Mitai apie meilę

Žalingi mitai apie meilę

Meilė – tai kančia

Labai plačiai paplitęs mitas, kad tikra meilė pasireiškia kančia, kai vienas žmogus kankinasi dėl kito ir visa tai lydi didelės dramos. Tai būtent tas nesveikas modelis, kurį dažnai matome kine ir literatūroje. Šioje situacijoje nėra jokios meilės. Tai nesveika priklausomybė nuo meilės su savo laimės viršūnėmis ir nuosmukiais.

Frazės-žymekliai: „Aš be tavęs negaliu gyventi“, „Aš be tavęs nieko nenoriu“.

Partnerį galima (per)auklėti

Dažnai tenka girdėti, kaip žmonės nori pertvarkyti, pakeisti partnerį pagal save. Kitas žmogus suvokiamas ne kaip mums lygus, o kaip kvailesnis ir silpnesnis, koks nors „neteisingas”. Tai, žinoma, patogu, jei nenori imtis atsakomybės ir infantiliai plauki pasroviui, atsidavęs gyvenimo vairą tave perdarinėjančiam žmogui, bet jei infantiliam partneriui kažkas atsitiks, atsakyti turės tas, kuris ėmėsi jį perauklėti.

Susiję įsitikinimai: „visi vyrai yra infantilūs“, „vyrus galima valdyti ir jais manipuliuoti“, „paimsiu jauną merginą ir perauklėsiu“, „žmona turi klausyti vyro“.

Kiekvienas turi antrąją pusę

Jei partnerio dar nėra, šis mitas yra guodžiantis. Jei meilė praėjo arba buvo nelaiminga, jis tampa slegiantis. Juk jei aš jau kartą buvau įsimylėjęs, tai dabar esu nepilnavertis (neturiu antrosios pusės) ir turiu likti vienišas iki gyvenimo pabaigos (trijų puselių nebūna!)

Frazės-žymekliai: „kiekvienas turi antrąją pusę“, „vienintelė meilė visam gyvenimui“, „mes kartu amžinai“.

Man visada pasitaiko ne tie

„Pasitaiko“ – skamba taip, tarsi mes pirktume obuolius turguje užsimerkę. Brandžios asmenybės renkasi partnerius, o „pasitaiko“ tiems, kurie nėra pasirengę prisiimti atsakomybės už savo gyvenimą ir sutinka su tuo, kas ateina savaime.

Partneris privalo išspręsti mano problemas

Gauti pagalbą – malonu. Tačiau jei partneris tampa būdu išgyventi šiame pasaulyje, tai tikrai nėra meilė. Čia nėra nieko tokio, kas būtų susiję su žmogumi. Reikalingos tik jo funkcijos. Paprastai tokie mitai būdingi labai infantiliems ir (arba) sužeistiems ir nelaimingiems žmonėms. Tokie žmonės nėra savimi tikri ir bijo, kad juos gali įskaudinti ar išnaudoti.

Frazės-žymės: „noriu susirasti žmoną, kad ji man pagimdytų vaikų ir virtų sriubą“, „kam man vyras, jei jis neduoda pinigų?“.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *