Ar galime mylėti vienas kitą besąlygiška meile

Meilė ateina ir praeina, o valgyti norisi kiekvieną dieną. Jei šitą tiesą priminsime žmonėms, esantiems įsimylėjimo stadijoje, jie baisiai pasipiktins. Jiems atrodo, kad būtent jų meilė bus amžina, o laimė tęsis neribotą laiką. Tačiau pradėjus gyventi kartu, besąlygišką meilę pakeičia meilė su sąlygomis. Kaip suderinti romantiką su gyvenimo pragmatizmu?

Žmonės pradeda gyventi kartu, ir štai – pasipylė kaltinimai neatsakingumu, abejingumu, nerūpestingumu ir pan. prasideda priekaištai: „Tu manęs nemyli”.

Gal meilė apskritai niekada nebūna besąlygiška?

Žinoma, būna. Besąlygiškai myli mama savo naujagimį, tokį silpną ir bejėgį. Tačiau kai tik kūdikis pradeda augti, jam iškeliamos sąlygos: reikia valgyti neskanią košytę ir tūpti ant nepatogaus puoduko. Ir prasideda visiškai kitoks gyvenimas.

Lygiai taip pat ir suaugusiųjų meilėje – iš pradžių, kai visiškai užvaldo jausmai, jie laimingi, o paskui prasideda…

Tenka susitaikyti su tuo, kad sąlygos bus visada, ir jeigu nesame užkietėję egoistai, turėsime skaitytis su mylimo žmogaus gyvenimo sampratomis ir reikalavimais. Situaciją apsunkina ir tai, kad poroje skiriasi jos narių šeimyninio gyvenimo samprata.

Iš tikrųjų žmonės tiesiog negalėjo susitarti iš anksto. Iš čia ir konfliktai.

1. Jeigu jie kaltina vienas kitą neatsakingumu, vadinasi, iš anksto nepasiskirstė savo įtakos ir atsakomybės sričių.

2. Jeigu jie vienas kitą kaltina abejingumu, vadinasi, iš anksto neaptarė, kaip leis laiką kartu.

3. Jeigu jie nepatenkinti ir kaltina vienas kitą nerūpestingumu, vadinasi, nebuvo bendrai nuspręsta, kaip tvarkyti buitį ir spręsti kitas su tvarka susijusias problemas.

Pora įsitikinusi, kad svarbiausia – pradėti gyventi kartu, o tada viskas susireguliuos savaime. Abipusis stiprus jausmas neleidžia mąstyti galva.

Jei vyras ir moteris gyventų rojuje, kaip mūsų protėviai Adomas ir Ieva, tada, žinoma, viskas būtų paremta besąlygiška meile. Tačiau mūsų pasaulis neišvengiamai suteiks tūkstančius progų būti nesuprastiems ir nepatenkintiems vienas kitu.

Todėl prieš susijungiant į šeimą, būtina aptarti visas bendro gyvenimo sąlygas, ypač tuos momentus, kurie sukeldavo diskomfortą tėvų šeimoje, nes būtent ten slypi skausmingi taškai, galintys išprovokuoti konfliktą.

O besąlygiška meilė padės atleisti, kai kas nors nepavyks, kai reikės atleisti vienas kitam, nes nė vienas iš mūsų nesame tobuli.

Ir apskritai, net jei pora kartu jau daug metų, nepamaišys retkarčiais iš naujo peržiūrėti svarbius momentus, kadangi gyvenimas bėga ir sąlygos nuolat keičiasi.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *