Citrinos rūgštis ir jos panaudojimo būdai, apie kuriuos niekada negirdėjote

Citrinos rūgštis gali būti naudojama namų valymui. Tai – kur kas pigesnis ir ekologiškesnis sprendimas nei įvairios cheminės priemonės, kurių galime įsigyti parduotuvėje. Citrinos rūgšties panaudojimo būdų yra tikrai nemažai, todėl mes jums papasakosime apie tokius, kurie labiausiai pasiteisina.

# 1 Mikrobangų krosnelės valymas

Citrinos rūgštis puikiai tinka mikrobangų krosnelės vidaus valymui. Tereikia stiklinėje vandens ištirpinti 3 valgomuosius šaukštus citrinos rūgšties, o tada šį tirpalą supilti į vidutinio dydžio dubenį.

Įdėkite dubenį į mikrobangų krosnelę, pakaitinkite 2 minutes, tada išimkite ir nuvalykite vidų šluoste. Mikrobangų krosnelė bus švari ir maloniai kvepės.

#2 Kriauklės ir vonios valymas

Į kriauklę ar vonią įpilkite vandens, o tada ištirpinkite citrinos rūgštį. Šluoste nuvalykite visą paviršių. Citrinos rūgštis veiksmingai pašalins visus nešvarumus.

#3 Virdulio nukalkinimas

Citrinos rūgštis taip pat yra labai veiksminga nukalkinimo priemonė.

Į virdulį įpilkite 2-3 stiklines vandens ir įberkite 2 arbatinius šaukštelius citrinos rūgšties, išmaišykite. Užvirinkite vandenį kaip visada, o tada palikite virdulį 15 minučių pastovėti. Išpilkite tirpalą ir išskalaukite prietaisą – jis bus iš karto paruoštas naudoti.

#4 Arbatos nuosėdų valymas

Citrinos rūgštis puikiai pašalina arbatos likučius, tačiau šiuo atveju labiausiai tinka kiek tirštesnė pasta. Citrinos rūgštį užpilkite nedideliu kiekiu vandens, o tada kruopščiai nušveiskite šaukštelius ar puodelius. Nuskalaukite vandeniu.

#5 Stiklo dirbinių poliravimas

Naudinga žinoti, kad citrinos rūgštis gali suteikti  blizgesio stikliniams indams. Viskas yra labai paprasta: stiklinius indus tereikia nuplauti vandeniu su citrinos rūgštimi.

#6 Nuosėdų valymas vonios kambaryje

Nepriklausomai nuo to, ar apnašos nusėdo ant čiaupo, ant dušo rankenos ar ant kabinos sienelių – kiekvienu atveju citrinos rūgštis puikiai veiks kaip efektyvi nukalkinimo priemonė. Tereikia 2 arbatinius šaukštelius šio produkto ištirpinti stiklinėje šilto vandens. Gautame tirpale suvilgykite marlę ar audinį ir užtepkite kalkėmis padengtą vietą.

#7 Dėmių šalinimas nuo rankų

Citrinos rūgštis yra labai gera priemonė nuo rankų pašalinti įvairias dėmes, pvz., po burokėlių pjaustymo ar tarkavimo jūsų rankos tikrai taps burokėlių spalvos. Šiek tiek citrinos rūgšties užberkite ant šlapių rankų, truputį patrinkite ir nuplaukite vandeniu.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *