Kaip nustoti tarkuoti vyrui smegenis

Kodėl moterys „knisa protą”? „Tau ką – draugai svarbesni už mūsų santykius?”, „Tu visiškai manęs nemyli!”, „Tu niekur manęs nenusivedi, man įkyrėjo tupėti namuose!”, „Tu jau metus laiko vien tik žadi, kad nusiveši mane atostogauti!” Tai anaiptol ne pilnas „moters-proto knisėjos” pretenzijų sąrašas. Nesibaigiantis nepasitenkinimo ir skundų srautas pilasi ant vyro kiekvieną dieną. Kas gi tai – bandymai prisibelsti iki partnerio, bjaurus charakteris ar nusivylimas savo gyvenimu?

Buvo laikai, kai žvelgiau į ištekėjusias klasės drauges ir svajojau nė už ką netapti tokia kaip jos. Kam drausti savo vyrui susitikinėti su draugais, kam atiminėti butelį alaus ir vyti namo į lovą miegoti anksčiau už visus kitus? Visada maniau, kad toks elgesys nepriimtinas. Kai neturi rimtų santykių, labai sudėtinga suprasti tokio elgesio motyvus.

Vos prieš porą metų suvokiau, kad ir aš pati esu „smegenų knisėja”. Dar baisesnė už tas klasės drauges, į kurias taip bijojau tapti panaši. Deja, suvokiau tai tik tada, kai visiškai ir galutinai suknisau visus savo santykius. Iškart kilo noras kažkaip pasiteisinti. Juk neįkyrūs prašymai pasilikti namuose, užuot susitikus su draugais, susiję su nenoru švaistyti pinigų iš bendro biudžeto. Alkoholio vartojimo kontrolė – tai juk viso labo rūpinimasis, tiesa? Ir taip toliau. Amžinai nepatenkintų, viską draudžiančių ir dėl visko skandalus keliančių moterų motyvai pradėjo po truputėlį aiškėti.

Ir viskas būtų puiku, tik aš tiksliai žinojau, kad nepatenkintos moterys niekam nepatinka. Mačiau santykių pavyzdžius, kai moterys netarkuoja savo partneriams smegenų, o murkia, kaip švelnios katytės. Tokios moterys atrodo absoliučiai laimingos, mylimos ir pasitikinčios savimi. Krito į akį keli šių švelnių ir meilių burtininkių elgesio ypatumai.

Jos niekada viešai nedemonstruoja nepasitenkinimo ir nepradeda ginčytis ar bartis su partneriu;

Jos stoja į vyro pusę, net jeigu jis pats įsivėlė į nemalonią situaciją;

Jos domisi savo išrinktojo nuomone. Ar bent jau apsimeta. Šito taip iki galo ir neišsiaiškinau;

Į bet kokį: „Brangioji, tu nieko prieš, jei nueisiu su draugais į barą (pavažiuosiu į žvejybą, užtruksiu darbe, pasikviesiu pas mus štai tą pažįstamą – reikiamą pabraukti)” – atsako su šypsena „Kodėl gi ne?”

Nekalba su vyru įsakmiu tonu. Tokia moteris netgi neprašo, ji pati priveda vyrą prie jai reikalingos išvados; „Koks puikus vakaras, tiesa, brangusis? Gaila, kad tau rytoj taip anksti keltis” arba „Kaip gaila iš čia išeiti! Na, nieko, sekantį kartą pasikviesime juos pas save”.

Tačiau kaip, po velnių, joms visa tai gaunasi? Kas tai yra – savitvarda, nuolaidumas ar gamtos dovana?

Nei viena, nei kita, nei trečia.

Esmė ne ta, kad pataikaujama vyrui, o ta, kad į jį žvelgiama su pagarba. O gerbti kitą žmogų pajėgi tik stipri ir pilnavvertė asmenybė. Moteris, kuri puikiai žino savo vertę, pasitiki savimi ir patenkinta savo gyvenimu niekada netarkuos ir neknis smegenų, niekada nežemins kito žmogaus, juolab to, kurį pati išsirinko.

Visos tavo pretenzijos partneriui – tai projekcija viso to, kuo esi nepatenkinta pati savyje. Visos problemos ir baimės plūsta iš vidaus. Jeigu bijai, kad mylimasis tave paliks, reiškia, neišmokai mylėti pati savęs ir nelaikai save verta jo jausmų. Jeigu užsigauni, kai vyras nutaria praleisti laiką su draugais, o ne su tavimi, reiškia, turi problemų su savais draugais. Jeigu nusimeni dėl to, kad išrinktasis pastoviai kiurkso darbe ar skiria laiko savo hobiui, tai galbūt laikas tau pačiai pagalvoti apie savo karjerą, pomėgius ir apskritai gyvenimą?

Net kai atrodo, kad geriau žinai, kaip reikia pasielgti ir esi 100% teisi, pradėk bet kokią problemą spręsti nuo savęs, o ne nuo pretenzijų kitiems žmonėms.

Moteris-„smegenų knisėja” pamiršta paprastą tiesą. Šitas vyriškis – tai ne vien jos pačios pasirinkimas ir jos sprendimas su juo gyventi. Tai dar ir savarankiška asmenybė, kurios laisvės riboti ji neturi jokios teisės. Negalima prievarta versti žmogaus būti greta ir netgi patys galingiausi argumentai, patys atkakliausi prašymai ir reikalavimai, patys griežčiausi įsakymai čionai neduos teigiamo rezultato.

Bendra vakarienė yra jauki ir nuostabi tik tuo atveju, kai abu partneriai vienodai trokšta praleisti laiką drauge. Jeigu vienas žmogus nori palindėti kompiuteryje, o kitam – tiesiog nuobodu būti vienam, tai prievartinė bendra vakarienė baigsis vien barniais ir sugadinta nuotaika. Piršti ir brukti savo norus kitiems žmonėms yra visiškai beprasmiška. Būtent dėl to užsiimti reikia visų pirma savo gyvenimu.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *