Kartais reikia nemažai laiko, kol suprantame, kad lengvai kitų simpatiją sugebantis pelnyti žmogus neturi empatijos jausmo, nemyli ir negerbia kitų.
Statistika rodo, kad kas 25 iš mūsų pažįstamų yra nesąžiningas ir nejautrus žmogus. Sociopatai vaikštinėja laisvai kartu su mumis. Tik nereikia painioti sociopato su psichopatais. Tai ne serijinis maniakas ir ne sukčius, sociopatas – daugiaplanė asmenybė, bet tai nedaro jos mažiau pavojingos. Psichologai sociopatams sugalvojo savo terminą – „antisocialus asmenybės sutrikimas“.
Trumpai tariant, tai sudėtingo charakterio žmonės, nesuprantantys, kas yra gerai, o kas – blogai. Šie žmonės negerbia kitų teisių, jiems nepažįstamas nei kaltės, nei gailesčio jausmas. Be to, jų elgesys linksta į agresyvumą. Jeigu psichopatas išduoda save savo neadekvačia elgsena, tai sociopatas gali slapstydamasis visą gyvenimą manipuliuoti jumis.
Moka pelnyti simpatiją
Tokie tipai sugeba būti žavingi. Neturėdami gėdos ir gailesčio jausmo, jie gali be sąžinės graužaties žaisti kitų jausmais. Sociopatai visada būna puikūs aktoriai, jie sparčiai kyla karjeros laiptais ir neretai lieka neatpažinti, jeigu apsieina be aukų. Beje, neapsirikite: ne kiekvienas simpatiškas žmogus yra sociopatas.
Ignoruoja kitų jausmus
Užjausti kitą ar atsiprašyti – ne jų būdui. Sociopatai nesupranta, kad ką nors gali skaudinti savo elgesiu. Jie netiki tuo net tada, kai kitas žmogus tiesiai kalba apie savo nuoskaudas. Sociopatai apskritai nesugeba suprasti, kad kitas gali jausti ir jaudintis. Nepaisant to, jums nepavyks ilgai pykti ant sociopato, nes jis sugebės atrodyti žavingas.
Meluoja ir nerausta
Tikriausiai jums pažįstama tokia situacija, kai pašnekovas įžūliai meluoja, žino, kad tai netiesa, ir toliau tęsia savo pasakojimą. Sociopatai turi didelę melo patirtį, bet kartais jų melas pasiekia tokį begėdiškumo laipsnį, kad mimika ir veido išraiška sugeba išduoti tikruosius ketinimus. Kaip minėjome, gėdos jausmo jie nepažįsta.
Jis atkeršys
Jeigu jūs atsakysite jam melu, to jis negalės pakęsti. Sociopatas keršys su jam būdingu šaltakraujiškumu. Jis sugebės įsiminti bet kokią nemalonią smulkmeną ir galės ištisus mėnesius puoselėti keršto planą. Jis nepamirš nuoskaudos, kol nepasieks savo.
Suranda kaltų
Net jeigu jūs užklupsite vyrą sociopatą lovoje su kita moterimi, jis neims atsiprašinėti. Veikiausiai jis ims kaltinti jus, kad neskyrėte jam pakankamai dėmesio arba kad nustojote rūpintis savimi. Sociopatas gali pakreipti viską taip, kad auka pati prašytų atleidimo. Jis sugeba meistriškai apkaltinti kitą ir perkelti jam atsakomybę.
Neturi artimų draugų
Nors kompanijoje sociopatui netenka nuobodžiauti, tai – tik paviršutiniški kontaktai. Artimų draugų jis turi labai mažai arba visai neturi, bet tai jo nejaudina. Net visai neturėdamas draugų, jis nenusimins, juk geriausias jo draugas yra išpūstas ego.
Svarbus privalumas
Sociopatai turi svarbų bruožą, kuris padeda jiems įveigti savas emocijas. Tai šaltakraujiškumas. Neretai tokią taktiką jie išsiugdo vaikystėje po išgyventų psichologinių traumų. Neverta bandyti priminti sociopatui to, kas kelia jam nerimą, prisiminkite, kad jis nepamiršta blogų dalykų ir keršija.
Šiaip ar taip, laiku atpažinti žmogų be sąžinės – vadinasi, apsaugoti save nuo tikimybės tapti marionete jo rankose. Beje, iš sociopatų galime pasimokyti, kaip reikia sakyti „ne“ ir patiems priimti sprendimus.