Kaip panaikinti blogą kvapą virtuvėje

Vieną dieną vyras norėjo nustebinti mane šventine vakariene. Kai įėjau į namus, pajutau stiprų degėsių kvapą. Be to, mano vyras pamiršo išnešti šiukšles, kurios taip pat skleidė gana stiprų kvapą. Staigmena buvo maloni, išskyrus tai, kad po to reikėjo pašalinti nemalonų virtuvės kvapą. Nuėjau pas draugę, kuri puikiai žinojo, kaip atsikratyti virtuvėje tvyrančios smarvės. Ji papasakojo, kad daug geriau, jei kvapas nepasklinda po virtuvę. Yra ir tam skirtų patarimų sąrašas. Tačiau jei jaučiate kvapą, galite jo atsikratyti naudodami paprastas namuose turimas priemones. Šie metodai veikia! Prisiminkite juos! Kaip atsikratyti blogo kvapo virtuvėje? Pirmiausia, svarbu prisiminti, kad visada lengviau išvengti kvapo nei jo atsikratyti.

Blogų kvapų virtuvėje priežastys

Nustačius kvapo šaltinį, nesunku pašalinti pasekmes.

Šaldytuvas. Jei šaldytuve yra pasenusių maisto produktų, visur tvyros nemalonus kvapas. Turbūt prisimenate, kad oras šaldytuve cirkuliuoja ratu? Taigi, kai atidarote duris, pasklinda nemalonus kvapas, kuris sėkmingai pasklinda po visą virtuvę.

Skalbimo mašina ir indaplovė. Jei skalbimo mašina ar džiovyklė netinkamai sumontuota ir nėra tinkamai prijungta prie drenažo sistemos, joje gali užsistovėti vanduo. Dėl to nuolat jaučiamas nemalonus kvapas. Netinkamai veikianti indaplovė taip pat gali skleisti nemalonius kvapus.

Kriauklė. Netinkamai prijungtas vandentiekis, sena nuotekų sistema, neveikiantis sifonas – visa tai gali būti nemalonaus kvapo virtuvėje šaltiniais.

Vėdinimas – jei virtuvė nėra tinkamai vėdinama, maisto gaminimo kvapai nusėda ant baldų ir indų, ir ilgai išlieka virtuvėje.

Šiukšlės. Banalu, bet šiukšlės yra vienas iš pagrindinių nemalonių kvapų virtuvėje šaltinių. Kuo ilgiau šiukšlės lieka virtuvėje, tuo daugiau blogo kvapo molekulių prisitvirtina prie virtuvės prietaisų ir indų paviršių.

Blogų kvapų virtuvėje prevencija

Jei norite, kad virtuvė nuolat puikiai kvepėtų, laikykitės šių paprastų prevencinių rekomendacijų:

Neutralizuokite kvapą po maisto gaminimo. Tam tikslui turėtumėte įsigyti gartraukį ir pasirūpinti, kad jis būtų įjungtas maisto gaminimo metu. Be to, būtinai iš karto išplaukite indus su maisto likučiais. Taip nuo maisto ruošimui skirtų paviršių bus mažiau blogų kvapų.

Išvalykite buitinius prietaisus. Nepamirškite periodiškai išvalyti šaldytuvo, kad atsikratytumėte sugedusio maisto. Kai kraunate nešvarius indus į indaplovę, stenkitės kuo geriau pašalinti maisto likučius. Po naudojimo išvėdinkite indaplovę ir retkarčiais plaukite ją be indų, tik su citrinos rūgštele.

Dažniau išneškite šiukšles. Jei žinote, kad šiukšliadėžėje yra sugedusio maisto ar žuvies likučių, nedelsdami išneškite šiukšles. Jei įmanoma, įsigykite kibirą su dangčiu, kad iš jo mažiau sklistų nemalonus kvapas. Nepamirškite išplauti šiukšlių kibiro ir išvalyti prilipusių maisto likučių. Periodiškai į jį įpilkite šiek tiek dezinfekcinio skysčio ir būtinai naudokite šiukšlių maišus.

Rūpinkitės kriauklės ir vandentiekio sistemos priežiūra. Patikrinkite vamzdžių būklę ir kriauklės sifono sandarumą. Nepamirškite gerai išplauti kriauklę, kad pašalintumėte maisto likučius. Kad vamzdžiuose nesikauptų maisto likučių ir jie neskleistų nemalonaus kvapo, kartą per mėnesį į vamzdžius įpilkite specialaus valiklio nuo vamzdžių užsikimšimo. Jį galite pakeisti puse stiklinės maistinės sodos. Tiesiog įpilkite sodos į kanalizaciją ir paleiskite karštą vandenį.

Vėdinkite virtuvę. Nepamirškite atidaryti langų po maisto gaminimo. Taip į patalpą pateks šviežio oro, kuris išstums nemalonius maisto kvapus.

Kaip atsikratyti blogų kvapų virtuvėje

Jei kvapų atsiradimo prevencija nepadėjo, reikia mokėti neutralizuoti nemalonų kvapą. Negalima naudoti įprastų oro gaiviklių, nes jie susimaišo su blogo kvapo molekulėmis ir tik sustiprina kvapą. Nemalonų kvapą daug pigiau ir paprasčiau neutralizuoti namuose esančiomis priemonėmis:

Užvirinkite vandenį su actu.

Paimkite nedidelį puodą ir įpilkite į jį šiek tiek paprasto acto. Uždėkite puodą ant kaitlentės ir užvirkite. Jūsų virtuvę užpildys acto kvapas, kuris netrukus išgaruos ir su savimi išsineš nemalonius aromatus.

Pasidarykite kavos.

Ne veltui kiekvienoje kvepalų parduotuvėje klientams siūloma uostyti kavos pupeles. Kava tikrai neutralizuoja nemalonius kvapus. Be to, tai suteikia vietai daugiau jaukumo. Taigi, kai pasigaminsite kavos puodelį, ne tik gausite puodelį mėgstamo gėrimo, bet ir virtuvėje paskleisite labai malonų aromatą. Jei kavos gerti neketinate, galite pupeles paskrudinti keptuvėje.

Naudokite eterinius aliejus.

Uždekite aromatinę lempą su lašeliu mėgstamo eterinio aliejaus. Nedidelė atvira liepsna ir aliejaus kvapas gali padėti atsikratyti nemalonaus kvapo virtuvėje. Be to, kai kurie aliejai, pavyzdžiui, rozmarino, levandų, arbatmedžio, apsaugo orą nuo mikrobų.

Pridėkite citrusinių vaisių.

Citrusinių vaisių kvapas ne tik išstumia nemalonius kvapus, bet ir pagerina nuotaiką bei stiprina imunitetą. Paimkite storasienę keptuvę ir joje paskrudinkite citrusinių vaisių žieveles. Kvapas greitai užpildys butą. Iš cinamono ir žievelės taip pat galite pasigaminti oro gaiviklį. Į nedidelį puodą įpilkite vandens, suberkite žieveles ir šiek tiek cinamono. Padėkite puodą ant silpnos ugnies 30 minučių. Palaipsniui šis šiltas, malonus aromatas užpildys jūsų namus.

Naudodamiesi mūsų patarimais, galite lengvai užkirsti kelią nemalonių kvapų atsiradimui virtuvėje ir juos neutralizuoti. Kad namai visada atrodytų švarūs, laikykitės šių kelių paprastų taisyklių!



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *