Iš partnerio reikalaujame meilės

Iš savo partnerio reikalauju meilės – o iš tikrųjų? 

„Reikalauju meilės iš savo partnerio, o iš tikrųjų… giliai širdyje tikiuosi to, ko negavau iš savo tėvų.”

Ar kada nors tai pastebėjote savyje? Jausmas, kad partneris nesuteikia jums to, ko taip stipriai trokštate – rūpesčio, pripažinimo, meilės, supratimo. Jūs pykstate, jaučiatės atstumti, kartais net galvojate: „Jis manęs nevertina, nemyli“. Skamba pažįstamai?

Būkime atviri: tai susiję ne tik su jūsų partneriu.

Iš tikrųjų daugelis iš mūsų tokiu būdu bando užpildyti tuštumą savo santykiuose, kurią paliko tėvai. Būdami vaikai visi trokštame besąlygiškos meilės – tokios, kuri nepriklauso nuo mūsų sėkmių ar nesėkmių, tokios, kuri priima mus tokius, kokie esame. Jei tėvai nesuteikė mums to absoliutaus saugumo ir pripažinimo jausmo, mes užaugame su vidine žaizda, kurią nesąmoningai bandome užgydyti per santykius.

Ar žinote, kaip tai pasireiškia?

  • mes reikalaujame iš partnerio dėmesio, rūpesčio, kartais darome tai netgi agresyviai.
  • susierziname, jei partneris neatspėja mūsų norų.
  • pavydime, jaučiamės nemylimi, neįvertinti.
  • mus žudo smulkūs ginčai, kiekvienas nesusipratimas – tarsi peilis į širdį.

Kodėl mums taip skauda?

Todėl, kad ieškome ne tik partnerio meilės, bet ir tos besąlygiškos meilės, kuri turėjo sklisti iš tėvų. Ir kiekvieną kartą, kai to negauname iš partnerio, tai tarsi pažadina seną skausmą, primena tą vaikystės tuštumą.

Ar yra išeitis?

Taip, ir ji prasideda nuo šio mechanizmo suvokimo.

  1. Pripažinkite, kad problemos esmė – ne jūsų partneris. Problema susijusi su tais nepatenkintais poreikiais, kurių nesuvokėte savo santykiuose su tėvais.
  1. Nustokite reikalauti iš savo partnerio neįmanomo. Jis negali kompensuoti to, ko negavote vaikystėje. Tai ne jo vaidmuo.
  1. Išmokite suteikti sau meilę, kurios laukiate iš kitų. Tai sunku, bet įmanoma. Rūpestis, priėmimas, palaikymas – viskas prasideda nuo jūsų.
  1. Svarbu pasinerti į tuos ankstyvuosius išgyvenimus ir dirbti su jais padedant specialistui. To nepadarius, šie modeliai kartosis vėl ir vėl.

Ar pastebėjote, kad jūsų santykiuose kartojasi tie patys scenarijai? Tai nėra atsitiktinumas. Tai signalas, kad senos traumos vis dar jus kontroliuoja. Tačiau jas galima išgydyti.

Nustokite ieškoti meilės ten, kur jos neįmanoma rasti. Pradėkite nuo savęs ir išlaisvinkite santykius iš praeities“.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *