Pridegusį puodą gana dažnai kyla minčių išmesti, tačiau neskubėkite to daryti. Jei išbandysite vieną paprastą gudrybę, puodas vos po kelių akimirkų ir vėl atrodys tarsi naujas. Tai padės jums sutaupyti ir laiko, ir pinigų!
Puodai kartais prisvyla net ir patyrusiems virėjams: pakanka vos vienos neatidumo akimirkos, ir netrukus tenka svarstyti, kaip pašalinti pridegimo žymes. Tikrai nebūtina išmesti prisvilusį puodą: galite išbandyti visai paprastą, tačiau tikrai veiksmingą gudrybę.
Ką daryti, jei pridegė puodas?
Sunku pašalinti prilipusius maisto likučius ir nudegimus? Tokiu atveju nerekomenduojame imtis šveitimo, nes paprasčiausiai subraižysite puodo paviršių, ir galiausiai jį beliks tik išmesti. Pirmiausia pabandykite puodą pamirkyti. Į vandenį įberkite druskos arba kepimo sodos. Tai padės suminkštinti maisto likučius, be to, bus lengviau išvalyti puodą be šveitimo. Vis dėlto, jei puodas yra labai pridegęs, tokios priemonės gali nepakakti. Tokiu atveju reikės ko nors daug efektyvesnio. Čia mes kalbame apie… indaplovių tabletes.
Kaip išvalyti pridegusį puodą?
Tai – greitas ir ekonomiškas triukas, kuriam tikrai nereikia valandų mirkymo, šveitimo ar kokių nors stiprių chemikalų. Indaplovių tabletėse yra koncentruotų ploviklių. Tereikia įmesti vieną tabletę į pridegusį puodą ir užpilti karštu vandeniu. Per dvi valandas nudegimai visiškai pasitrauks nuo dugno. Galiausiai tereikia išpilti puodo turinį, išskalauti ir viskas! Puodas ir vėl bus kaip naujas. Be to, dabar jis bus kvapnus, blizgus ir be jokių degimo ar kitų pažeidimo pėdsakų!
Natūralios priemonės, kurios padės išvalyti pridegusį puodą
Actas: įpilkite pusę puodelio acto į puodą ir iki pusės užpildykite vandeniu. Virkite maždaug 15 minučių.
Citrinų sultys: į pridegusį puodą supilkite vienos citrinos sultis ir įpilkite vandens, virkite maždaug 10-15 minučių.
Pienas: įpilkite pieno į puodą ir kaitinkite, kol užvirs. Palikite pastovėti kelias valandas, geriausia – per naktį.