Kaip nustoti tingėti ir pradėti kontroliuoti savo gyvenimą?

Visame pasaulyje nėra nė vieno žmogaus, kuris niekada netingėjo. Juk net tikras darboholikas bent kartą gyvenime atsipalaidavo ir visą dieną praleido nieko nedarydamas. Žinoma, pavieniai atvejai yra menkniekis, tačiau lėtinis tingumas yra tikra liga, su kuria reikia kovoti.

Savihipnozė

Šis metodas tikrai veikia. Viskas, ko jums reikia, yra priversti save imtis sunkiausių ir nemaloniausių darbų, kuriuos nuolat atidedate vėlesniam laikui. Kaip tai padaryti? Pasakykite sau, kad dirbsite 5–10 minučių, o tuomet, jei nenorėsite darbo pratęsti, galėsite jį mesti. Įprastai pajudėjus iš aklavietės, su kuria viename ar kitame darbe susiduriama, žmogus turi motyvaciją kuo greičiau tą darbą užbaigti ir daugiau niekada prie jo negrįžti.

Planavimas

Šis metodas yra naudingas visiems. Kuo detaliau aprašysite savo dieną, tuo daugiau dalykų padarysite. Darbo planas turi būti sudarytas dieną prieš, pavyzdžiui, iš vakaro – prieš naują darbo dieną. Planuodami nepamirškite kaitalioti protinį ir fizinį darbą, taip pat nepamirškite įtraukti penkių minučių pertraukėlių poilsiui.

Atlygis

Kad savihipnozė ir planavimas veiktų, turite pažadėti sau atlygį už atliktą darbą. Pavyzdžiui, galite palepinti save nauju daiktu, mėgstamu saldumynu, pramoga. Tačiau atminkite, kad atlygio dydis turi atitikti darbo kiekį – kuo daugiau nuveikėte, tuo didesnį atlygį gavote.

Taip palaipsniui išsiugdysite sąlyginį refleksą „darbas – prizas“ ir, ko gero, ilgainiui atlygio jums nebereikės, o visus darbus vis tiek atliksite.

Susitvarkykite savo erdvę

Susitvarkykite savo darbą stalą – pašalinkite nereikalingus daiktus, sudėkite dokumentus į aplankus, sudėkite knygas ir žurnalus į jų vietas. Svarbu, kad aplink būtų tvarka, kitaip tai atitrauks jus nuo darbų.

Išskaidymas

Tai toks metodas, kuomet dideles užduotis jūs suskaidote į mažesnes. Pavyzdžiui, reikia atlikti generalinį valymą, tačiau tai vis atidėliojate – tuomet suskirstykite viską, ką turite atlikti, į mažas užduotis, ir atlikite jas per savaitę (pavyzdžiui, šiandien valote virtuvę, rytoj – svetainę, trečią dieną – miegamąjį ir t.t.). Taip būsite mažiau pavargę, o valymas neužims visos dienos. Tą patį galima padaryti su dideliais darbo projektais, pristatymais, kalbomis ir kitais darbais

Treniruotės

Prie kai kurių dalykų tiesiog reikia priprasti, kad jie taptų įpročiu, o ilgainiui taip jums taps savaime suprantamu dalyku. Pavyzdžiui, rytinė mankšta, ankstyvas kėlimasis, namų ruošos darbai, knygų skaitymas ir svarbių dokumentų rinkimas. Pradžioje bus labai sunku, bet reguliariai per jėgą kartojami veiksmai greitai išugdys jums įprotį.

Atsipalaidavimas

Iš pirmo žvilgsnio tai labai keistas patarimas, bet iš tikrųjų jis veikia. Labai dažnai nuo pervargimo žmonės pradeda būti kaprizingi, tingūs ir viską atideda vėlesniam laikui. Tačiau porą savaičių pailsėję kitoje šalyje, pamiršdami karjerą ir buities darbus, įgausite jėgų ir pasikrausite energijos dar metams. Jei negalite atostogauti ar išvykti toli, galite išsikrauti ir kitais būdais – užsiimti ekstremaliu sportu ar užsiregistruoti į įdomius kursus.

Veiklos pakeitimas

Dažnai tinginystė siejama su rutina ir monotonija darbe. Kai diena iš dienos darai tą patį, bendrauji su tais pačiais žmonėmis ir nėra perspektyvų tobulėti, tai baigiasi tingumu, o kartais net ir depresija. Norėdami susidoroti su šiais nemaloniais dalykais, turite iš esmės pakeisti veiklos rūšį į įdomesnę ir gyvesnę. Žinoma, tai gali nepasiteisinti, tačiau bandyti radikaliai pakeisti savo gyvenimą ir susirasti kitokį darbą vis tiek yra verta.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *