Emociškai nebrandus partneris

Kai kurie žmonės, nežiūrint į solidų amžių, lieka širdyje emociškai nebrandžiais. Apie tai byloja elgesys su partneriu, jie nesugeba išsaugoti santuokos ir tvirtų santykių. Psichologai išskiria dešimt požymių, kalbančių apie šią problemą ir reikalaujančių padirbėti su savimi.

Stabilūs ir patikimi santykiai prasideda nuo abipusės pagarbos, pasitikėjimo ir sugebėjimo dalintis savais pergyvenimais su artimu žmogumi. Emociškai nebrandus partneris nemoka bendrauti, nesugeba spręsti svarbių klausimų. Tačiau situaciją galima pakeisti, pamėginus suprasti problemos priežastį.

Daug porų išyra jau pirmaisiais bendro gyvenimo metais dėl nesugebėjimo surasti kompromiso. Žymiai lengviau numoti ranka į nemalonius partnerio įpročius, nei pamėginti suprasti poelgių priežastis, padirbėti, ieškant sprendimo. Emociškai nebrandūs žmonės ne visada supranta savo pačių minčių ir pergyvenimų, jiems reikia pagalbos ir palaikymo dirbant su savimi.

Emociškai nebrandus partneris gali būti sėkmingu verslininku ir geru draugu. Jo nebrandumas pasireiškia santykiuose ir šeimoje. Tai – nesugebėjimas aptarti su mylimu žmogumi bendrų problemų, išreikšti savų pergyvenimų, spręsti šeimos ir santuokos problemų. Tokiam žmogui jo „Aš” visada pirmoje vietoje ir užgožia tokį svarbų „Mes”. Bet kokio konflikto metu jis nejaučia kaltės, visada užkraudamas atsakomybę partneriui. Sunkioje situacijoje jis jūsų nepalaiko, nemoko ramiai spręsti problemų.

Yra dešimt požymių, būdingų emociniam nebrandumui.

Nemoka kalbėti apie jausmus. Žmogus giliai pasineria į savo pergyvenimus, pataikauja silpnybėms. Linkęs atsitverti ir pasinerti į save, kad nereiktų aiškinti barnio ar konflikto priežasčių.

Nekalba apie ateitį. Gyvena viena diena, nekuria planų artimiausiai ateičiai. Jam sunku formuluoti aiškius orientyrus, jis susikoncentravęs tik į vieną momentą.

Greta jo jaučiamės vieniši. Santuokoje su emociškai nebrandžiu žmogumi partneris pastoviai jaučiasi vienišas, nesijaučia mylimas ir trokštamas. Šeimoje nėra emocinio artumo ir tarpusavio supratimo, nėra gilesnio dvasinio ryšio.

Nusišalina, kai ištinka krizė. Emociškai nebrandus žmogus nesugeba palaikyti partnerio. Jei partneriui – konfliktas darbe, stresas šeimoje, jis jo nepalaiko. Vietoje to – padidina distanciją, kas partnerį priverčia pasijausti dar labiau vienišu.

Neieško kompromisų. Emociškai nebrandūs žmonės nelinkę tartis ir susitarti bei laikytis konkrečių taisyklių šeimoje. Savo teises poroje jis gina isterijomis ir barniais, nemokėdamas pasikalbėti ir klausytis. Neretai, siekdamas tikslo meluoja.

Ginasi ir puola. Net menkiausia kritika jį erzina, sukelia norą ginti savo interesus. Nenorėdamas išklausyti teisybės apie save, emociškai nebrandus partneris pradeda gintis netgi iškilus menkiausiai problemai. Aptarti juos klausimus, susijusiu su santykiais, praktiškai neįmanoma, tai dar labiau pagilins bedugnę ir vienatvės jausmą.

Neprisiima atsakomybės. Pagrindinis emocinės brandos požymis – sugebėjimas pripažinti savo klaidas ir silpnybes. Nebrandus partneris suverčia kaltę dėl barnio mylimajam, nemato savo kaltės, pereina į gynybą netgi smulkmenose.

Neplėtoja santykių. Sąjunga laikoma harmoninga, kai abu partneriai rūpinasi vienas kitu. Jeigu jūsų poroje dovanas dovanoja, siurprizus organizuoja ir kompromisų ieško tik viena pusė, jūsų santykiai vienpusiški ir gali labai greitai atsidurti aklavietėje.

Kaupia nuoskaudas. Emociškai sveikas žmogus moka greitai paleisti konfliktus ir pasidaryti iš jų išvadas. Nebrandi asmenybė įsimena nuoskaudas, pastoviai primena apie jas partneriui, kas trukdo plėtoti santykius.

Paprasčiausias egoistas. Kaip taisyklė, emociškai nebrandūs žmonės yra dideli egoistai, iškelia savus interesus aukščiau už kitų žmonių poreikius. Šeimoje jie eina į kompromisą arba palaiko tik tuo atveju, jei mato jumyse ar situacijoje kokią nors naudą sau.

Jeigu jūsų partneris – emociškai nebrandus žmogus, su juo galima sukurti gerus santykius, tačiau teks paaukoti daug laiko situacijų modeliavimui. Tokiam žmogui reikia daugiau pozityvių jausmų, pagyrimų, palaikymo, kad pagaliau atsirastų dvasinis artumas.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *