Ar visada reikia sakyti partneriui tiesą?

Nuo vaikystės esame mokomi sakyti tik tiesą. Bet ar tai visada duoda naudos, ypač suaugus? Ir kodėl žmonėms kartais labiau malonu išgirsti melą? Psichologai pataria, kaip konkrečiu atveju pasielgti teisingai ir ar partnerystėse būtina griebtis melo.

Kas slypi už melo

Tiesa dažnai gali sukelti ginčus. Todėl kai kurie žmonės linkę kalbėti ne apie viską. Pusiau tiesa padeda išsaugoti santykius, išvengti įsisiautėjusių aistrų. Galima išsiversti standartinėmis frazėmis be jokio prasminio krūvio. Pavyzdžiui, į klausimą „Kaip praėjo jūsų diena?”, galite atsakyti „Normaliai” ir išvengti santykių aiškinimosi, psichologinio kapstymosi ir vėliau sekančių konfliktų.

Kita medalio pusė – kai vyras ir žmona vienas kitam viską pasakoja ir dalijasi savo bėdomis. Žmona buvo neištikima ir papasakojo. Kaip susiklostys situacija šeimoje?

Kartais asmeniniai išgyvenimai primeta partneriui svetimą nuomonę, šitokiu būdu manipuliuodami jo elgesiu ir veiksmais. Kai kurias asmenines mintis, ekspertų įsitikinimu, reikėtų pasilaikyti sau.

Būna situacijų, kai nepasakyti praeiviui apie jo suplyšusias kelnes, atsisegusią sagą, nukritusią piniginę būna blogiau, nei pasakyti tiesą ir išgelbėti nuo bėdų bei pajuokos. Tačiau per daug aiškiai nedemonstruokite savo neigiamo požiūrio, neįžeidinėkite, nekabinėkite etikečių. Pavyzdžiui, „mano viršininkas idiotas”, „mane supa vieni idiotai”, „vaikai atneša tik problemas” ir pan.

Kur gali nuvesti apgaulė?

Daugelis porų, prieš pradėdamos bendrą kelionę audringu gyvenimo vandenynu, duoda įžadus neapgaudinėti ir nieko neslėpti, dalintis savo išgyvenimais ir padėti vienas kitam pagal savo jėgas ir galimybes. Tačiau kartais būna situacijų, kai dėl galimų pateiktos informacijos pasekmių galima sumeluoti ir tai nebus didelė apgaulė. Melas vardan išgelbėjimo yra pateisinamas. Taip mano dauguma psichologų.

Jei melas yra dažnas reiškinys šeimoje ir nuolat kartojasi, tokie santykiai truks neilgai. Anksčiau ar vėliau kažkas prasiplepės, susipainios savo žodžiuose, o tada į paviršių išplauks ir visa kita bjaurastis. Tai gali sukelti ir kivirčus, ir visišką santykių nutraukimą. Nebeliks pasitikėjimo.

Nereikėtų į namus susinešti visų rūpesčių, susijusių su darbu, prastu aptarnavimu parduotuvėje, asmeniniais kivirčais su kolegomis. Kai kurios problemos išsisprendžia pačios, kitos reikalauja emocinės ramybės. Neverta tuščioje vietoje liūdinti mylimo žmogaus. Turite parengti veiksmų planą, kuris padėtų geriau orientuotis situacijoje ir ją kontroliuoti.

Psichologija – apie tiesą ir pasitikėjimą

Specialistai laikosi nuomonės, kad melas vardan išgelbėjimo yra pateisinamas. Norint išsaugoti santuoką, viena kita maža apgaulė nepadarys jokios žalos. Bet jeigu tai vyksta sistemingai, partnerių santykiams iškyla grėsmė.

Prieš pranešdami kokias nors svarbias naujienas, turite pasverti visus privalumus ir trūkumus, pagalvoti apie apytikslę tolesnių įvykių raidą. Galbūt reikia pasakyti ne visą tiesą, užsitikrinti artimųjų ir giminaičių paramą. Pravartu iš pradžių pazonduoti situaciją, pasikalbėti su partneriu, ką darytumėte tokioje ir tokioje situacijoje. Atviras pokalbis apie abstrakčius žmones padės geriau suprasti, kaip jūsų partneris žvelgia į apgaulę, išdavystę, išsiskyrimą.

Būkite sąžiningi visame kame. Į netikėtą klausimą „Ar tu mane myli?” galima atsakyti tiesiai, arba surasti pačius geriausius savo santykių aspektus „Man gera su tavimi”. Nekeiskite temos, pateikite atsakymą į užduotą klausimą, kad nereikėtų ateityje prie jo nuolat grįžti. Delikatumas santykiuose nepadarys žalos, jis sukurs tarp partnerių dvasinės šilumos atmosferą.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *