Amžina meilė

Ar svajojote, o gal iki šiol svajojate apie amžiną meilę? Gal žinote bent vieną realią istoriją apie amžiną meilę? Ar tikite, kad tikra meilė – amžina? Ar apskritai egzistuoja toks dalykas, kaip amžina meilė?

Siūlau panagrinėti.

Kai užeina kalba apie meilę, paprastai turima galvoje emocinė būsena. „Man nuo jo drugeliai pilve plazda. Tai – meilė” – dabar labai dažnai būtent taip aprašoma įsimylėjimo būsena. Jei žvelgsime į meilę kaip į jausmų, minčių ir išgyvenimų kombinaciją, būsime priversti pripažinti, kad jausmai ateina ir praeina. Jei apibūdinsime meilę būtent tokiu būdu, teks pripažinti, jog tokia meilė ilgai netrunka.

Kai meilė dar jauna ir stipri, esame tiesiog užkerėti vienas kitu, kaip kine ar romanuose. „Štai ji – tikra, ištikima ir amžina meilė” – būtent tokios mintys šildo mūsų širdis. Tačiau tokia palaima ne amžina, vidutiniškai ji trunka nuo šešių mėnesių iki pusantrų metų. Kai jausmai nusilpsta, ateina pasibaigusios meilės ir netekties pojūtis. Dažniausiai viskas baigiasi santykių nutraukimu: „Aš daugiau nieko nejaučiu. Mums laikas išsiskirti”. Tai jau kitas etapas – kai pamatome partnerį „visu gražumu”, tokį, koks jis yra iš tikrųjų. Ir tai mums dažniausiai tampa didžiuliu sukrėtimu.

Tačiau galima į šią situaciją pažvelgti ir kitaip – kaip į galimybę sukurti išties artimus ir gilius santykius.

Tai bus jau visiškai kito pobūdžio santykiai ir meilė juose bus traktuojama visiškai kitaip. Dabar meilė bus jau ne tiek jausmai, kiek veiksmai. Meilės jausmas gali išgaruoti per vieną akimirką ir mes nieko negalime čia padaryti. Užtat galime valdyti procesą savo veiksmais ir poelgiais , netgi nežiūrint į tai, ką jaučiame. Tame slypi milžiniškas meilės resursas. Tokia meilė trunka amžinai. Ar bent jau tol, kol veiksite meilės interesų labui.

Nežadėkite amžinos meilės, o tiesiog darykite vardan jos viską, ką galite. Visiškai realu atlikti konkrečius poelgius, kad meilė gyventų ir neužgestų.

Kaip tai padaryti?

Štai vienas pavyzdys iš daugelio. Judu stipriai susibarėte. Jus užvaldė mintys apie tai, kas šiame konflikte kaltas, o kas – teisus. Galima išsivaikščioti į skirtingus kambarius ir pūstis vienas ant kito. O galima prisiminti, kad meilė ir santykiai jums yra gyvybiškai svarbi vertybė. Galite atlikti poelgį vardan savo meilės. Prieikite ir apkabinkite mylimą žmogų. Po kurio laiko pajusite, kad abu nurimote. Tai ir yra veiksmų, o ne jausmų meilė.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *