Energinio naudingimo sertifikavimas: kokios yra svarbiausios energinės klasės?

Statant naują namą, parduodant arba nuomojant būstą bei renovuojant didesnį nei 250 kvadratinių metrų ploto pastatą yra reikalingas energinio naudingumo sertifikatas. Šis sertifikatas yra skirtas nustatyti pastato suvartojamos šiluminės energijos kiekį. Norint gauti sertifikatą, vienas iš reikalingų dokumentų yra kadastrinė byla, kurioje nurodomi tikslūs, bute esančių patalpų, matmenys, patalpų išdėstymas, ir kurios pagalba galima tiksliau įvertinti energinį naudingumą. Atliktas energinis efektyvumo vertinimas suteikia namų savininkams, pirkėjams ir nuomininkams informaciją apie jų turto būklę ir per metus statinio sunaudojamą energijos kiekį. Vienas iš svarbių dalykų, nurodomų sertifikate, yra statinio energinio naudingumo klasė, kurių iš viso yra devynios, ir jos žymimos raidėmis nuo A iki G. Pakalbėkime šiek tiek plačiau apie jas.

Aukščiausia klasė yra laikoma A++. Toks pastatas beveik nenaudoja šiluminės energijos, pasižymi itin sandariomis konstrukcijomis, labai efektyviu apšiltinimo būdu, o reikalingu energijos kiekiu apsirūpina iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Taip pat turi ir patikimą mechaninę vėdinimo sistemą.

Toliau pagal naudingumą eina A+ ir A energinės klasės. Šiomis raidėmis žymimi pastatai pasižymi efektyvumu ir ekonomiškumu. Taip pat turi geras šilumines savybes, gerą sandarumą, kokybiškus ir šilumos nepraleidžiančius langus bei, kaip ir A++ klasė, mechaninę vėdinimo sistemą.

B ir C energinei klasei priskiriami pastatai neturi griežtų reikalavimų. Jiems nenumatytos sąlygos dėl elektros energijos suvartojimo, nenumatyta, koks turi būti pastato sandarumas, vėdinimo sistema. Todėl dažniausiai tokie pastatai, siekiant padidinti jų efektyvumą, turi būti papildomai apšiltinami, langai pakeičiami sandaresniais.

Energines klases, kurių raidės D, E, F ir G , turintys pastatai sunaudoja labai daug energijos. Lietuvoje vis dar daugiausiai yra pastatų, kurie turi D energinę klasę. Tai reiškia, kad tokie pastatai turi problemų su sandarumu, nes šiluma gali išeiti per sienas, duris, langus, grindis ar stogą. Žemiausiai, G klasei, priskiriami statiniai sunaudoja ypatingai daug energijos, yra nėra nei ekonomiški, nei energiškai efektyvūs. Tačiau net ir žemą klasę turintys statiniai gali pagerinti savo turimą energinę klasę, jeigu yra pasinaudojama specialistų teikiamomis rekomendacijomis.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *