Auginti vaikus nėra taip paprasta, kaip mes manome

Deja, daugelis žmonių šiuo klausimu labai klysta. Vaikus siunčia į įvairius būrelius, verčia mokytis, atiminėja išmaniuosius telefonus, nuolat bara ir baudžia. Būtent taip jie įsivaizduoja auklėjimą. Tačiau kas iš šių vaikų užaugs? Probleminės ir kompleksuotos būtybės, kurios laukia įsakymų ir nurodymų. Dar daugiau – jie ir patys taps tokiais pačiais kaip jų tėvai.

Tiesą sakant, čia ir slypi vis problema. Vaikai tampa tokiais pat kaip jų tėvai. Jei esate visiškai tolimi nuo sporto, ištisą parą neatlimpate nuo telefono, drybsodami ant sofos, nieko neskaitote, tai kodėl staiga visa tai turėtų pamėgti vaikai – sportą, naudingas veiklas ir t.t.?

Jie taps jūsų kopijomis. Auklėjimas – tai ne pamokslai ir bausmės. Auklėjimas – tai akivaizdūs ir asmeniniai pavyzdžiai.

Pavyzdžiui, jūs, kaip vyras, reguliariai grubiai elgiatės su moterimis, neatidarote joms durų, nepadedate nešti sunkių krepšių ir pan. Ką darys jūsų sūnus? Tą patį. O dukra? Ji tik lauks tokio pat vyriško požiūrio į save.

Ir visiškai nesvarbu, ką jūs jiems kalbate. Negalima pasakyti vaikui, kad keiktis negražu, o paskui pakelti suskambusio telefono ragelį ir pradėti pokalbį, drabstantis visiška necenzūra.

Būtina tvirtai įsisąmoninti – vaikams jūs esate pavyzdys. Ką darote jūs, tą daro ir vaikai. Kitaip nebūna. Štai kodėl psichologai taip dažnai kalba apie aplinkos įtaką. Mes tampame tuo, kas mus supa.

Žinoma, pasitaiko išimčių, bet jų ne daugiau kaip 2 proc. Ar norite ir toliau pamokslauti vaikams ir paversti juos savimi? Deja, užuot vengę jūsų padarytų klaidų, jie jas tiesiog padarys.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *