Kaip atskirti pagalbą nuo dovanojamo triūso

Matematika – tikslus mokslas. Vienam geraširdžiam žmogui ji labai pravertė. Tas kilnus vyras visiems padėdavo. Vykdydavo visus prašymus, atsakinėjo į klausimus, teikė pagalbą, palaikydavo… Ir pamažu jo paties jėgos išsieikvojo. Jis pasijuto išvargęs, be energijos. Darbe vadovai buvo juo nepatenkinti – produktyvumas smuko. Ir pradėjo snūduriuoti prie vairo.

Psichologas išklausė vyro pasakojimą ir pasiūlė surašyti ant lapo visus pagalbos prašymus, kuriuos jis gavo per savaitę. Ir apskaičiuoti laiką, kurį sugaišo padėdamas kitiems: įdiegdamas naują kompiuterinę programą, pernešdamas laminato paketus į draugo butą, parveždamas pažįstamus iš oro uosto, pakeisdamas kaimynei automobilio padangas, išklausydamas išgerti ir naktimis skambinti mėgstančio bičiulio skundus dėl gyvenimo nesėkmių, padėdamas kolegai atlikti jo darbą…

Tiesiog reikėjo suskaičiuoti laiką. Be jokių įtikinėjimų ir aiškinimų. Gryni skaičiai.

Vyras apskaičiavo ir užrašė: 24 valandos. Para. O per mėnesį – keturios paros. 96 darbo valandos. Papildomo ir nemokamo darbo. Nėra ko stebėtis, kad žmogus pavargo ir išseko.

Šį laiką jis atėmė iš savo miego, poilsio, bendravimo su mylima moterimi, mokslo ir savišvietos. Jis pavargo, atbuko, ėmė prastai susidoroti su savo tiesioginiu darbu. Tereikia paskaičiuoti, kiek pailgėjo jo darbo diena.

Vyras pažvelgė į skaičius, paskui į psichologą, pagalvojo ir tvirtai pasiryžo pakeisti savo elgseną. Kad parvažiuotų iš oro uosto, pažįstami galėjo išsikviesti taksi – brangiai kelionei į tolimą šalį tai pinigų užteko. Pervežti lanimato paketus galima buvo pasamdyti nešikus ir sumokėti jiems. Padangos taip pat keičiamos už pinigus, jei nepavyksta sutuoktinio paprašyti.

Paaiškėjo, kad vyras ne vargstantiems teikė pagalbą, o paprasčiausiai dirbo už kitus be atlygio. Dirbo nešiku, programuotoju, taksistu, automobilių meistru, psichoterapeutu…

Kartais reikia paskaičiuoti. Paprasčiausiai paskaičiuoti darbui išeikvotą laiką ir atskirti pagalbą nuo dovanojamo triūso. Ir pusiausvyra bus atkurta. Kaip pavyko minėtam vyrui, kuriam padėjo matematika.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *