Jei turite šiuos įsitikinimus, jus auklėjo tėvai-narcizai

Auklėjimas narciziškoje šeimoje neišvengiamai palieka randą žmogaus psichikoje. Bėda ta, kad tėvų padarytas žaizdas pastebime tik užaugę. Vaikas negali to padaryti. Kyla klausimas, kam žmogui reikalingas suvokimas, kad jo vaikystė prabėgo toksiškoje atmosferoje?

Pirma, kad tokio auklėjimo modelio nenaudotume savo pačių vaikų atžvilgiu, kad suteiktume jiems galimybę galimybė užaugti psichologiškai vientisiems.

Antra, kad galėtume pradėti taisyti savo gyvenimą į gerąją pusę. Narcizės mamos ar narcizo tėčio auklėjimas neišvengiamai atveda į daugybę problemų suaugusiame gyvenime.

Tiksliai nustatyti, kad jus auklėjo narcizai tėvai, gali padėti jūsų vidinių įsitikinimų ir nuostatų įvertinimas. Paprasčiau tariant, jums visiškai natūralu galvoti, kad:

Normalu turėti du veidus

Normalu, gyventi veidmainystės atmosferoje. Žmogus negali būti savimi, kadangi tenka prisitaikyti prie aplinkinių poreikių.

Nuo vaikystės iš jūsų reikalavo, kad kitų žmonių akivaizdoje atrodytumėte: oriai, linksmai, mielai, pavydėtinai. Nesvarbu, kaip jūs jautėtės, nesvarbu, kad dar prieš 5 minutes mama rėkė ant jūsų ir koneveikė paskutiniais žodžiais. Kai tik horizonte pasirodė kitas žmogus, reikia užsidėti kaukę. Jūs taip elgėtės, mama taip elgėsi, tėtis taip elgėsi. Logiška manyti, kad ir visi pasaulio žmonės taip elgiasi, tiesa?

Mano pasiekimai turėtų džiuginti tėvus

Tėvai jums aiškiai davė suprasti, kad svarbu visose srityse siekti pasisekimo. Kam to reikia – nepaaiškino, tiesiog pasakė, kad reikia ir taškas. Jus vedžiojo į būrelius, ruošė nesibaigiančioms varžyboms. Klaidų jums neatleisdavo. Jei nesusidorojote su užduotimi, jus išvadindavo kvailiu, tinginiu, negabiu, niekam tikusiu vaiku. Jūsų nė minutei nepalikdavo ramybėje – būreliai, treneriai, repetitoriai…

Mėginote prieštarauti, kad nenorite „tuo” užsiimti, tačiau jus greitai įtikindavo, kad tai naudinga ir perspektyvu. Matėte, kad tėvai laimingi tik tada, kai pasiekdavote jų iškeltą jums tikslą.

Jums parinko mokyklą, universitetą, surado gerą darbą. Jūs supratote, kad atsisakymas paklusti labai nuliūdins jūsų tėvą ar mamą, juk į jus buvo investuota tiek daug pastangų. Jūs iki šiol gyvenate atsižvelgdami į savo tėvų nuomonę. Jums sunku padaryti poelgį, kuris, jūsų nuomone, nuviltų ir nuliūdintų jūsų tėvus.

Mano užduotis – rūpintis tėvais

Tėvai – tai žmonės, kuriems reikia jūsų priežiūros. Rūpinimasis apima kelis privalomus dalykus:

Dėmesys. Jūs negalite sau leisti palikti tėvų be dėmesio. Jūsų užimtumas traktuojamas kaip nepriežiūra ir nemeilė. Į jus įdėta daug pastangų, o jūs atsakote juodu nedėkingumu.

Atvirumas. Tėvai turi viską žinoti apie jūsų asmeninį gyvenimą. Kokios gali būti paslaptys nuo artimų žmonių? Jums visada duos patarimą, tiksliau paaiškins, kaip elgtis. Jeigu pasielgsite kitaip, pridarysite klaidų ir tai sudaužys jūsų tėvų širdį.

Materialinė parama. Jie stengėsi jums duoti visa, kas geriausia, už tai jūs turėjote išsižadėti savęs. O dabar, kai patys uždirbate, kaip galima egoistiškai leisti savo pinigus sau? Juk jūs šeima.

Jei atsirado savų norų, vadinasi, esu narcizas

Galbūt jūs nebuvote tiesiogiai vadinamas narcizu, bet egoistu ir nedėkingu – garantuotai. Visi jūsų norai, prieštaraujantys tėvų valiai, iš esmės yra egoistiški. Kaltės jausmas prieš tėvus neapleidžia daugelį metų. Turite būti nuolatinio pasirinkimo situacijoje: arba daryti taip, kaip norite, ir jaustis kaltu, arba daryti tai, ko iš jūsų tikimasi, ir nekęsti savęs, kad esate silpnavalis skuduras.

Mane myli, kai darau tai, ko nori žmonės

Negalite patikti žmonėms, jeigu nedarote, ko jie nori. Jeigu negirdite pagyrimo už savo veiksmus, vadinasi, esate blogas, nieko vertas žmogus. Žmonės gali mylėti tik jūsų sėkmingą, paslaugų, patogų įvaizdį. Visi jūsų tikrieji troškimai yra blogi ir egoistiški. Jei pradedate daryti tai, ko norite, garantuotai liksite vienas, užmarštyje ir paniekoje.

Ką daryti ?

Neturėtumėte absoliučiai dėl visko kaltinti narciziškų tėvų ir paversti juos atpirkimo ožiais už visus savo gyvenimo sunkumus. Pasigilinus paaiškėja, kad jų pačių tėvai – jūsų seneliai – irgi nepasižymėjo taktiškumu ir humaniškumu vaikų atžvilgiu. Galbūt jūsų tėvai neturėjo kito pasirinkimo ir jie tapo aplinkos, kurioje užaugo, produktais. Svarbiausia, kad jūs turite pasirinkimą. Situaciją dar galima pakeisti.

Galite sau leisti būti laimingu žmogumi. Galite suprasti, kad jumis buvo manipuliuojama, ir nustoti būti žaislu netinkamose rankose. Galite auginti savo vaikus kitokioje atmosferoje.

Taip, tai sudėtinga. Norėdami tai padaryti, turite sunkiai dirbti su savimi. Taip, teks nuvilti savo tėvus. Tačiau teisė į laimę be kovos ir aukų neįmanoma.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *