Išmokykite savo vaiką mokytis

Originalas

Mokant vaikus mokytis ir įsisavinti mokykloje gaunamą informaciją, tėvai turi ilgai ir sunkiai dirbti. Atrodytų, kad šiais laikais, kai visur aplinkui elektronika ir aukštosios technologijos, vaiko įgūdžių lavinimas turėtų labai brangiai kainuoti. Iš tikro – tai klaidingas įspūdis.

Pagrindiniai įgūdžiai, kurių reikia, kad galėtum sėkmingai mokytis, dabar tokie pat kaip ir anksčiau. Vaikams tereikia smalsumo, kuris skatintų domėtis viskuo, kas vyksta aplinkiniame pasaulyje. Yra daug lengvų ir nebrangių užsiėmimų, kurie, jums bendraujant su vaikais, juos ilgainiui pavers žingeidžiais mokinukais. Išbandykite keletą jų. Prizas – puikiai praleistas laikas su vaiku.

1. Skaitykite, skaitykite ir dar kartą skaitykite. Vaikai pavyzdį ima iš jūsų, todėl skaitymą paverskite jų gyvenimo dalimi nuo pat gimimo. Sakysite, knygos yra brangios, o, norint daug skaityti, jų daug ir reikia? Yra ir pigesnių būdų: išpardavimai, naudotos knygos, draugai ir giminės. Nepamirškite ir turtingiausio šaltinio – bibliotekos.

2. Pasaulio vaizdą vaikui sukuria įspūdžiai. Jei gyvenate mieste, suplanuokite kelionę pas draugus ar gimines, kurie gyvena kaime. Kartu su vaiku padėkite atlikti kaimiškus darbus. O jei gyvenate kaime, tai nuvažiuokite į miestą. Tikslas – pabūti su vaiku ir parodyti nematytą erdvę. Liftais užvažiuokite į aukštus pastatus, sustokite prie batų ar dviračių taisyklos, kad pamatytumėte, kaip vyksta taisymo procesas. Ką dar verta aplankyti? Oro uostą, ugniagesių stotį, prekybos centrą, televizijos bokštą, parką ir gyvūnėlių parduotuvę. Pasiimkite didelį priešpiečių krepšį. Puiki diena jums užtikrinta.

3. Apsirūpinkite nebrangiais meniškais daikčiukais. Turėkite namie dėžutę, į kurią mesite įvairiausius daiktus: skardines nuo gėrimų, kartoną, kaspinus, senus papuošalus, siuvimo atliekas, polistirolą, tapetus ir visa kita, kas tik ateis į galvą. Išpardavimo metu prisipirkite linksmų priedų: išvirtusias akis, traškančius klijus, karoliukų, rutuliukų ir t.t. Visa tai jūsų vaikui įkvėps išradingumo, jis galės vienu metu žaisti ir kurti. Iš bibliotekos pasiimkite rankdarbių knygą ir kartu su vaiku pagaminkite ką nors linksmo.

4. Suminkykite tešlą ir išsikepkite sausainių. Maišydami produktus, mokysitės skaičiuoti, pavyzdžiui, šaukštelis druskos, 2 šaukštai cukraus, viena stiklinė miltų. Išmaišome, kol bus vientisa masė. Minkome. Formuojame spurgas (dar geriau – formuokite raides ir skaičius). Gamindami pažaiskite mįslėmis, pavyzdžiui, Rita turi 5 žvaigždes. Mokytoja jai davė dar tris. Kiek ji dabar turi žvaigždžių? Galite sugalvoti daugybę įvairiausių žaidimų. Kuo jie išradingesni – tuo įdomiau.

5. Išlaikykite tuščias produktų pakuotes ir padėkite vaikui įrengti parduotuvę bei nupiešti pinigus. Įvairios dėžės nuo daržovių puikiai atstos lentynas. Pinigai šioje žaislinėje parduotuvėje reikalingi tam, kad vaikas išmoktų pirkti daiktus ir žinotų, kas yra grąža. Į žaidimą galite įtraukti vežimėlį prekėms ar nešiojamą krepšį, kur bus galima susidėti prekes.

6. Susitikite su kitų vaikų tėvais ir suplanuokite mokomųjų žaidimų dieną. Tegul kiekviena šeima sugalvoja po vieną lavinantį žaidimą ar pratimą. Kiekvienai užduočiai parenkite po atskirą vietą, kad vaikai kuo daugiau pamatytų. Žaidimuose turi būti lengvų matematinių, rašybos, žodyno ir kalbos užduočių. Vietos atskiriems žaidimams gali būti pažymėtos kreida ar kt. Nepamirškite dėlionių ir vandens žaidimų. Tokia diena – puikus būdas pasidalinti mintimis ir idėjomis, tuo pat metu linksminantis ir mokantis kartu su kitais.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *