Apie sveikus santykius ir asmeninės erdvės ribas

Asmeninės ribos – kai žmogus supranta, ką su juo galima daryti ir ko negalima. Tai pasakytina ir apie elgesį, ir apie konkrečius veiksmus, ir apie banalų „apie ką su manimi galima kalbėti, o apie ką – ne“.

Sveiki santykiai – tai sveikos ribos poroje. Ir svarbiausia šiuo atveju – mokėti apie tai pasakyti.

Jei jūs ar jūsų partneris esate neužmezgę kontakto patys su savimi, tai negalėsite kontaktuoti ir su kitu. Ir tai gali sukelti ne itin malonių pasekmių. Pradedant nuo įprastų skandalų ir pykčio priepuolių, baigiant smurtu.

Asmenines ribas santykiuose nusibrėžiame kiekvienam savaip. Juk mes visi skirtingi. Bet jeigu partneris svarbus, jis sugebės išgirsti kito žmogaus prašymą, ir atvirkščiai.

Kalba eina apie gebėjimą derėtis. Nėra taisyklių, kaip nusibrėžti ribas santykiuose, nes kiekvienas turi savo patirtį, taip pat ir savo traumas.

Nenormalu leisti, kad kas nors pažeidinėtų mūsų ribas, kaip nėra normalu leisti sau pačiam pažeidinėti kitų ribas. Normalu kalbėtis apie tai, kaip man ramu, komfortiška, kaip man norėtųsi. Tačiau kitas poros narys taip pat turi balso teisę, abu poros nariai turi tartis ir susitarti.

Sveiki santykiai – tai tuomet, kai poros erdvėje egzistuoja pasirinkimo laisvė.

Tobulėjimas visada vyksta per adekvačius konfliktus, kai po konflikto partneriai gali susėsti, pasikalbėti, padaryti išvadą, viską išsiaiškinti, kas kaip ir ką padarė, ir eiti toliau. Tik tokiu būdu pora užkopia į naują santykių lygį, kuris gali išsivystyti į kažką daugiau.

Asmeninių ribų gynimas yra būtinas vystymuisi konfliktas. Nes mes su jumis negimstame, aiškiai suvokdami, kur yra mano ribos ir kaip konkrečiai jas ginsiu, kontaktuodamas su šiuo konkrečiu partneriu.

Sveikų santykių nebus, jeigu leisime, kad mūsų ribos būtų trypiamos ar ištrintos. Sveiki santykiai – tai aiškus savo vertybių suvokimas, kai tiksliai žinome, kur einame ir ko norėtume.

Kiekvienas poros narys turi savo tikslus. Tačiau jie nekonkuruoja su jų bendrais tikslais. Bent jau neturėtų konkuruoti.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *