Harmoningų santykių taisyklė: septyniems pliusams – vienas minusas

Sakoma, kad norint, jog santykiai būtų harmoningi, reikia laikytis taisyklės: septyniems „pliusams”, septyniems „meduoliams” – vienas smūgis „rimbu”. Kitaip sakant, septyniems pagyrimams – viena pretenzija. Septyniems įkvepiantiems pasiūlymams – viena kritiška nuomonė.

Nežinau, kas apskaičiavo šitą proporciją ir kodėl jos reikia laikytis, tačiau prasmės šiame disbalanse tarp „gerai” ir „blogai” tikrai esama.

Tada bendras partnerių pojūtis santykiuose bus: „su mumis viskas gerai” arba „mes mylime vienas kitą”. Periodiški konfliktai? O kaipgi be jų? Santykius mes pradedame kaip jau susiformavusios asmenybės, su savais poreikiais, interesais, scenarijais, dėl to konfliktų išvengti neįmanoma. Sunkių ar lengvų – čia jau kitas klausimas.

Jeigu „minusų” nebūna arba žmonės galvoja, kad jų nebūna, galima daryti prielaidą, kad santykiai nenuoširdūs, negilūs arba partneriai gyvena lygiagrečius, atskirus gyvenimus greta vienas kito. Būtent konfliktai byloja, jog santykiai gyvi, kad žmonės turi ką aiškintis tarpusavyje.

Žymiai dažniau būna, kad septynioms „kančioms” – vienas džiaugsmas. Dvi savaites nerašė, paskui brūkštelėjo žinutę – gavėjai džiaugsmas. Kiekvieną dieną skandalai ir taip – ištisą savaitę, o paskui išpildė vieną prašymą – partneriui džiaugsmas. Kelias dienas žemino, paskui pasakė, koks tu rūpestingas – vyrui išaugo sparnai.

Ir juk laiko partnerius drauge šitą formulė tvirčiau už bet kokias grandines. Tiesiog sukrečiantis savo tvirtumu tarpusavio priklausomybės mechanizmas. Užversk žmogui ant galvos krūvą nelaimių, o paskui atkišk mažą gabalėlį laimės – ir jis tau rankas išbučiuos iš dėkingumo.

Visa tai, žinoma, psichologinės traumos. Įklampinami į tokius santykius tie, kurie pasiūlo žmogui tarpusavio priklausomybės scenarijų, pasąmoningai nusikopijuotą iš tėvų šeimos. Ir skausminga, ir kančios begalinės, tačiau juk egzistuoja ir meduolis. – ramina žmogus pats save.

O meilė gyvena ten, kur septyni „pliusai” ir vienas „minusas”. Gyva, žmogiška, pastoviai besikeičianti meilė. Joje daug šviesos, supratimo, įkvėpimo, vystymosi. Daug artumo. Tačiau ten patekti galima tik įveikus skausmingų santykių programą, sugriovus įprastus scenarijus.

Kelias į laimingą gyvenimą – sąmoningumas.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *