Kada vyras negirdi

Jeigu kažko norisi, paprašykite to tiesiai šviesiai.

Tiktai be panikos! Giliai įkvėpkite, lėtai iškvėpkite… Taip! Tai išties realu! Ne miglotai užsiminti, o tiesiai šviesiai pasakyti, ko norite! Žinau, tai labai baisu. Žinau, kad jis gali pasakyti “ne”, bet tai bus pats sąžiningiausias ir pats brandžiausias bendravimo būdas. Kurio dėl tam tikrų priežasčių griebiamasi paskutiniu atveju.

Keli pavyzdėliai.

“Oi, kokį mielą žiedelį šiandien mačiau!”

Netinka, jūs paprasčiausiai informuojate, kad šiandien matėte mielą žiedą. Čia netgi kreipimosi į žmogų nėra. Nuogas fakto konstatavimas. Matei žiedą? Šaunuolė. Yra, žinoma, vyrų, kurie kitaip suvokia tokį signalą, tačiau jų – vienetai.

“Mielasis, man patiko žiedelis parduotuvėje. Norėčiau, kad man jį padovanotum”

Viskas gerai. Įkvėpkite. Iškvėpkite. Tai ir yra brandūs suaugusių žmonių santykiai. Ir net jeigu jis pasakys, kad dabar nupirkti negali arba nenori, visiškai nebūtina, tai išgirdus, griūti ant grindų ir raitytis, apimtai isterijos.

“Virtuvėje čiaupas sulūžo”

Vėl negerai. Ir nereikia paskui stebėtis ar skųstis draugėms, kad vyras jūsų negirdi. Kai kurios moterys ypatingai mėgsta pametėti tokią informaciją lyg tarp kitko, kai vyras smarkiai kažkuo užsiėmęs ir automatiškai atsako į jos žodžius “Mhmm… Aha…” Pavyzdžiui, jis visą dėmesį sutelkė į svarbius dokumentus, o moteris mesteli jam šitą informaciją ir laukia. Neįtikėtina, bet kai kurioms damoms tokia situacija tampa visiškai gerbtina priežastimi nukreipti į vyrą susikaupusią agresiją ar pasijausti atstumta ir nereikalinga.

O dabar pagalvokime, kaip galima būtų paprašyti pagalbos brandžiai.

Pirma taisyklė

Nereikalaukite. Nerėkite. Nemakaluokite smiliumi žmogui prieš nosį. Neįžeidinėkite ir nekalbėkite su juo tokiu tonu, tarsi jis būtų kažkuo jums nusikaltęs. Trumpiau tariant, nepavirskite moralizuojančia tamsta mokytoja. Niekam nepatiks, kai su juo šitaip kalbama. Pabandykite įsivaizduoti, ką jaustumėte pati, jei vyras pradėtų rėžti jums pamokslus apie tai, kaip teisingai plauti indus.

Antra taisyklė

Nezyzkite. Daug psichologų pataria moterims elgtis taip, tarsi jos būtų mažos mergaitės. Bet ar tai psichologai kažką ne taip pataria, ar tai moterys kažkaip ne taip juos supranta, nes ima kalbėti su vyru tokiu būdu, tartum pačios nieko šiame gyvenime nesugebėtų. Tačiau tai dar pusė bėdos. Laikui bėgant, jos ir pačios tuo patiki. Ir tuo sugriauna savo pačių savivertę. Dar daugiau: tokie vaikiški kaprizai ne tik tenkinami, kartais galite išgirsti atsisakymą juos tenkinti!

Trečia taisyklė

Kalbėkite su žmogumi su pagarba ir sau pačiai, ir jam. Jis jums ne pavaldinys, jis jūsų sutuoktinis. Jis gali turėti savų įsipareigojimų, reikalų, planų. Jis neprivalo viską mesti ir tą pačią sekundę lėkti vykdyti jūsų nurodymų. Jums norėtųsi, kad būtų būtent taip? Tada nusipirkite sau vergą.

Kodėl, jei kažkoks dalykas labai paprastas – juo mažai kas naudojasi? Todėl, kad išties esama rizikos. Tau gali pasakyti “ne”. Gali tai sakyti pastoviai. Tu jau negalėsi pateisinti partnerio tuo, kad jis nesupratingas ir tada teks priimti rimtą sprendimą – nori būti su žmogumi, kuris ignoruoja tavo prašymus, ar nenori.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *