Kaip apsisaugoti, kad kiti neužsisėstų ant sprando

Jus supantys žmonės tiesiog begėdiškai naudojasi jūsų gerumu? Ir esate priversti spręsti jų problemas, nusileisti, įsijausti į jų padėtį, suprasti, padėti ir gelbėti? Kada visa tai baigsis?

Suvokimas, kad esate išnaudojami tikrai nėra malonus. Susidaro įspūdis, kad su aplinkiniais susiformavo nelygiaverčiai santykiai. Jūs darote dėl jų viską, ką galite, o jie atsilygina abejingumu, nedėkingumu, dėmesio stoka ar net pretenzijomis. Ar galima ištaisyti tokią padėtį?

Kaip suprasti, kad esate išnaudojami?

*Kartais užtenka įsiklausyti į aplinkinių žodžius. Galbūt mama ar geriausia draugė jums jau kelis kartus sakė, kad kai kas jau užsisėdo jums ant sprando. Pasistenkite atmesti emocijas ir pagalvoti, kokie faktai tai patvirtina. Vertėtų net užsirašyti juos ant popieriaus lapelio. Tada galėsite ramiau pamąstyti, o jūsų argumentai bus labiau logiški.

*Pagalvokite, ar tikrai lygiavertis yra jūsų vyro (draugės, kolegės, kaimynės) įnašas į jūsų santykius. Pavyzdžiui, jūs stengiatės sukurti namuose jaukumą, o vyras visai nenori jums padėti. Draugė nuolat prašo pažiūrėti jos vaiką, o kai jums prireikia jos pagalbos, ji išsisuka.

*Atlikę tokią santykių analizę, paslėpkite kuo giliau savo užrašus ir porai dienų pamirškite apie juos. Jeigu per tą laiką bendraudami su žmonėmis prisiminsite tą sąrašą, tai galės būti jūsų įtarimų patvirtinimas.

Kodėl taip vyksta?

Deja, dėl tokios padėties pirmiausia esate kalti patys. Jūs nuolat stengiatės padėti, padaryti paslaugą, ignoruojate kitų nedėkingumą ir mielai tampate auka. Pagalvokite, kokią naudą iš to gaunate? Galbūt jums malonus negalinčios atsisakyti į jokius kitų prašymus būtybės įvaizdis? Gal jums patinka jausmas, kad be jūsų jie negalėtų susitvarkyti? Gal jūs mėgstate kaltinti aplinkinius nedėkingumu? Bet juk jūs juos provokuojate tam savo aukos kompleksu.

Kaip ištaisyti padėtį?

Jums nusibodo, kad kiti jumis naudojasi? Tai pabandykite pakeisti situaciją.

*Stiprinkite savo vertės suvokimą

Juk būtent nepasitikėjimas savimi ir per žema savivertė skatina mus „pirkti“ aplinkinių meilę ir pagarbą nuolat darant jiems dideles ir mažas paslaugas.

*Įsiklausykite į save

Prieš padėdami kam nors įsiklausykite į savo vidų, įsigilinkite į savo jausmus. Ar jūs tikrai norite jam padėti? Jeigu ne – nedarykite to. Mokykitės sakyti žmonėms „ne“. Ši naudinga savybė padės jums užkirsti kelią kitų troškimui pagyventi jūsų sąskaita.

*Siūlykite mainus

Kitas žmogus nori užversti jus savo problemomis ar įsipareigojimais? Nesikuklindami pasiūlykite mainus: „O ką tu dėl manęs padaryti už tai?“ Nesigėdykite: paslaugų mainai – normali praktika. Galbūt žmogus iš tikrųjų sugebės jums pasiūlyti kažką, kas bus jums į naudą.

*Kalbėkite apie savo jausmus

Sakykite atvirai, ką jaučiate, kai jus bando išnaudoti jūsų artimieji. „Man skaudu, kad tu sumenkini mano pastangas“, „Man nemalonu, kad jūs nevertinate mano darbo“.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *