Bevaisiai apmąstymai – tokios mintys, kurios lyg apsėda jūsų galvą ir neleidžia atsipalaiduoti. Tai tuščias, varginamas galvojimas apie problemas, praradimus be jokių pastangų judėti į priekį ar imtis veiksmų
Bevaisiai apmąstymai turi dvi blogąsias puses. Pirmiausia, nuolat ir nuolat galvodami apie tuos pačius neigiamus dalykus, juntate nerimą, išgyvenate depresiją. O kadangi problemos lieka neišspręstos, pradedate net jausti pralaimėjimo baimę bei dar ir todėl vengiate imtis veiksmų.
Kaip teigia dr. Susan Nolen-Hoeksema, tendencija gromuliuoti įkyrias mintis nevienoda abiem lytims. Moteris į šį veiksmą linkusios labiau pirmiausia dėl to, kad jos vertina santykius ir jiems skiria gausybę laiko bei dvasinės energijos.
O tuomet jos pasimeta: tampa apsėstos savo problemų ir nesiima jokių veiksmų. Vyrų taktika daugumoje atvejų priešinga. Jie veikia dažnai net gerai neapgalvoję problemų. Todėl jų sprendimai ne visada būna teisingi ir ne visada efektyviai nukreipti problemoms spręsti.
Todėl veiksminga būtų, jei moterys ir vyrai pasimokytų vieni iš kitų. Šie patarimai padės jums teisingai veikti sudėtingose situacijose.
Nustatykite, kaip jūs patys reaguojate į problemas. Paklauskite to ne tik savo draugų, bet ir priešų. Paskui nusistatykite sau laiką, kiek galvosite apie problemą – ar tai būtų sunkumai su vaiku, ar darbinės problemos, ar klausimas, kokį dulkių siurblį pirkti. Po penkių minučių turėtumėte žinoti, koks bus jūsų kitas žingsnis – veiksmas, skirtas problemai spręsti.
Jei apie problemą mąstote daugiau nei penkias minutes, veikiausiai esate linkę į bevaisius apmąstymus.
Vyrams toks pratimas yra ypač efektyvus. Kiek laiko neskiriate su emocijomis susijusioms problemoms? Ar praeina dienos, savaitės, kol nesusimąstote apie svarbiausias gyvenimo problemas? Vėlgi pasikliaukite šeimos, draugų, net priešų nuomone, kad suprastumėte, kokios jūsų silpnosios pusės.
Skirkite penkias minutes mąstymui apie tam tikrą problemą. Geriausia būtų ją dar aptarti su kitu žmogumi. Tai padės jums susitelkti ties savo paties mintimis ir efektyviau problemą išspręsti.
Geriausia atsikratyti įkyrių minčių – imtis veiklos. Kai mintys užplūsta jūsų galvą, eikite pasivaikščioti, dirbkite sode, gaminkite maistą, paskaitykite.
Supraskite, kad problemai išspręsti reikia tiek susitelkti ties savo mintimis, tiek imtis aktyvių veiksmų. Reikia abiejų šių dalykų. Tačiau sudėtingose situacijose reikia nuspręsti, kada nuo minčių pereiti prie darbų. Tai priklauso nuo to, kiek energijos turite. Bet kokiu atveju, jei judate į priekį – vadinasi, judate teisinga kryptimi.