Aš noriu

„Aš noriu, kad jis!“

Norėčiau pakalbėti apie tokią konflikto formą kaip „Aš noriu, kad jis!“.

Aš noriu, kad tu pagaliau suprastum!

Aš noriu, kad ji pagaliau mane išgirstų!

Aš noriu, kad jis/ji/jie nustotų tai daryti arba pagaliau jau pradėtų!

Ir taip toliau, ir panašiai…

Koks tai konfliktas?

Konflikto esmė – žmogus pyksta, kadangi jo netenkina esama padėtis.

Tačiau pagerinti situaciją jis bando, mėgindamas prisibelsti iki kito žmogaus – kartais be paliovos kartodamas tą patį per tą patį, kartais šaukdamas ir įtikinėdamas, kad VISKAS yra blogai ir VISIEMS būtų geriau, „jeigu tik jis…“.

O „jis” to nedaro. Dėl kažkokių priežasčių paprasčiausiai nedaro.

Kodėl?

Todėl, kad pozicija „aš noriu, kad jis…“ yra pasyvi.

Tai bandymas paveikti kitą žmogų, kad JIS pasikeistų taip, kad MUMS būtų patogu. Kitaip sakant, kad JIS tenkintų MŪSŲ poreikius.

O kitas neskuba, kadangi jis – ar galite įsivaizduoti tokį siaubą? – jis viskuo patenkintas, antraip pats ką nors darytų. Jūsų reikalavimas neatitinka jo poreikių, štai ir viskas.

Dėl to jis priešinasi – negirdi, nereaguoja, nieko nedaro arba atsikalbinėja, pyksta, stengdamasis išlaikyti status quo.

Tai – mus supančios aplinkos pasipriešinimas, įkūnytas tuo asmeniu, kuris neskuba tenkinti mūsų norų ir kaprizų.

Ką gi daryti?

Norėdami įveikti aplinkos pasipriešinimą, turite rasti svarių argumentų, kodėl siūlomi pokyčiai mūsų aplinkai ir aplinkiniams žmonėms bus naudingi. O jų rasti labai sunku. Tai, kas jums atrodo svarbu, kitam žmogui gali absoliučiai nerūpėti.

Todėl pokyčių nebus, kol lauksite, kad kažkas kitas tai padarys už jus. Pokyčių nebus, kol neprisiimsite atsakomybės už juos ir jų pasekmes ir nepradėsite veikti.

Tai rizika – ne visada pavyksta įveikti aplinkos pasipriešinimą, galite susidurti su nemaloniais išgyvenimais. Tiesą sakant, būtent jų ir stengiasi išvengti žmogus, kuris naudoja formulę „aš noriu, kad jis…“.

Savisaugos požiūriu – pasyviai laukti, kol kas nors kitas staiga viską supras ir panorės pagerinti jūsų gyvenimą, žinoma, yra pakankamai saugus dalykas.

Išskyrus tai, kad be jokios naudos švaistome vieną svarbų išteklių, kuris yra ribotas – laiką.

Galite praleisti visą gyvenimą taip ir nesulaukę to, ko norėjote.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *