Akla meilė – iš kur ji atsiranda

Įsimylėjimas žmogaus organizmui reiškia nemažą stresą. Tuo metu mes galime prarasti apetitą, miegą, pradėti daug nervintis, nerimauti. Tuo pat metu įsimylėjimas paįvairina mūsų gyvenimą naujomis spalvomis, pojūčiais ir emocijomis.

Kas yra įsimylėjimas?

Iš tikrųjų įsimylėjimo ir meilės fenomenai iki šiol nėra galutinai ištirti. Pavyzdžiui, įsimylėjimu galima laikyti hormoninio fono pokyčius. Kai žmogus susiduria su šiuo jausmu, jo organizme ima gamintis daugiau oksitocino, dofamino, vazopresino ir kitų hormonų. Vadinasi, įsimylėjimas organizmui yra normali būsena kaip ir kitos emocijos. Jis daro įtaką emociniam stabilumui, sustiprėja patiklumo lygis, galima realybės jausmo praradimas.

Į meilę galima pažvelgti ir iš psichoanalitinės pusės. E.Frommas rašė, kad meilė neatsiranda iš niekur. Kad galėtume mylėti, turime būti brandžios asmenybės. Meilės reikia mokytis kaip tapybos ar rašymo meno. Savo knygoje „Menas mylėti“ autorius aiškina, jog tam, kad pamiltume kitą, pirmiausia reikia pamilti save.

Kodėl nuo meilės apankama?

Meilė – tai procesas, todėl ji turi savo ciklą. Psichologas Carlosas Garcia išskyrė tris santykių stadijas: įsimylėjimą, aistringą meilę ir draugišką meilę.

Paprastai partnerio idealizavimas įvyksta pirmoje stadijoje, kai hormonai aktyviai veikia galvos smegenis. Sakoma, kad tada žmogus žvelgia į pasaulį pro rožinius akinius. Iš tikrųjų tuo metu mes mylime ne žmogų, o pavidalą savo galvoje, todėl ir nepastebime jo trūkumų.

Kai hormonai „nurimsta“, įvyksta nauja pažintis su partneriu. Tada mes pamatome visai kitą žmogų. Nusiviliame arba priimame jį tokį, koks yra, ir tęsiame santykius.

Meilė kaip neurozė

Jeigu vaikystėje mergaitės nelabai mylėjo mama, buvo šalta jai, šykštėdavo jai glamonių. Užaugusi mergaitė sutiko vyrą, kuris skiria jai dėmesį, dovanoja dovanas, rūpinasi ja. Ir mergina galvoja, kad sutiko tą vienintelį. Žinoma, vyras gali kartais vėluoti į susitikimus ar elgtis netinkamai, bet merginai jis vis tiek yra idealas, nes jis patenkina jos neurotiškus poreikius. Ir kai šie poreikiai bus visiškai patenkinti, santykiai veikiausiai nutrūks, nes nebeliks jų prasmės.

Meilė kaip vienatvės baimė

Žmonės gali apakti nuo meilės ir todėl, kad jie bijo vienatvės. Jiems paprasčiau užmerkti akis ir nepastebėti partnerio trūkumų, kad tik neliktų vieni su savimi. Jie mano: „Tegul sau vyras geria ar kartais muša mane, užtat jis savas“ arba „Na ir kas, kad žmona atima visą atlyginimą ir varžo mano laisvę, užtat nesu vienišas ir namie manęs visada laukia“.

Meilė kaip žemos savivertės rezultatas

Toks žmogus nesistengia susirasti sau kito partnerio dėl savo menkavertiškumo kompleksų. Žmogui su žema saviverte asmuo, kuri parodo jam dėmesį, tampa savotišku herojumi., kuriam jis būna pasirengęs atleisti visus trūkumus, rašo „Live Journal“.

Dažnai būna sunku suskurti sveikus santykius. Ir ne visada aišku, kokie motyvai juos paskatino. Čia reikia būti dėmesingiems savo jausmams. Sveiki santykiai pirmiausia sukelia džiaugsmą ir malonius jausmus.

Originalas



Naujienos iš interneto