Kai trūksta stimulų judėti į priekį

Motyvacija – tai variklis, kuris skatina mus veikti, palaiko pasirinktame kelyje ir padeda siekti trokštamų tikslų. Ji apibrėžiama kaip veiksnių, kurie stimuliuoja mūsų poreikius, troškimus ir siekius, visuma, duodanti impulsą mums imtis tam tikrų veiksmų.

Motyvacija gali būti vidinė (susijusi su mūsų asmeniniais tikslais ir vertybėmis) bei išorinė (gaunama iš išorės, pavyzdžiui, per kitų žmonių paskatinimus ar bausmes).

Motyvacija padeda nustatyti, kas mums tikrai svarbu, ir nukreipia mūsų pastangas tinkama vaga. Ji gali kilti iš įvairių šaltinių, įskaitant poreikius, troškimus, baimes, ambicijas ir net tokius išorinius veiksnius kaip aplinkinių pripažinimas, palaikymas ir materialinis apdovanojimas.

Motyvacija daro mus ryžtingesnius, užsispyrusius ir atkaklius, padeda mums realizuoti savo potencialą.

Iš viso to, kas paminėta, matyti, jog motyvacija yra neatskiriama žmogaus gyvenimo dalis ir svarbu ją vystyti bei palaikyti dėl mūsų asmeninės raidos ir trokštamų tikslų įgyvendinimo.

Tačiau pasitaiko atvejų, kai žmogui trūksta motyvacijos. Ir tai atsitinka dėl trijų priežasčių.

Trys motyvacijos stokos priežastys

1. Trūksta pasitikėjimo

Kai mes nepasitikime savimi ir savo sugebėjimais pasiekti užsibrėžtus tikslus, motyvacija ima silpti. Kad įveiktume netikrumą, reikia sąmoningai didinti savo savivertę, mokytis iš savo klaidų ir žiūrėti į nesėkmes kaip į šansą vystytis ir gerinti savo pasiekimus. Svarbu nuolat ugdyti įgūdžius, reikalingus pageidaujamiems rezultatams pasiekti. Patirtis bei naujos žinios padeda stiprinti pasitikėjimą savimi, kartu ir motyvaciją.

2. Sugebėjimo susikoncentruoti stoka

Šiuolaikiniame pasaulyje būna per daug blaškančių veiksnių, kurie atitraukia dėmesį ir mažina motyvaciją. Socialiniai tinklai, pokalbiai, nuolatiniai pranešimai mobiliajame telefone ir kiti trukdžiai atitraukia dėmesį nuo svarbiausių uždavinių. Todėl svarbu mokytis išsaugoti susitelkimą, valdyti savo laiką ir stengtis sukurti darbinę aplinką be dėmesį blaškančių trukdžių bei susikoncentruoti į pasirinktus prioritetus.

3. Nesugebėjimas planuoti

Nepakankamas planavimas ir bloga organizacija pakerta motyvaciją. Kai mes neturime aiškaus veiksmų plano ir nežinome, kaip pasiekti tikslą, kyla nenuspėjamumo, neaiškumo ir bejėgiškumo jausmas, tada motyvacija išnyksta.

Parengę konkretų planą, suskaidę stambias užduotis į mažesnes, nustatę aiškius terminus ir laikydamiesi šio plano, mes išsaugosime motyvaciją ir tai nulems mūsų sėkmę.

Nepakankama motyvacija – normali būsena, pasitaikanti kiekvienam. Motyvacija gali kartkartėmis svyruoti. Ji priklauso nuo įvairių veiksnių.

Stiprindami savo pasitikėjimą, susikaupimą ir gerindami planavimo įgūdžius galėsime sustiprinti savo motyvaciją ir pasiekti užsibrėžtus tikslus.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *