabužiai tampa pilkšvi.

Priežastis – ne gamintojas, o įprotis, dėl kurio miltelių veiksmingumas sumažėjo iki minimumo. Ir, labai tikėtina, jūs ir toliau juos naudojate.
Problema slypi vandenyje. Kietame vandenyje, kuris teka iš daugumos čiaupų, yra kalcio ir magnio. Šie reaguoja su milteliais ir sudaro netirpius junginius.

Užuot kovojusi su nešvarumais, skalbimo priemonė nusėda ant audinių ir skalbyklės sienelių. Dėl to atsiranda dryžiai, užsikemša filtrai ir atrodo, kad milteliai tiesiog „neveikia“. Dauguma žmonių net nesuvokia, kad problema yra ne miltelių prekės ženkle, o požiūryje į jų naudojimą.
Pagrindinė klaida – pilti miltelius tiesiai į būgną. Atrodo, kad jie pasiskirsto tolygiau, bet iš tikrųjų granulės tiesiog prilimpa prie daiktų ir neištirpsta.

Net ir miltelių skyrius dėkle ne visada gelbsti: jei vanduo nepakankamai karštas, produktas liks dėkle ir į būgną pateks tik silpnas tirpalas.
Išeitis – prieš naudojimą ištirpinti miltelius šiltame vandenyje.

Kitas klaidingas stereotipas yra „kuo daugiau miltelių, tuo geriau“. Dozės viršijimas nepadidina veiksmingumo, o sudaro plėvelę ant audinių. Miltelių likučiai kaupiasi siūlėse ir raukšlėse, sudarydami palankias sąlygas bakterijoms vystytis.

Štai kodėl kartais po skalbimo skalbiniai turi dar blogesnį kvapą nei nešvarūs. Gamintojai ne veltui nurodo normas – jos orientuotos į vidutinį vandens kietumą ir užterštumo lygį.

Tačiau pagrindinis dalykas, trukdantis švarai, yra laikas. Milteliai pradeda veikti tik tada, kai susiliečia su vandeniu, o šiuolaikinių mašinų ekologiniai režimai taupo vandenį ir sutrumpina skalbimo laiką.

Kai skalbyklė veikia greituoju ciklu (20 minučių), skalbimo priemonė nespėja visiškai ištirpti ir įsiskverbti į pluoštus. Tai ypač pasakytina apie kapsules ir gelius, kurių apvalkalas skirtas tam tikrai temperatūrai ir ciklo trukmei.

Ką galima padaryti? Pirmiausia išsiaiškinkite vandens kietumą. Buitinės chemijos parduotuvėse parduodamos testavimo juostelės. Jei vanduo kietas, naudokite kalcinuotą sodą arba specialius minkštiklius.

Antra, įpilkite miltelių į išankstinio skalbimo skyrių, net jei neketinate jo įjungti. Taip vanduo spės ištirpinti miltelius, kol jie pateks į audinį.
Trečia, kartą per mėnesį paleiskite tuščią skalbyklę ant didelio karščio su citrinos rūgštimi – tai padės atsikratyti viduje esančių apnašų.

Kodėl to nėra ant pakuotės? Gamintojai baiminasi, kad sudėtingos instrukcijos gali atbaidyti klientus.

Patogiau kaltinti vandenį ar techniką, nei pripažinti, kad net brangiausiems milteliams veikti reikia tinkamų sąlygų.

Dabar žinote pagrindinę tiesą: skalbinių švarumas priklauso ne nuo miltelių markės, o nuo detalių, kurios atrodo nesvarbios.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *