Visi maždaug įsivaizduojame, kas yra psichologiškai sveiki žmonės, tame tarpe moterys. Jie nesikankina dėl nerimo, depresijos, neišlieja savo pykčio ant kitų ir apskritai sudaro laimingų ir patenkintų žmonių įspūdį. Tačiau kaip jiems tai pavyksta ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį savyje, kai siekiame patenkinti savo poreikius šiuolaikiniame pasaulyje?
Pakalbėkime apie išskirtinius tokių moterų bruožus, pagal mano subjektyvią nuomonę.
Taigi. Psichologiškai sveikos moters požymiai:
Supratimas, kad pasaulis nėra juodai baltas
Tokia moteris priima ir supranta, kad visi įvykiai, žmonės ir reiškiniai nėra skirstomi į „gerus“ ir „blogus“, kad būtent mes patys suteikiame emocinį vertinimą viskam, kas mus supa. Būtina suvokti, kad kiekviena asmenybė yra daugiabriaunė ir iš kiekvieno atvejo visada galima pasiimti ką nors naudingo. Gebėjimas pastebėti ir išlaikyti šį reiškinių ir žmonių vientisumą – sveiko požiūrio į tikrovę požymis.
Gebėjimas būti tikra
Tai reiškia – nebijoti pasirodyti kvaila, juokinga, nepatrauklia, o paprasčiausiai likti nuoširdžia bei atvira, išgyventi visas jaučiamas emocijas. Šis gebėjimas veda į suvokimą, kad visiškai įmanoma ir netgi būtina mėgautis gyvenimu ir leisti sau būti laiminga bei gyva ne kada nors ateityje, o jau dabar.
Gebėjimas sukurti saugų prisirišimą
Psichologiškai sveika moteris nebijo užmegzti artimų santykių, ji siekia rasti tokius partnerius, su kuriais jai lengva ir patogu, ir santykiuose su kuriais galima sau leisti būti bet kokia. Kad ir kokios situacijos ar aplinkybės susiklostytų, ji žino, kad šalia mylimo žmogaus ji yra priimama be jokių sąlygų, o išreikšti save ne tik įmanoma, bet ir saugu.
Kontaktas su savimi, savo mintimis ir jausmais
Moteris, kuri moka klausytis ir girdėti savo mintis, jausmus bei į juos reaguoti, gali pasikliauti savimi ir savo vidiniais indikatoriais, signalizuojančiais, kas jai yra gerai, ką ji nori daryti, o ką ne. Taip vadinamų „neigiamų“ išgyvenimų – pykčio, susierzinimo, baimės, nerimo ir kt. – vengimas ir slopinimas sukelia įtampą, nuovargį ir psichosomatines problemas, kurios a priori nėra psichologiškai sveikos asmenybės dalis.
Rami ir priimanti būsena
Ramybė čia reiškia vidinę būseną „ramu-gerai“, o ne ramybės vaizdavimą, ne apsimestinę ramybę, o priėmimas – tai tiesiog „taika ir ramybė širdyje“. Gebėjimas sąmoningai priimti pasaulį, pačią save ir vyrus tokius, kokie jie yra, be lūkesčių, pasipriešinimo ir noro ką nors pakeisti. Tai ne savęs gniuždymas, o laimingo pasaulio kūrimas iš to, ką moteris turi, kuo disponuoja šiuo konkrečiu momentu.
Pasitikėjimas ir ryžtas
Tokia moteris tiksliai žino, ko nori, ir nepasitenkina mažesniu. Tai nereiškia, kad ji ropoja per gyvenimą kaip tankas, traiškydama pakeliui viską ir visus, tai tik rodo, kad ji nebus su tais žmonėmis ir tose vietose, kur ir su kuo blogai jaučiasi ar kur nepatenkinami jos poreikiai. Ji pasitiki savimi, savo sprendimais ir pasirinkimu, o tai leidžia be baimės rinktis savo kelią ir eiti juo tvirtu žingsniu.
Savi interesai ir pomėgiai
Moteris, turinti pomėgių ir hobių, visada įdomi ne tik jai pačiai, bet ir kitiems. Jai nereikia kitų žmonių pritarimo, kai renkasi veiklą, jai nebūna nuobodu ir ji nenumos ranka į jai patinkančius dalykus dėl kokių nors išorinių aplinkybių.
Stipri savivertė
Psichologiškai sveikos moters savivertė nepriklauso nuo aplinkinių nuomonės. Tai reiškia, kad moteris neturėtų stengtis ištekėti už milijonieriaus, pagimdyti penkis vaikus ir visada atrodyti tobulai, kad galėtų pagaliau pasijausti pilnavertė. Savo vertės jausmas nesusijęs su kokiomis nors sąlygomis, moteris priima save ir kitus tokiais, kokie jie yra, ir jaučiasi laiminga nuo paties egzistavimo fakto, be jokių sąlygų.
Gebėjimas būti seksualia
Čia nekalbame apie rėksmingą išvaizdą, ryškiai raudonus lūpų dažus, gilią iškirptę ir mini sijoną. Seksuali moteris yra seksuali visada – net su naminiu chalatu ar su skylėtais džinsais ir sportbačiais. Vėlgi, čia viskas priklauso nuo vidinės moters būsenos ir jausmo, kad ji geidžiama. Tai gebėjimas jausti juslinį pasitenkinimą iš kontakto su pasauliu, patirti malonumą iš pačios savęs ir iš savo kūno.
Gebėjimas sumaniai bendrauti su finansais
Tokia moteris nereikalauja iš vyro brangių dovanų ir kelionių kiaurus metus, ji žino pinigų vertę, moka priimti ir nuoširdžiai padėkoti už tai, ką gauna. Ji tiksliai žino, kam ir kiek konkrečiai pinigų reikia tikslams pasiekti. Žino, kaip užsidirbti pinigų pačiai arba kaip tinkamai valdyti vyro jai įteiktus pinigus.
Pokalbio apie psichologinę gerovę pabaigoje, norėčiau pažymėti, kad bet kuris žmogus – tai individualus pasaulis, kuris nuolat keičiasi ir vystosi. Jei kuris nors iš punktų sukelia prieštaringus jausmus, tai – ne priežastis liūdėti. Atminkite, kad esate daug kam pajėgi, svarbiausia – žinoti, kur norite eiti