Per pastaruosius kelis dešimtmečius mikrobangų krosnelė tapo nepakeičiama virtuvėje dėl savo universalumo. Tačiau, nepaisant visų užduočių, kurias ji gali atlikti, vis dėlto yra keletas dalykų, kurių niekada nereikėtų dėti į ją, nes jie gali sudegti, išsilydyti ar net sprogti. Apie tai rašo „Metro“.
Bulvių likučiai
Pavyzdžiui, jūs prisivalgėte vakarienės, nebegalite suvalgyti nė kąsnio, bet liko kelios keptos bulvės. Galite tiesiog vėliau jas įdėti į mikrobangų krosnelę, ar ne? Tačiau to daryti negalima. Bulvės dažnai gali būti Clostridium botulinum, botulizmo bakterijos, šaltinis, kuri gali smarkiai pabloginti jūsų savijautą, jei ją suvartosite.
Šios rūšies sporai gali daugintis bulvėse, paliktose kambario temperatūroje, o pašildymas mikrobangų krosnelėje nebus pakankamas, kad juos sunaikintų. Geriau jas pašildyti orkaitėje arba oro keptuvėje.
Visi kietai virti kiaušiniai
Nors kiaušinius pašildyti mikrobangų krosnelėje yra visiškai normalu, virti kiaušiniai yra visai kitas dalykas. To daryti nereikėtų, nes virto kiaušinio gaminimas mikrobangų krosnelėje – tiek su lukštu, tiek iš anksto virtas ir pašildytas – sukelia garų susidarymą jo viduje, kurie dėl jo struktūros neturi kur išeiti.
Be to, yra pavojus, kad jis sprogs, kai tik sudaužysite lukštą arba jį perpjausite. Geriausiu atveju tai gali sukelti daug netvarkos, blogiausiu – galite nudegti. Geriau kiaušinius virkite tradiciniu būdu ant viryklės arba, jei turite naudoti mikrobangų krosnelę, prieš pašildydami kiaušinį supjaustykite jį į keturias dalis.
Pomidorų padažas
Padažo šildymas mikrobangų krosnelėje yra gana įprasta praktika, tačiau ji gali sukelti netvarką. Susidarantis karštis ir garai sunkiai išeina, tai reiškia, kad kai jie prasiveržia, skystis išsipila ant mikrobangų krosnelės sienelių. Paprastai padažą geriau šildyti ant viryklės, reguliariai maišant, kad nesusidarytų garai.
Aliuminio folija
Mikrobangų krosnelės srovė gali sukelti folijos kibimą, sudarydama sąlygas gaisrui. Praktiniu lygiu, folija suvyniotas maistas vis tiek gali nepašildyti arba nepasiruošti tinkamai, nes spinduliai atspindės nuo folijos ir gali sugadinti jūsų mikrobangų krosnelę.
Žali pipirai
Jokiais aplinkybėmis negalima žalių pipirų šildyti mikrobangų krosnelėje. Tai todėl, kad pipirai turi junginį, kuris juos daro aštrius ir pikantiškus, o jei juos pašildysite mikrobangų krosnelėje, šis junginys išsiskirs į uždarą erdvę aplink juos.
Kai tik atidarysite dureles, išsiskirs aštrus karštas oras, kuris gali patekti tiesiai į akis, nosį, gerklę, plaučius. Daug saugiau pipirus kepti, grilyje arba kepti keptuvėje.
Plastikiniai indai
Jei norite pašildyti maisto likučius ar išsineštinį maistą, kuris yra plastikinėse talpyklose, turite būti labai atsargūs. Remiantis medicininiame žurnale „Edocrinology“ paskelbtu tyrimu, bisfenolis A – cheminė medžiaga, dažnai esanti plastike – „susijęs su plačiu spektru neinfekcinių žmogaus ligų, remiantis tyrimų su žmonėmis duomenimis“.
O jei plastikas, kuriame yra bisfenolio, yra kaitinamas mikrobangų krosnelėje, yra rizika, kad nedidelis jo kiekis gali patekti į jūsų maistą. Tačiau yra ir specialių plastiko indų, kurie yra saugūs naudoti mikrobangų krosnelėje, todėl visada patikrinkite savo indą. Jei abejojate, visada išimkite maistą iš indelio ir padėkite jį į lėkštę.
Vynuogės
Nėra daug aplinkybių, kai norėtumėte šildyti vynuoges mikrobangų krosnelėje, tačiau jokiu būdu to nedarykite. Vaisiai gali perkaisti mikrobangų krosnelės temperatūroje ir sukurti plazmos pavidalo medžiagą. Tai ne tik minkšta ir nemaloni medžiaga, bet ir gali sukelti sprogimą mikrobangų krosnelėje, kai maišote maistą ar net bandote jį valgyti. Jei norite pašildyti patiekalą su vynuogėmis, naudokite orkaitę.
Metaliniai indai
Taip pat, kaip folijos dėjimas į mikrobangų krosnelę yra labai bloga idėja, taip pat nereikėtų dėti į ją jokių metalinių daiktų, nes jie atspindės mikrobangas, o tai gali sukelti lankų susidarymą ir kibirkščių susidarymą, taip pat sukelti gaisro pavojų.
Vienintelė išimtis yra tam tikri metaliniai indai, skirti naudoti mikrobangų krosnelėje ir pažymėti kaip saugūs. Visų pirma, nepamirškite išimti šakutės iš lėkštės prieš ją pašildydami.
Užšaldyta mėsa
Jei mikrobangų krosnelę naudojate užšaldytos jautienos gabalo paruošimui nuo nulio, tikriausiai vertėtų apsvarstyti kitą metodą.
Mikrobangų krosnelės paprastai maistą ruošia nevienodai, todėl šaldytos mėsos ruošimas jūsų krosnelėje gali lemti, kad kai kurios dalys liks nepakankamai iškepusios, o tai sudarys palankias sąlygas bakterijoms daugintis, o tai gali sukelti nepageidaujamą apsinuodijimą maistu.
Kitos dalys gali perkepti ir įgyti gumos skonį, o bendras mėsos skonis gali pasikeisti. Mikrobangų krosnelę galite naudoti mėsai ar paukštienai atšildyti, jei ji turi atšildymo režimą, bet atidžiai laikykitės instrukcijų naudojimo instrukcijoje ir iškart po atšildymo mėsą gerai iškepkite, kad išvengtumėte kenksmingų bakterijų dauginimosi.
Popieriniai maišeliai arba kartonas
Pirma, jie gali užsidegti ir užsidegti. Antra, 2020 m. JAV Nacionalinės medicinos bibliotekos tyrimas rodo, kad kai kurie popieriniai gaminiai turi kenksmingą cheminę medžiagą, vadinamą perfluorokarbonatų rūgštimis (PFA), kuri kaitinant gali išskirti toksines medžiagas į maistą.
Tačiau kai kuriuos popierinius gaminius galima šildyti mikrobangų krosnelėje, pavyzdžiui, popierines servetėles, kurios dažnai naudojamos maistui uždengti, ir kai kurias popierines lėkštes, bet prieš naudojimą visada patikrinkite, ar jos yra saugios naudoti mikrobangų krosnelėje, nes kai kurios gali būti padengtos plonu plastiko sluoksniu, kurio negalima šildyti.
Nieko
Nors iš anksto įkaitinti tuščią orkaitę yra įprasta praktika, neįjunkite mikrobangų krosnelės, jei joje nieko nėra. Viduje esantys spinduliai atspindės atgal į magnetroną, dėl to jis perkaitus ir gali užsidegti visas prietaisas.