Gyvenimas poroje

Bendras poros gyvenimas – tai atskira meno šaka. Ištverti ir išlaikyti kontaktą su partneriu reikia ne tik norėti, bet ir galėti.

Sutuoktiniai, partneriai – tai vieninteliai ne kraujo giminaičiai, kurie paskui neretai tampa netgi artimesniais už visus gimines.

Bet prieš tai, kol jie taps artimi, praeis daug laiko, nutiks daug įvykių. Poros kelias nelengvas. Išgyvenus įsimylėjimą, užgimsta meilė, kurią svarbu pamatyti, atkasti, užsiauginti, vadovaujantis gyvenime sąmoningumu.

Poroje visko pasitaiko, ne tik cukrus cukruotas, bet ir būna tokių nuotaikų, kad norisi išeiti, pailsėti, apgauti. Visa tai – troškimas nutraukti kontaktą. Visa tai būna, tačiau problemų tai neišsprendžia.

Pabėgti, nutilti, pastumti į šalį – visa tai reiškia, kad aš daugiau negaliu tęsti. Esu nepasiruošęs/nepasiruošusi to daugiau kentėti, pamirškime, užbraukime ir pradėkime iš naujo. O pradėję iš naujo, mes, kaip taisyklė, labai greitai atsiremiame į tą pačią sieną. Vėl aklavietė.

Kiekvienas partneris turi savo istoriją, vienas gali labiau smaugti, nei kitas, antrasis daugiau reikalauti ir būti reiklesnis už pirmą, kiekvienas turi savo individualumą ir anksčiau įgytą patirtį.

Kai poroje kyla konfliktas, išeiti labai lengva, žymiai sunkiau – pasilikti.

O išeiti nereikia. Sustokite. Pasilikite. Visos pastangos šiame gyvenime apdovanojamos. Bandykite, mėginkite, stenkitės, kalbėkite, nusibrėžkite ribas jūsų bendroje erdvėje, tačiau neišeikite, pasilikite kartu, dviese.

Poroje svarbu suderinti bendrus ritmus, suformuoti bendrą erdvę, bendras taisykles, bendrą tvarką. Ir tada kiekvienam bus gera ir ramu.

Yra begalė pavyzdžių, kai sakoma, jog dabar mes išsiskirsime, arba aš išeisiu, kad kažkas pasikeistų, o tu tuo tarpu pagalvok. Tarytum aš tave dabar nubausiu, o atlikęs/atlikusi bausmę, privalai pasikeisti. Puoselėjant viltis, užkraunant kitam atsakomybę, pačiam nieko nedarant, situacija nepasikeis.

Pasitraukimas, išėjimas kuriam laikui – tai išėjimas visam laikui, tai pretekstas pabėgti ir nieko daugiau nejausti. Svarbu turėti galvoje, kad santykius sutaisyti ir suremontuoti galima tik tol, kol jie gyvi.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *