Ką renkamės į sutuoktinius?

Idealaus sutuoktinio įvaizdis formuojasi visą žmogaus gyvenimą. Jo turinį įtakoja daugybė veiksnių.

  • Socialinės aplinkos, kurioje žmogus auga ir gyvena, stereotipai;
  • Panašumas/nepanašumas į priešingos lyties tėvus (tėtis, mama);
  • Literatūros ir kino herojai, menininkai, sportininkai ir kiti žinomi visuomenėje žmonės;
  • Bendravimo su priešingos lyties atstovais patirtis.

Čionai noriu plačiau papasakoti apie tėvų šeimos įtaką tolimesniam asmeniniam žmogaus gyvenimui.

Didžiausią įtaką mūsų pasąmoningam partnerio pasirinkimui turi pirmieji du momentai: šeima ir visa ta informacija meilės tema, kuri žmogų supa vaikystėje. Tai pamatai, kuriais vėliau grindžiamas asmeninis žmogaus gyvenimas suaugusiame amžiuje.

Pasąmoningas veiksnys renkantis partnerį yra noras sekti tėvų prototipu.

Tokį pasirinkimą dažnai padiktuoja noras susirasti tokį patį (arba absoliučiai priešingą) žmogų kaip mama/tėtis ir pataisyti, pakeisti, perdaryti jį iki tokios būsenos, kai šis partneris galės duoti tai, mylėti ir rūpintis taip, ko nepakankamai davė ir darė tėvai vaikystėje. Tai – pasąmoningas troškimas išsigydyti vaikystėje gautas, pavyzdžiui, atstūmimo ir apleistumo, paliktumo traumas.

Ir tada, pavyzdžiui, pasirenkamas partneris, kuris yra emociškai nepasiekiamas kaip buvo nepasiekiama mama. Ir tada prasideda didvyriškos pastangos tą partnerį pakeisti, padaryti jį švelniu, mylinčiu ir paklusniu, kad pagaliau galima būtų gauti meilės, saugumo ir palaikymo, viso to, ko trūko vaikystėje.

Galima sakyti, kad pats giliausias sluoksnis, turintis didžiausią įtaką – tai toji patirtis, kurią mes gavome bendraudami ar nebendraudami su savo mamomis ir tėčiais. Suaugusiame gyvenime su savo partneriais mes dažniausiai stengiamės patenkinti nebaigtus, ne iki galo patenkintus savo psichikos poreikius, susijusius su tėvais, ir atitinkamai pasirenkame tą partnerį, su kuriuo galėtume maksimaliai įgyvendinti pasąmoningą planą ir scenarijų, idealiai išgydydami savo traumas ir žaizdas.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *