Dauguma mūsų baimių ir problemų, patiriamų suaugusiame gyvenime. kyla iš vaikystės. Tie dalykai, kuriuos vos prisimename, o gal apskritai jau pamiršome, apsigyvena pasąmonėje ir valdo mūsų gyvenimą, net jeigu mes patys to nesuvokiame.
Ypač sunku gyventi suaugusį gyvenimą moterims, kurios užaugo be tėvo. Jos nesugeba gerbti vyrų, nepasitiki jais, iš visų jėgų stengiasi dominuoti, manipuliuoja, kadangi yra įpratusios visada pasikliauti tik savimi.
Normaliose, pilnavertėse šeimose tėvas nuo vaikystės su dukra elgiasi kaip su princese, gražuole ir numylėtine. Tai nebūtinai išreiškiama žodžiais, tačiau mergaitė tai žino, jaučiasi mylima ir apsaugota. Ir šitos vyriškos meilės dalies niekada nepakeis netgi patys stipriausi motiniški jausmai.
Moteris, kuri negavo pakankamai tėviškos meilės, suaugusiame gyvenime susiduria su daugybe problemų. Kai kurias iš jų čia ir išvardinsime.
Ji neturi šeimos modelio
Nei filmai, nei knygos, nei kaimynės pavyzdys negali pakeisti mergaitei tos patirties, kuri įgyjama augant pilnavertėje šeimoje. Ji nematė, kaip tėvai dalijasi buitines pareigas, kaip elgiasi vienas su kitu, kas santykiuose leistina, o kas – ne. Todėl jai ateityje bus daug sunkiau sukurti adekvačius santykius su partneriu.
Ji įsitikinusi, kad nėra verta vyro meilės
Jeigu vaikystėje nė vienas vyras negalėjo įtikinti mergaitės, kad ji yra graži, protinga ir apskritai – princesė, ji bandys kompensuoti šį vyriškos meilės poreikį jau suaugusiame gyvenime. Žvelgiant iš šalies, tai galės atrodyti kaip vulgarus visiems prieinamos moters elgesys. Tačiau tokia moteris tiesiog viso labo ieško meilės, susižavėjimo. Jai svarbu jaustis reikšminga. Kitu kraštutinumu gali tapti visiškas savęs nuvertinimas ir santykiai su nevertais vyrais.
Ji gali pasikliauti tik pačia savimi
Jeigu mergaitė neturėjo tėvo ar bent jau vyresnių brolių, jai bus labai sunku išmokti pasitikėti vyrais, dalintis su jais atsakomybę. Ji moka pati apsiginti ir žino, kad šiame pasaulyje gali pasikliauti tik pačia savimi. Tokios moterys neleidžia vyrams jų globoti, pasijausti svarbiais ir nepakeičiamais, o tai labai skaudžiai žaloja jų vyrišką savivertę. Santykiuose jos linkusios dominuoti ir „laužyti” vyrus.
Mamos pavyzdys ne visada sektinas
Mamai, kuri viena augino dukrą, teko prisiimti sau visas vyriškas pareigas. Ji aprūpino šeimą, priiminėjo sprendimus, buvo priversta tapti griežta ir valdinga, vieninteliu autoritetu vaikui. Būtent tokį elgesio modelį mergina paskui atsineša jau į nuosavą šeimą, ir, kaip patys tikriausiai suprantate, retas vyras pakęs tokį elgesį, jei tik tai bus, žinoma, normalus vyras, o ne infantilus mamyčiukas. Štai kodėl vaikams, užaugusiems nepilnose šeimose, taip sunku susikurti ir išsaugoti savas šeimas.
Ji įsitikinusi, kad visi vyrai yra niekšai
Jeigu mama taip ir nesugebėjo atleisti vyrui ir nuolat kalba apie jo trūkumus, kaltina jį dėl visų bėdų ir prisimena tik su neslepiama neapykanta, mergaitė rizikuoja perimti iš savo mamos analogišką požiūrį į priešingą lytį. Suaugusiame gyvenime visus vyrus ji laikys niekšais, kurių tiesiog neįmanoma mylėti. Jeigu ji vis dėlto ištekės, nepasitikėjimas ir nepagarba vyrams padarys jos santuoką nelaimingą.
Žinoma, niekas nesirenka šeimos ir tėvų. Ne jūsų kaltė, kad tėvų skyrybos suformavo jums iškraipytus santykių principus. Tačiau visada reikia stengtis negyventi praeitimi, laužyti stereotipus ir keistis į gerąją pusę. Atminkite, kad mes patys kuriame savo laimę.