Kaip atsikratyti vienatvės

Vienatvė – šiuolaikinio pasaulio rykštė. Ką turime galvoje, kai kalbame apie vienatvę? Ir kaip elgtis su šiuo jausmu?

Dažniausiai, kai kas nors kenčia dėl vienišumo jausmo, jis nemano, kad pasaulyje nebeliko kitų žmonių ir jis atsidūrė kažkokiame socialiniame vakuume. Vienatvė nėra fizinio bendravimo su žmonėmis negalimumas. Tai kai kas gilesnio, kai neįmanoma kontaktuojant su kitais būti savimi, laisvam, nuoširdžiam, neapsimestiniam.

Vienatvė – tai ne fizinė izoliacija nuo žmonių

Svarbu suprasti, kad vienatvė – ne savarankiškas jausmas, kylantis iš niekur. Tai yra kur kas reikšmingesnių dalykų simptomas. Būtent todėl tas, kuris susidūrė su vienatves jausmu, gauna papildomą motyvaciją pažinti save ir savo gyvenimą.

„Man 25-eri, ir aš jaučiuosi absoliučiai vieniša. Yra draugai, draugės, bet jie nesuteikia man to, ko man reikia. Aš ir pati nežinau, ko man reikia||“, – prisipažįsta Kotryna.

Ką daryti su vienatve?

Pirmiausia reikia neignoruoti jos ir nebandyti nugalėti kovojant. Toks elgesys būtų neišmintingas ir kenksmingas mūsų psichinei sveikatai. Reikėtų šiek tiek pakeisti formuluotę: vietoj klausimo „Kaip atsikratyti vienatvės?“ verčiau atsakyti sau į kitą klausimą „Kas slypi už mano vienatvės?“. Tai padės priartėti prie atsakymo, su kuo jūs iš tikrųjų susidūrėte.

Veikiausiai priežastis viena ar kelios iš šių:

jūs nejaučiate, kad galite sakyti artimiesiems tiesą ir kalbėtis su jais atvirai,

jūs gėdijatės prašyti pagalbos,

jūs kaltinate save už kažką,

jūs negalite gauti iš santykių to, ko jums reikia.

Akivaizdu, kad vienatvė – tai ne fizinė izoliacija nuo žmonių. Tai nesugebėjimas kontaktuoti su savimi.

Šios problemos sprendimo raktas gali būti klausimas: kas vyksta mano santykiuose su aplinkiniais, dėl ko man vieniša?|

„Bandžiau nuslopinti savo vienatvę bendravimu. Kasdien rengiau susitikimus, dažnai skambindavau telefonu, kviesdavau pažįstamus kartu pasivaikščioti. Supratau, kad tai kelias į aklavietę. Dabar stengiuosi susigaudyti savyje, jaučiu, kad mano vienatvė slypi kažkur giliai viduje“, – sako Kotryna.

Kiek galima dažniau klauskite savęs, kokio bendravimo jūs norite, kokių kontaktų jums trūksta. Labai įtikėtina, jog jums kyla sunkumų dėl to, kad nesugebate atvirai paprašyti to, ko jums reikia.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *