Kai santykiai baigiasi: kaip vyrai išgyvena išsiskyrimą

Ne visos moterys žino, kaip vyrai išgyvena išsiskyrimą su mylimąja. Daugelis žmonių mano, kad jie neturi būdų kaip išreikšti skausmą. O audringi vakarėliai su draugais – savotiška laisvės nuo santykių šventė. Tiesą sakant, vyrui santykių nutraukimas yra ne mažiau skausmingas procesas nei moteriai. Išsiskyrimas jiems sunkus, tik jie to neparodo, nes tai, deja, ilgą laiką buvo nepriimtina mūsų kultūroje.

Išsiskyrimo etapai

Vaikinai, kaip ir merginos, išgyvena tam tikrus išsiskyrimo etapus. Vieni juos įveikia lengviau, kiti – sunkiau. Tačiau negalima sakyti, kad vyrai nepatiria nerimo. Tiesiog vyro emocinis visų etapų perėjimas šiek tiek skiriasi nuo moters būsenų.

Psichologijoje išskiriami šie atskyrimo etapai:

Neigimas. Natūralu, kad žmogus pasąmonės lygmenyje neigia tai, kas įvyko pernelyg netikėtai. Moterys šiuo etapu kenčia taip pat, kaip ir tuo atveju, jei savo vaikiną būtų užtikusios su kita. Vaikinai taip pat stengiasi bent mintimis susigrąžinti merginą, važiuoja ten, kur jų mylimoji gali būti, kur su ja susitikdavo, rašo jei žinutes ar skambina. Neigimo stadija gali trukti kelis mėnesius. Visą šį laiką vaikinas laukia, kol draugė persigalvos, paskambins ir grįš.

Neapykanta. Kai vyras susitaiko su išsiskyrimu, prasideda neapykantos tam, kuris sukėlė tiek skausmo, etapas. Šiame etape jis visais įmanomais būdais bando įžeisti savo buvusią merginą, skleisti paskalas apie ją, neigiamai atsiliepti. Dažnai toks elgesys būdingas vyrui, kurį apleidžia žmona. Jei išsiskyrimas su vyru buvo skausmingas, tai po skyrybų vyras dažnai persekioja buvusią žmoną, kuri (nesvarbu ar tai iš tikrųjų tiesa) yra kalta dėl vyro skausmo.

Lūkesčiai ateičiai. Po pertraukos, vyras pereina arba į antrąjį etapą, arba iš karto į trečią. Jei vaikinas ir toliau jaučia jausmus buvusiai merginai, o naujos simpatijos neturi, tada po tam tikro laikotarpio vėl bando laimėti išrinktąją. Atrodytų, kad audra praėjo, todėl galite pradėti viską iš naujo.

Depresija. Atrodo, kad tik moterys gali ilgai išgyventi skausmingą išsiskyrimą ir pulti į depresiją. Žinoma, tai mitas. Apatija būdinga ir vyrams. Kai atsiranda suvokimas, kad mylimoji nebegrįš, viskas aplink vaikiną nuvilia. Jis taip pat gali visą dieną gulėti ant sofos, bandyti valdyti stresą valgydamas ir gerti alkoholį. Jei tokia būsena tęsiasi kelis mėnesius – vertėtų kreiptis į psichologus.

Naujas gyvenimas. Po kiek laiko ateina suvokimas, kad gyvenimas nesibaigia artimiesiems mus palikus. Kai kuriems žmonėms pavyksta pamiršti seną meilę po 2–3 mėnesių. Kaip vyras išgyvena išsiskyrimą, priklauso nuo jo charakterio. Tačiau pamažu nuoskaudos pasimiršta, depresija praeina, vyras pradeda domėtis naujomis pažintimis. Dažnai atsitinka, kad vaikinas, norėdamas pamiršti buvusią, ieško naujų santykių.

Kaip vyrai elgiasi išsiskyrus

Vyriško sielvarto laipsnis, žinoma, priklauso nuo jo jausminio pasaulio. Jei santykiai buvo trumpalaikiai ir trapūs, tada išsiskyrimą vaikinai pakelia lengvai. Tačiau vyras, kuris išsiskyrė su mylimu žmogumi, tikrai kenčia.

Moterys, žiūrėdamos į stipriąją lytį, abejoja, ar vyrai apskritai išgyvena išsiskyrimą. Psichologai teigia, kad vyrui dar sunkiau nei moteriai. Tiesiog mergina neslepia emocijų, visiems pasakoja, kaip išgyvena skyrybas. O stereotipai apie vyrus neleidžia vaikinui parodyti savo silpnybių ir rūpesčių išsiskyrus su mergina. Tai labai blogos tradicijos, kurias visuomenėje reikia keisti.

Vaikinai nesidalija emocijomis, viską laiko savyje. Tačiau tokia būsena negali trukti ilgai. Jei moteris išeitį savo emocijoms randa ašaromis ir pykčio priepuoliais, tai vyras leidžiasi į visokius netinkamus pomėgius. Kai jaunas vyras patiria dvasinį skausmą, jis mieliau jį numalšina alkoholiu. Norėdamas atitraukti save nuo melancholijos, jis pradeda užsiimti ekstremaliu sportu arba ieško bėdų naktiniuose baruose. Deja, kartais norėdamas numalšinti skausmą, vyras leidžiasi ir vienos nakties nuotykius, taip lyg ieškodamas savo buvusios.

Tai svarbu vaikinams, nes po mylimos merginos išvykimo jie nesąmoningai galvoja, kad su jais kažkas negerai. Ir jei buvusioji tiesiogiai sako, kad yra nepatenkinta vaikinu, tai jam yra didžiulis stresas. Kad jie dėl to nesijaudintų ir įrodytų sau savo „konkurencingumą“, vaikinai leidžiasi į naujos simpatijos (ar nuotykio) paieškas. Sunkiausia tokiose situacijose jau vyresniems vyrams. Jiems sunkiau surasti bendraminčių draugų tarpe, kurie supažindintų su laisvomis moterimis.

Su vyrais, patyrusiais skausmingus išsiskyrimus, pavojinga bendrauti. Kartais jie daro dar daugiau kvailų dalykų nei moterys. Tik išsiskyrus suprasite, kaip kartais norisi atkeršyti žmogui, dėl kurio išgyveni. Todėl vyrai, nerimaujantys ir kenčiantys, yra pasirengę bet kokia kaina atkeršyti ir įrodyti savo buvusioms meilėms, kad jie yra patys geriausi. Įsižeidęs vaikinas gali pradėti santykius, nepaisydamas savo buvusios merginos ir net susituokti su ką tik sutikta mergina. Ir visa tai siekiant įrodyti, kad su juo viskas gerai.

 Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *