Ar sveika jūsų meilė?

Pagal kokius požymius galima nustatyti, ar sveiki mūsų santykiai?

Mūsų kultūra linkusi sieti meilę su kančia. Bet aš kategoriškai nepritariu šiai tendencijai, kadangi tvirtai tikiu, jog išties laimingi santykiai gali būti tik tada, kai jie yra sveiki. Ką reiškia „sveiki“? Visų pirma kalba eina apie psichologinę partnerių brandą. Tik tokiu atveju jie bus pasirengę kurti ekologišką tarpusavio sąveiką.

Siūlau susipažinti su vienu iš pagrindinių sveikos meilės požymių.

Visiško saugumo jausmas

Jausmas, kad esate visiškai saugus – bet kokių santykių, ypač meilės, pagrindas. Ką reiškia šis saugumas? Pats pagrindinis dalykas – pagarba asmeninėms partnerio riboms. Kai ribas gerbia abu partneriai, santykius galima vadinti sveikais.

Tokiuose santykiuose, kur jaučiamės visiškai saugūs, galime neapsitverti įvairiausiomis tvoromis, galime be baimės būti pažeidžiami. Ir tai nereikalauja daug pastangų, juk esate tikras, kad mylimas žmogus nesmogs į jautriausias ir silpniausias vietas.

Saugumo jausmas poroje negelbsti nuo konfliktų, abipusių įžeidimų ir tarpusavio nesupratimo. Viso to pakanka bet kokiuose santykiuose. Svarbiausia čia tai, kaip žmonės elgiasi konfliktinėse situacijose ir kaip iš jų išeina.

„Turbūt dar ilgai prisiminsiu savo praėjusius santykius su skausmu širdyje. Turėjome daug kivirčų. Dauguma jų – visiškai tuščioje vietoje. Abu su vaikinu esame emocingi ir nuolat stengėmės vienas kitam įrodyti, kad esame teisūs. Nieko iš to neišėjo, išsiskyrėme po dvejų metų santykių. Taip, buvo skaudu ir sunku suvokti, kad mes nebe kartu. Tačiau tęsti tokius nesveikus santykius būtų buvusi didelė klaida“, – pasakoja viena iš pacienčių.

Jei jūsų santykiai šiame etape nesuteikia jums visiško saugumo jausmo, pats laikas rimtai susimąstyti. Ar galės šie santykiai suteikti jums šį saugumą ateityje? Daugeliu atvejų atsakymas bus „Ne“. Labai dažnai žmonės ir toliau lieka tokiuose santykiuose dėl juos užvaldžiusių ryškių emocijų. Tačiau realybėje šie jausmai maskuoja tarp žmonių tvyrančią vidinę tuštumą.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.