Diagnozės, galinčios padėti išvengti buities darbų

Pasibodėjimas namų tvarkymu, lyginimu ar net maisto gaminimu gali būti pagrįstas mediciniškai. Ir tingėjimas čia (beveik) niekuo dėtas.

Net tingėjimas kartais gali būti naudingas – tai patvirtino mokslininkai. Mūsų smegenys genetiškai linkusios taupyti energiją, kad galėtų pasikrauti ir stiprinti neuroninius ryšius.. Genialiausio idėjos mokslininkams atėjo į galvą poilsio metu, pavyzdžiui, Niutonui ar Nilsui Borui, kuris susapnavo atomų sandaros modelį.

Jeigu buities darbai sukelia ne tik norą prigulti, o tikrą pasibodėjimo priepuolį ar pykinimą, tai tam gali būti medicininių priežasčių.

Hiperosmija

Hiperosmija – tai per didelis jautrumas kvapams. Nuo jos kenčiantis žmogus, pavyzdžiui, negali išnešti šiukšlių, nes jį supykina vien nuo kvapo, arba doroti žuvies – dėl tos pačios priežasties. Sunkiais atvejais nuo nemalonių kvapų jis gali net nualpti.

Nuo hiperosmijos dažnai kenčia moterys nėštumo, PMS metu arba klimakso pradžioje. Tai susiję su hormonų sistemos svyravimais. Dar viena priežastis – migrena. Be to, pykinimas nuo kvapų gali būti susijęs su skydliaukės , psichikos sutrikimais, autoimuninėmis ligomis ir kovido komplikacijomis.

Alergija

Pavyzdžiui, banalia alergija buitinėms dulkėms ketvirtadalis didmiesčių gyventojų. Jų kančių šaltinis – dulkių erkutės, kurias sunku pastebėti, bet jos tikrai gyvena kiekvienuose namuose. Jos sukelia alergijos priepuolius: čiaudulį, nosies perštėjimą, kosulį, ašarojimą, akių paraudimą, veido tinimą, dusulį. Sunkiais atvejais gali išsivystyti astma.

Tokiems žmonėms prieš kiekvieną namų valymą tenka vartoti antihistamininius preparatus arba pavesti šiuos darbus kitiems šeimos nariams.

Osteochondrozė

Nugaros skausmai ir negalėjimas lankstytis – šiuolaikinių didmiesčių gyventojų tragedija. Dėl nejudraus gyvenimo būdo jau nuo 20–25 metų pasireiškia pirmieji požymiai, kad pradėjo deformuotis stuburas. Sergantiems osteochondroze nepatariam lyginti. Jeigu nugaros skausmai atsiranda atliekant įvairius buities darbus, pražastis gali būti raumenų susitraukimas ar uždegimai, skoliozė, senos traumos ar net inkstų ligos.

Kinetozė

Kitaip tariant, jūros liga arba supimo liga. Kinetoze sergantis žmogus negali ilgai važiuoti automobiliu, nes jį pradeda pykinti. Todėl į toliau nuo namų esančią parduotuvę ar turgų geriau pasiųsti ką nors iš namiškių, o patiems tuo metu apsilankyti pas ausų, nosies, gerklės gydytoją arba neurologą.

Kinetozė taip pat dažnai siejama su vestibiuliarinio aparato senėjimu, patirtomis galvos traumomis arba vidinės ausies lėtiniais uždegiminiais procesais. Jeigu pykinimas jus persekioja po kiekvieno važiavimo, kuris trunka ilgiau kaip 30–60 minučių, patartina kreiptis į medikus.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *