Artimi žmonės – auksinės santykių taisyklės

Jei šios taisyklės taps jūsų bendravimo ir sąveikavimo su artimaisiais pagrindu, beveik garantuoju, kad santykiai ženkliai pagerės, o jūs patys tapsite žymiai ramesniais ir blaiviau mąstančiais.

Taigi – kelios „auksinės” taisyklės.

Ne jūs sukūrėte šiuos žmones tokiais, kokie jie yra, dėl to ne jums juos teisti ir ne jums juos keisti

Turite suprasti, kad neturite absoliučiai jokios teisės kaip nors keisti net pačių artimiausių ir mylimiausių žmonių, net jei vadovaujatės pačiais kilniausiais norais. Pasikeisti žmogus gali tik pats. Jeigu jam kils toks noras. Jūs, žinoma, galite ir netgi privalote pasakyti jam, kas jums netinka ir nepatinka, tačiau galutinį sprendimą – keistis ar nesikeisti – priima tik pats žmogus.

Dėl to priimkite artimuosius tokiais, kokie jie yra, o geriausiai apskritai suveskite bendravimą iki minimumo, jei tik įmanoma tai padaryti. Tik niekada nieko nelaužykite, tiesiog suteikite galimybę save išreikšti ir parodyti, ar jie patys pasirengę keistis tam, kad, pavyzdžiui, daugiau jūsų neskaudintų.

Jeigu panorės keisti elgesį – nuostabu. Jeigu ne – toks jų sprendimas, kurį irgi reikėtų gerbti. Tiesiog dabar jau jums patiems reikia galvoti, ar verta tęsti šį bendravimą ar geriau, kaip jau sakiau, suvesti jį iki minimumo.

Kiekviename artimame žmoguje ieškokite teigiamų bruožų ir savybių

Susikoncentruokite į gerųjų savybių ieškojimą artimuose žmonėse. Visada prisiminkite, už ką juos pamilote. Juk kiekviename žmoguje esama kažko gero, unikalaus ir nepakartojamo, tiesiog reikia tai atrasti, o svarbiausia – pasakyti apie tai pačiam žmogui.

Patikėkite, komplimentai ar tiesiog geri, šilti žodžiai daro tikrus stebuklus. Dėl to, jei norite, kad artimieji kuo dažniau demonstruotų savo geriausias savybes būtent jums – tiesiog pasakykite jiems apie jas ir pagirkite už jas kiek galima dažniau. Pabrėžkite tas savybes ir tiesiai sakykite, kaip jos jums patinka. Pamatysite, rezultatų ilgai laukti nereikės.

Su artimaisiais elkitės ne taip, kaip norėtumėte, kad elgtųsi su jumis, o visų pirma taip, kaip jiems patiems norėtųsi, kad su jais elgtųsi

Esame pratę manyti, kad su artimaisiais reikia elgtis taip, kaip norėtume, kad elgtųsi su mumis. Tačiau mano nuomone tai ne visai teisingas požiūris. Pamėginkite geriau išgirsti, kokio elgesio norisi pačiam žmogui ir elkitės būtent taip. Pavyzdžiui, jeigu jam norisi dėmesio ir komplimentų – tiesiog duokite jam tai, net jeigu nesate pratę švaistytis komplimentais. Tiesiog padarykite tai ir pamatysite, kaip nušvis žmogaus akys.

Arba priešingai – jeigu artimam žmogui norisi tylos ir ramybės, jeigu jam reikia šiek tiek asmeninės erdvės, neverskite jo visur visada sudaryti jums kompanijos. Nueikite kur nors vieni su draugais arba irgi pabūkite vienumoje. Suteikite žmogui galimybę šiek tiek pabūti vienam, jeigu jam tai svarbu ir būtina.

Patikėkite, paskui jis pats su didžiuliu malonumu leis su jumis laisvą laiką, juk jūs jį išgirdote, atsižvelgėte į jo poreikius ir norus, o tai visada labai malonu ir labai vertinama.

Ir visada turėkite galvoje, kad visi mes esame skirtingi, tačiau atsižvelgdami į šias pateiktas bendravimo taisykles galime nesunkiai sureguliuoti bendravimą su artimaisiais, o svarbiausia – padaryti šiuos santykius komfortiškais ir maloniais jums abiem. Ko ir norėčiau jums palinkėti. Sėkmės.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *